Ara sıra traş için tavsiye
(03/05/2022, Saat: 16:56)ostrich Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, daha önceden geleneksel traş tecrübem yok. Hergün traş olan biri değilim. Forumu okudum, de89 makinesi çok tavsiye edilmiş ama kimisi sakalı tam almadığından bahsetmiş. Fiyatlarda pek makul olmadığından alıp deneyip göreyim de diyemedim. Ama almışken kaliteli birşey alayım diyorum. Makine ve porsuk kılı fırça tavsiye edebilir misiniz?

Merhaba, aramıza hoşgeldiniz diyebilirim sanırım. Smile
Klasik tıraşa yeni başlayanlara kendilerini kesmemeleri açısından genelde korunaklı aletler öneriliyor. Mühle aletlerinden örnek vermek gerekirse; R 89 kapalı taraklı model olarak korunaklı bir ürün, ancak R 41 ise tam tersi olarak açık taraklı ve agresif bir alet. R 89 ile tıraşa başlayanlar acemilikten kaynaklı kesikler atmasa bile tam tıraş olamadığını, kılların kaldığını söylüyorlar. R 41 ile başlayanlar ise her tarafını kesiyor desem yeridir sanırım. Bu duruma karşın takip ettiğim ve tecrübelerine güvendiğim insanlar orta agresiflikte aletlerle başlanmasını tavsiye ediyorlar. Kapalı taraklı/korunaklı aletlerin yeni başlayanlar için değil, tam tersine bu işte uzmanlaşmış kullanıcılar için olduğunu söylüyorlar. Çünkü onlarla sinekkaydı tıraşı ancak doğru açı ile yakalayabiliyorsunuz. Anladığım kadarıyla iyi aletler arıyorsunuz; Mühle Rocca, Edwin Jagger 3one6 gibi aletlere de bakmanızı önerebilirim. Kaynak olarak ise razorus.com'un ve mühle'nin youtube kanalına bakabilirsiniz, faydalı olabilir.
Porsuk fırça konusuna gelince; porsuk konusunda bambaşka markalar ve kıl tipleri var. Bütçeniz önem taşıyor. Şimdiye kadar yapılmış en iyi tıraş fırçası kabul edilen chubby super badger mesela, üç farklı düğüm kalınlığına sahip bir fırça. Bu örnek biraz ekstrem oldu tabii, ancak tavsiye vermek gerekirse; Mühlenin silvertip fırçaları oldukça güzel, bütçe konusunda problem yaratırsa frank shaving fırçalara da bakabilirsin onlardan da memnunum. Silvertip aramıyorsan, başlangıç için nom marka saf porsuk fırçalara bakabilirsin, daha ekonomik olacaktır.
(01/06/2022, Saat: 21:31)mertcanartan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, aramıza hoşgeldiniz diyebilirim sanırım. Smile
Klasik tıraşa yeni başlayanlara kendilerini kesmemeleri açısından genelde korunaklı aletler öneriliyor. Mühle aletlerinden örnek vermek gerekirse; R 89 kapalı taraklı model olarak korunaklı bir ürün, ancak R 41 ise tam tersi olarak açık taraklı ve agresif bir alet. R 89 ile tıraşa başlayanlar acemilikten kaynaklı kesikler atmasa bile tam tıraş olamadığını, kılların kaldığını söylüyorlar. R 41 ile başlayanlar ise her tarafını kesiyor desem yeridir sanırım. Bu duruma karşın takip ettiğim ve tecrübelerine güvendiğim insanlar  orta agresiflikte aletlerle başlanmasını tavsiye ediyorlar. Kapalı taraklı/korunaklı aletlerin yeni başlayanlar için değil, tam tersine bu işte uzmanlaşmış kullanıcılar için olduğunu söylüyorlar. Çünkü onlarla sinekkaydı tıraşı ancak doğru açı ile yakalayabiliyorsunuz. Anladığım kadarıyla iyi aletler arıyorsunuz; Mühle Rocca, Edwin Jagger 3one6 gibi aletlere de bakmanızı önerebilirim. Kaynak olarak ise razorus.com'un ve mühle'nin youtube kanalına bakabilirsiniz, faydalı olabilir.
Porsuk fırça konusuna gelince; porsuk konusunda bambaşka markalar ve kıl tipleri var. Bütçeniz önem taşıyor. Şimdiye kadar yapılmış en iyi tıraş fırçası kabul edilen chubby super badger mesela, üç farklı düğüm kalınlığına sahip bir fırça. Bu örnek biraz ekstrem oldu tabii, ancak tavsiye vermek gerekirse; Mühlenin silvertip fırçaları oldukça güzel, bütçe konusunda problem yaratırsa frank shaving fırçalara da bakabilirsin onlardan da memnunum. Silvertip aramıyorsan, başlangıç için nom marka saf porsuk fırçalara bakabilirsin, daha ekonomik olacaktır.

merhabalar komşum. ben geleneksel tıraşı gelenek haline getirmiş yağız bir delikanlı, aynı zamanda iflah olmaz bir tıraşsever olarak, dediklerinize %100 katılıyorum. fakat gerçek bir erkek, hayatı boyunca mutlaka ekonomik sorunlar yaşayacak, zorluklarla karşılaşacaktır. bu zorluk döneminde dahi geleneksel tıraştan vazgeçmemesi gerekir o erkek adamın. iştte bu şartlar altında erkek adam yuma kullanmayı öğrenmelidir. şahsen ben 20 yıldır züğürtlük çeken biri olarak, geleneksel tıraştan asla vazgeçmedim. yuma daha tercih edilebilir.
(01/06/2022, Saat: 21:54)Ozeno marremo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhabalar komşum. ben geleneksel tıraşı gelenek haline getirmiş yağız bir delikanlı, aynı zamanda iflah olmaz bir tıraşsever olarak, dediklerinize %100 katılıyorum. fakat gerçek bir erkek, hayatı boyunca mutlaka ekonomik sorunlar yaşayacak, zorluklarla karşılaşacaktır. bu zorluk döneminde dahi geleneksel tıraştan vazgeçmemesi gerekir o erkek adamın. iştte bu şartlar altında erkek adam yuma kullanmayı öğrenmelidir. şahsen ben 20 yıldır züğürtlük çeken biri olarak, geleneksel tıraştan asla vazgeçmedim. yuma daha tercih edilebilir.

yorumun için teşekkür ederim komşum. Big Grin
ben 23 yaşında genç bir tıraş severim, yaklaşık 3 senedir geleneksel yöntemlerle tıraş oluyorum, son bir senedir ise sevdalısıyım, koleksiyoneri oldum. Çok fazla alet kullanma şansım oldu, yuma bunlar arasında hakikaten öğrenmesi en zor olanlardandı. Sinekkaydı tıraş olabilmek için çok uğraşmıştım ilk zamanlarda yuma ile. Çok ekonomik olması, tıraşınında zor olmasını sağlıyor tabii. Ancak, bir yuma ya da orak alıp, 3-4 tane arko sabun ve 100lü permasharp ile harikalar yaratılabilir yıllarca, kesinlikle katılıyorum. Big Grin Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük Tıraş Aleti Tavsiye mimaradam 40 63,291 01/04/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: Trashman
  Merkur 42C mi 34C mi tavsiye Erkantek 55 28,226 20/09/2020, Saat: 00:27
Son Yorum: gibicibicis_34
  Haftada 2-3 kez tıraş olanlar için alet tavsiyesi sudüşleri 24 9,567 09/05/2020, Saat: 19:24
Son Yorum: sudüşleri
  Birko DRP Nazi Dönemi Traş Aleti cerdinc 19 12,050 01/06/2019, Saat: 16:07
Son Yorum: NIGRA
  Asimetrik traş aleti cerdinc 11 6,649 24/05/2019, Saat: 18:28
Son Yorum: CK89
  Mühle traş seti kaya111 8 5,421 27/03/2019, Saat: 22:19
Son Yorum: onurcakmak
  RexCut Sakal Traş Makinası evreseli 18 15,187 26/01/2019, Saat: 16:46
Son Yorum: dikdik_s
  Günlük Tıraş için Merkur Progress 570 VS Merkur 34C Efrasyab 32 18,712 19/03/2018, Saat: 23:40
Son Yorum: astroid
  D.E. Tavsiye ramsey879567 24 14,505 11/05/2017, Saat: 12:51
Son Yorum: aliyuksel
  Hangi marka traş sapı, hangi üst plaka (Top Plate veya Replacement Part) ile uyumlu? ionicliquid 3 4,832 05/02/2016, Saat: 16:27
Son Yorum: mazot

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: