Motosikletler
(29/07/2013, Saat: 23:14)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29/07/2013, Saat: 23:03)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben ses, güç ve agresiflik isterdim Smile

Herkes çılgın olamaz, çelik usturalarla görmek isteriz sizi Angel

Çelik ete değil galiba bu gidişle benim g... girecek Big GrinBig GrinBig GrinTongue
(29/07/2013, Saat: 23:23)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29/07/2013, Saat: 23:14)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29/07/2013, Saat: 23:03)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben ses, güç ve agresiflik isterdim Smile

Herkes çılgın olamaz, çelik usturalarla görmek isteriz sizi Angel

Çelik ete değil galiba bu gidişle benim g... girecek Big GrinBig GrinBig GrinTongue

hahahahahaahBig Grin
(29/07/2013, Saat: 22:35)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29/07/2013, Saat: 19:44)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet yunuslarda çalışıyorum teşekkürler mornetto. (İstifa edeceğinden dolayı tazminatı biriktiren bir yunus, motosikletlerinden ayrılacak bir adam Sad) Aslında başlığa bakınca gerçekten sahip olduğum motosikletleri yazmışım gibi olmuş kendimi ifşa etmek istemediğimden böyle yazmış olabilirim. Başlıktaki motosikletlerin hepsi daire başkanlığının zamanında bize aldığı motosikletler. İlden ile değişiklik gösterse de 1993'ten beri en fazla r80 ve 1200 GS tuttu.(@Delidumrul GS'e bindik yani) Şimdi Ankara ve İstanbul'da boy göstermeye başladı yeni yeni belki görmüşsünüzdür Honda Crosstourer'ın ihalesini yaptı asayiş dairesi. Yeni motorlar Crosstourer. Ankaradayken Crossrunnerla beraber denememiz ve fikir beyan etmemiz istenmişti crosstourer bize gerçekten uygun.

LHF.jpg

Üstadım zaten söylemiştiniz konunun başında 1200 GS kullandığınızı,
ben bulunduğum şehirde Yunusların bu motoru kullandığını görmedim yada dikkatimden kaçmış o yüzden tereddütte kaldım.
BMW ler bana hep uzak olmuştur hele 1200 lük bir motor benim tecrübemin çok üzerinde bir makine onu alabilecek durumda olsam bile sürekli yusuf ile seyahat etmek istemem.
Nedense BMW ler çok dayanıklı olmakla beraber düzensiz bakımlarda sıkça sorun çıkaracaklarmış gibi geliyor.
Benim daha çok Honda ve KTM motorlar ilgimi çekiyor.
Kabul görmüş birkaç marka ve modeli uzun süreli kullanımlarla test etmişsiniz.
Mesela Honda CBF tecrübeniz oldumu? Bir zabıta memuru ile konuşmuştum çok dengeli ve konforlu olduğunu söylüyordu. Oldukça da sağlam motosikletmiş.
Birde Honda Crosstourer inceleme ve yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyor olacağım Smile

Şu yorumunuz çok isabet olmuş altına imza atarım, BMWler dayanıklı evet ama bakımları aksarsa, fazla ilgilenmezsen af edersiniz anında g.tü başı dağıtıyor. Honda'nın 185xl modeli Akdeniz ve bazı Güneydoğu illerinde Yunusların kullandığı ilk motordur, şu an ne bakım var ne ödenek hallerini bir görseniz nasıl çalışıyor 100kmyi nasıl geçiyor anlamıyorum Smile Yani BMWler çok çok narin. Dediğim motosiklet şu Delidumrul:
1061375582_WSm22-M.jpg

Honda CBF tecrübem oldu evet arkadaşın kırmızı bir 150liliğini bayağı kullanmıştım. Eğer düşünüyorsanız aldıktan sonra lastikleri kesin değiştirin.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
(02/08/2013, Saat: 16:13)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şu yorumunuz çok isabet olmuş altına imza atarım, BMWler dayanıklı evet ama bakımları aksarsa, fazla ilgilenmezsen af edersiniz anında g.tü başı dağıtıyor. Honda'nın 185xl modeli Akdeniz ve bazı Güneydoğu illerinde Yunusların kullandığı ilk motordur, şu an ne bakım var ne ödenek hallerini bir görseniz nasıl çalışıyor 100kmyi nasıl geçiyor anlamıyorum Smile Yani BMWler çok çok narin. Dediğim motosiklet şu Delidumrul:
1061375582_WSm22-M.jpg

Honda CBF tecrübem oldu evet arkadaşın kırmızı bir 150liliğini bayağı kullanmıştım. Eğer düşünüyorsanız aldıktan sonra lastikleri kesin değiştirin.

Honda'nın başka modellerinde de çok ileri km lerde çok sağlam, çalışmasından hiç bir şey eksiltmemiş makineler görmüştüm.Ayrıca servis maliyetleri de BMW ye göre oldukça aşağılarda olduğunu biliyorum forumlardan takip ettiğim kadarıyla.
Size sorduğum CBF 600 idi ama motor hacmini belirtmemişim Undecided
Bakalım imkanlar el verirse 500 lük yada 600 lük bir makine almak istiyorum. Maddi imkan el verse bile KM deneyimim bunlara yetecek durumda hatta biraz fazla bile gelebilir bu cc ler.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

CBF'in 150lik dışında başka bir modelini denemedim hocam hiç.
Eğer 250lik deneyiminiz olmadıysa ben şehir içinde 250cc üstüne çıkmanızı tavsiye etmem tabi bu benim şahsi fikrim. Alışkanlıklar, tarzlar, şehir yapısı değişir.
Arkadaşımın birine İnazuma aldık Suzuki İnazuma ben de Türkiye satışını bayağı bekleyenlerdendim eşime sivilde motosiklet almayacağıma söz verene kadar..Ben çok başarılı buldum isterseniz deneyin bir ara. Tasarımında b-kingden esintiler de var. Tam şehir içi..

135204734429.jpg
Hiç bir şey ummuyorum,
özgürüm..
Zorba
y7y2e4u6.jpg

Esime cross talimi yaptiriyorum. Gizlice aşılıyorum ona da bir gun atv bir gun motosiklet Bakarsin bir motosiklet gelir seneye.. @Delidumrul duyurulur Smile
Hiç bir şey ummuyorum,
özgürüm..
Zorba
Dumrul avatar yapmış " motosikletleri fark edin "
İstanbul trafiğinde sinek gibi arabaların etrafında
Kurye si vespasi polisi durumcusu pizzacisi
Araç gibi kullanmıyor lar sürekli vizir vızır arabanın etrafında
Büyük cesaret!
(29/07/2014, Saat: 17:47)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: y7y2e4u6.jpg

Esime cross talimi yaptiriyorum. Gizlice aşılıyorum ona da bir gun atv bir gun motosiklet Bakarsin bir motosiklet gelir seneye.. @Delidumrul duyurulur Smile

Zorba hocam bu mesajı daha şimdi görüyorum ben, hocam aşılama sonuçları ne durumda aşı tutuyormu, yoksa hasta tutsaklığa devam etmekte ısrarlımı Smile

(11/08/2014, Saat: 12:45)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dumrul avatar yapmış " motosikletleri fark edin "
İstanbul trafiğinde sinek gibi arabaların etrafında
Kurye si vespasi polisi durumcusu pizzacisi
Araç gibi kullanmıyor lar sürekli vizir vızır arabanın etrafında
Büyük cesaret!

Hocam doğru söylüyorsun özellikle de kurye ve yemek servisi yapan sürücüler bu konuda çok riskli sürüşler yapıyorlar.
Fakat onun dışında ülkemiz genelinde motosiklete hep bir ön yargı ile yaklaşılıyor ve o ölçüdede saygı duyulmuyor.
Kaza yaşanıp olanlar olduktan sonra kimin hatalı olduğunun bir önemi kalmadığı için daha fazla dikkat edilmesi, motosiklet üzerindekinin bir uzay yaratığı olmadığını düşünmemiz gerekiyor. Smile

Son zamanlarda fazlaca motosiklet kazaları dikkatimi çeker oldu.

Motosiklet kullanıp ta kırıklı kaza yaşamayan tanımıyorum
Aman Dumrul Hocam Deli Deli sürme motoru : )

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: