Tiger jilet
(19/11/2019, Saat: 20:58)forevermore07 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İmpadan deneme amaçlı sipariş vermiştim, hem WS hem de rimei ile denedim; çok güzel bir ön hazırlık ve bol kıvamlı köpük ile yüzümde iki kez çektim aman Allah’ım dedim çıkardım attım jileti. Kesmekten ziyade cımbızla çekiyor gibi bir hali var, üstelik sakal sadece 36 saatlikti. Çıkarıp Derby Usta takınca dünya varmış dedim.

Şimdi tiger hakkında yukarıları okuyunca endüstriyel işlerde kullanıldığını gördüm ne diyelim acemilik işte

Sağlık olsun komşum. Başlarda farklı jiletleri deneme döneminde,  ben de tuzağına düştüm bu tiger jiletin  Big Grin . Farklı bir tecrübe deyip geçmek lazım. Sonuç neredeyse herkeste aynı : kesmiyor,  kesmiyor ..
Meyve bıçağını alsam denesem benzer performans alırdım diye düşünüyorum hatta bu kadar çekiştirmeyebilirdi de ambalajına aldandım ben komşum ya büyük kedilere ilgim var dağ fare doğurdu
———————————————
Aptallık En Büyük Günahtır !..
(19/11/2019, Saat: 21:32)forevermore07 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Meyve bıçağını alsam denesem benzer performans alırdım diye düşünüyorum hatta bu kadar çekiştirmeyebilirdi de ambalajına aldandım ben komşum ya büyük kedilere ilgim var dağ fare doğurdu

Big Grin e tabi insan dış ambalajdaki kükreyen kaplanı görünce umutlanıyor , sanki reklamcılıktaki klasik hile burda da var gibi: ne kadar abartlılı görsel ve sözler varsa reklamda ve ambalajda , ürün o kadar boş çıkıyor.
(19/11/2019, Saat: 22:26)dbkan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Big Grin e tabi insan dış ambalajdaki kükreyen kaplanı görünce umutlanıyor , sanki reklamcılıktaki klasik hile burda da var gibi: ne kadar abartlılı görsel ve sözler varsa reklamda ve ambalajda , ürün o kadar boş çıkıyor.

Evde ne iş için kullanılabilir acaba? Kaldırıp atmaya da gönlüm el vermiyor
———————————————
(20/11/2019, Saat: 17:00)forevermore07 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evde ne iş için kullanılabilir acaba? Kaldırıp atmaya da gönlüm el vermiyor
Biz en son eşimle fırın kapak camında kullandık. Cam adı gibi cam oldu. (:

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
(20/11/2019, Saat: 17:11)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biz en son eşimle fırın kapak camında kullandık. Cam adı gibi cam oldu. (:

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Oldukça mantıklı komşum camlardaki yapışkan izleri boya izleri falan da kazınabilir
———————————————
Arkadaşlar;

Tiger jiletleri endüstriyel kullanıma haiz jiletler olarak bilinmekle beraber gri ambalajlı “Tiger Platinum” adıyla paslanmaz çelik olarak ürettiği jileti sırf meraktan alıp denedim. Jilet üzerindeki baskı kalitesi (marka, model, reklam vs vs) çok güzel; özenle yapılmış. Derby Usta ve Wilkinson Sword’un jilet üstü kalitesiz baskısından kat kat iyi diyebilirim. Belli bir kalite ihtiva ettiği belli. Tıraş konforu ve keskinliğine gelecek olursak; sonucun beklentilerimin çok ama çok üzerinde olduğunu belirteyim. Tıraş konforu üst düzeydi keskinlik orta veya ortanın bi tık altı diyebilirim. İlkin Mühle R89 Twist ile denedim; tıraş aletinin etkisiyle beraber üst düzey konforlu bir tıraş oldu. Sadece bir perde tıraşla sinek kaydı bir sonuç beklemeyin derim. Slant aletlerle de uyumu güzel. Sadece bu jilet kanımca sadece 1 tıraş kullanılabilir; 2. tıraşı çıkarmaz. Jilet kaplaması sıyrıldıktan sonra konfor seviyesi inanılmaz bir şekilde düşüyor. Sarfetmiş olduğum ilk jilet için izlenimlerim bu yönde. Tabi ki 1-2 ay düzenli kullanımdan sonra kesin kanaat oluşturulması gerekir diye düşünüyorum.
3. Yeni jileti de bitirdikten sonrası gönül rahatlığıyla söylemeliyim ki slant aletlerle uyumu müthiş. Keskinlik düzeyi orta ve ortanın bir tık altı olarak belirtmiştim ancak bu jileti 3. kullanımımda fark ettim ki keskinlik ortanın üstünde. Konfor seviyesi ise muhteşem. Arkadaşlar mutlaka bir şans verim derim.
(18/12/2019, Saat: 19:39)oguzhan5069 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3. Yeni jileti de bitirdikten sonrası gönül rahatlığıyla söylemeliyim ki slant aletlerle uyumu müthiş. Keskinlik düzeyi orta ve ortanın bir tık altı olarak belirtmiştim ancak bu jileti 3. kullanımımda fark ettim ki keskinlik ortanın üstünde. Konfor seviyesi ise muhteşem. Arkadaşlar mutlaka bir şans verim derim.

O kadar da değil yahu diye okurken üstteki yorumunuzu görüp platinum olanından bahsettiğinizi anlayınca rahatladım komşum. Big Grin
(18/12/2019, Saat: 19:41)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O kadar da değil yahu diye okurken üstteki yorumunuzu görüp platinum olanından bahsettiğinizi anlayınca rahatladım komşum. Big Grin

Yorumunuzu bir hayli geç fark ettim kusuruma bakmayın  Shy Tiger Platinum orta keskinlikte güzel bir jilet diyebilirim. Bu işler biraz da teknik ve diğer çevresel faktörlerle alakalı olduğu için çok da iddaalı konuşamıyorum. Malum herkesin tekniği vs. farklı.

Tiger’in diğer jiletleri (karbon çelik versiyonları) ıslak tıraşa uygun değil. Karbon çeliği yapısı gereği durduğu yerde köreliyor. Ancak karbon çelik jiletlerle ilgili de zihni sinir projelerim var  Idea Mesela diyorum carbon çelik yaprak jileti bileyip keskinleştirmek istesek nasıl bir sonuç alırdık... Bu konuda biraz kafa patlatıyorum. Ciddi ciddi bilemeyi düşünüyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,291 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,766 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 155,717 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,191 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 31,940 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur