Motosikletler
merhabalar,
birkaç ay daha ar lakin şimdiden araştırmaya girdim. eşime bir motor almak istiyoruz. işe gidip gelecek yalnızca, günlük 12-15 kilometre yol yapacak. vespa lx 150 modelini beğendik, hem fiyat, hem nostaljik görüntü açısından uygun bir motor, kullancıları da memnun. nasıldır diye bir size de sormak istedim. bir de 0 almak ile ikinci el almak arasında hangisini düşünelim. bir problemi var ise çok uğraşır mıyız? arada 2-3 bin lira fark oluyor.
selamlar.
(06/01/2013, Saat: 17:33)Aersin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teredüt; inanın çok iyi birşeydir, motor kullanımı için.

Streetfighteri bu ekipmanlarla görünce bende tereddüt kalmıyor Undecided
Fiyatına bakınca tekrar tereddüt ediyorum... Big Grin

ducati-streetfighter-07.jpg
(06/01/2013, Saat: 17:55)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhabalar,
birkaç ay daha ar lakin şimdiden araştırmaya girdim. eşime bir motor almak istiyoruz. işe gidip gelecek yalnızca, günlük 12-15 kilometre yol yapacak. vespa lx 150 modelini beğendik, hem fiyat, hem nostaljik görüntü açısından uygun bir motor, kullancıları da memnun. nasıldır diye bir size de sormak istedim. bir de 0 almak ile ikinci el almak arasında hangisini düşünelim. bir problemi var ise çok uğraşır mıyız? arada 2-3 bin lira fark oluyor.
selamlar.

Alın alın aldırın Big Grin tavsiye ederim çok mantıklı olur. İkinci el konusu tamamıyla size kalmış nedeni ise şöyle Vespa lx150 scooter kullanıcı kitlesi bellidir. China scooterlar varken bu araca hiç bir motosiklet teröristi binmez. Bazı kitleler zaten tipini beğenmez şehir içi konseptini kavrayamaz(zaten motosiklet kültürü belli) İkinci el hususuna dönersek kendini retroya kaptırıp bir zevkle vespa alıp sonra kullanmayan bir kitle var bunu söyleyebilirim. İkinci elde sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum tabi ki tercih sizin. Bayanlar bazen ikinci el ürünlere bağlanamayabiliyorlar.(Araç-insan arasındaki bağ önemlidir Big Grin)
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
haklısınız, ben de bu sebeble ikinci ellere de baktım biraz. demek ki hakikaten bu kültüre haiz ve güvenlik isteyen birileri kullanıyor bu modelleri, yakın çevredekileri incelemekte fayda var. çok teşekkürler değerli bilgileriniz için.

bu arada kardioid dostum chopper deyince aklım çıkıyor, bir dyna glide, bir fat boy ah ah Smile size sorum olacak. motoru aldıktan sonra mı ehliyetini almalı, yoksa ehliyetten sonra motor mu? tavsiyeniz ne yönde olur?

(07/01/2013, Saat: 03:37)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06/01/2013, Saat: 17:55)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhabalar,
selamlar.

Alın alın aldırın Big Grin tavsiye ederim çok mantıklı olur. İkinci el konusu tamamıyla size kalmış nedeni ise şöyle Vespa lx150 scooter kullanıcı kitlesi bellidir. China scooterlar varken bu araca hiç bir motosiklet teröristi binmez. Bazı kitleler zaten tipini beğenmez şehir içi konseptini kavrayamaz(zaten motosiklet kültürü belli) İkinci el hususuna dönersek kendini retroya kaptırıp bir zevkle vespa alıp sonra kullanmayan bir kitle var bunu söyleyebilirim. İkinci elde sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum tabi ki tercih sizin. Bayanlar bazen ikinci el ürünlere bağlanamayabiliyorlar.(Araç-insan arasındaki bağ önemlidir Big Grin)
Benim de motor ehliyetim yok. Otomobil için ehliyet alırken eklettirmedim şimdi almak istesem bir daha uğraşmam lazım.

Ne yalan söyleyeyim ileride motor alma planlarım var ama hiç ehliyet sınavına giresim yok Smile
benim en büyük hevesim vespa sahibi olmak fakat trafiğin durumu bizim milletin trafik bilinci derken ancak resimlerine bakıp iç çekmekle kalıyorum...yaş geldi 30'a hala alamadım belki emekli olunca Smile

sevdiğim motorlardan bazıları...

Rus mühendisler tarafından BMW R 75 motorundan kopyalanan URAL
1fbst.jpg
retro_solo_02.jpg

HONDA KT600HONDA KT600 RESİMLER

DUCATİ SPORT 1000
DUCATİ SPORT 1000

Sağolsun arkadaşımın motoru var arada artçı olarak hevesimi gideriyorum
Airbrush boyalı custom Honda Shadow 600
hryp4.jpg
hrypk.jpg
Selam
Sehiricinde scooter, uzunyolda 1200 rt kullaniyorum. Bu aralar atlama ziplama motorlari ilgimi cekiyor. Klx 250 bakiyorum ama fuara Honda'nin 250 cc'lik crfl modeli gelecekmis. Uygun fiyatli olursa bir tane alabilirim.
Hizli ve yasli motorcu seciminde, yasli motorcuyu seciyorum Smile
Motosiklete dair

Motosikletlerin bende ayrı bir yeri vardır, daha doğrusu iki tekere karşı aşırı bir ilgi duyarım.
Bu kadar ilgili olsam da akrobasi hareketler yapabilecek kadar hakim değilimdir. İşte bir bisikletin ön tekerini havaya kaldırıp 8-10 metre tek teker üstünde gitmek dışında tabi Smile.
çocukluğumda mavi bir bisiklete aşık olmuş imkansızlıklardan dolayı alamamıştım.
giant-modem-mavi-bmx-bisikleti_3.jpg

Öyle ki onunla yatıp onunla kalkıyordum, gündüzleri sürekli zihnimi meşgul ederdi. Bilirsiniz işte bir çok çocuktaki ruhsal durum.
Bu hevesimi bir dönem bazı arkadaşlarımın bisikletini ‘bir tur versene kanka’ kullanarak bazılarınınkini geçici habersiz ödünç alarak Blush gidermeye çalışsamda
mavi bisikletin henüz içimde yer etmemiş boşluğunu dolduramıyordu. Derken zaman geçmiş, büyümüştüm.

Tabi ben büyürken çocukluğumdaki o mavi bisiklette şekil değiştirmiş ölçüsü ve biçimi farklılaşmıştı hatta bazı zamanlarda renk değiştiriyordu.
11j3f5w.jpg

Onunda küçücük ince cüssesi büyümüş kas yapmış ve içerisine onu harekete geçirecek bir sürü mühendislik harikası sistemler yerleşmişti.
Artık beni tüm dünyayı sırtında gezdirebilecek kadar güçlenmiş ve cesaretlenmişti.
mlqars.jpg

Yinede bu değişimler ikimizin buluşması için yeterli gelmemişti uzun yıllar.
Ne zaman bir motosiklet ve tam korumalı sürücüsünü görsem hayranlıkla izler bir gün bende böyle bir makine ile
uzun yolculuklar yapma hayalini kurardım.
1znr91j.jpg

Yıllarca da bu, ertelenmiş hayalden öteye gitmedi ama içimdeki ateşte hiç sönmedi.
Ta ki 2006 yılına kadar. Fakat daha öncesinde, yaklaşık bir buçuk yıl öncesinden ailemi ikna çalışmalarına başladım.
Annem ve Babam her ne kadar şiddetle karşı çıkmasalar da Motosiklet almak istediğimi onlara söylediğimde gözlerindeki korkuyu ve endişelerini gördüm.
Tabi ki o zaman 35 yaşında biri olarak onları ikna etmek gibi bir mecburiyetim yoktu.
Eh nede olsa yolun yarısına gelmişiz artık Anne ve Babadan izinmi alalım şimdi Smile
fakat öyle olmadı onları endişeli görünce benim yelkenler suya düştü.
Motosiklete her binişimde onlara korku dolu saatler yaşatmaktansa vazgeçmeyi tercih ettim.

Ama yinede boş durmadım eve geldiğimde motosikletten konu açar onları bu fikre alıştırmaya çalışırdım.
Bir motosiklet dergisine abone olmuş sürekli okuyor ve eve getirip orta yerlere bırakıyor ve onlarında okumasını görmesini sağlıyor,
motosikletin ne olduğuna dair biraz fikir edinmelerine çalışıyordum.
Motosiklet dergileri bu anlamda iyidir çünkü nasıl olması gerektiğini anlatırlar hep.
Sonra Gebze Honda fabrikasında 3 aşamalı güvenli sürüş eğitimlerine katıldım
(yeni başlayacakların kesinlikle alması gereken kurslardır) hem kendim için hem de Anne ve Babayı biraz rahatlatmak için.
Kısaca bir buçuk yıl tabiri caizse onları bir dantel gibi işledim ve ördüm ve 2006 yılında motosikletimi eve getirdiğimde
bir miktar endişeleri olması yanında sadece dikkatli kullanmam konusunda nasihatler aldım. Ve sonunda kimseyi üzmeden,korkutmadan çocukluk aşkım ile kavuşmuştuk Smile

Devam edecek..
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Bende uzun zamandır motorsiklet kullanıcısıyım nacizane piaagio beverly 500 sahibiydim geçenlerde sattım. Arayış içindeyim şimdilik piaggio x7 ile idare etmekteyim. Genelde scooter kullanıcısıyım çünkü şehir içinde ulaşım için harika bir çözüm.
Ben mtosiklet konusunda şanslı olanlardanım. Amatör ruh ile sokak aralarında sürüşüm ilkokul 5. sınıf. Odur budur hayatımdan çıkmadı. Şuan eşim tarafından kuma muamelesi gören 250 cc bir Honda sahibiyim. Boş vakitlerimde temizliği ve bakımları ile ilgilenmek ruhsal terapi gibi geliyor. Üzerindeki tek çizik uykularımı kaçırır. Kapalı garajda branda ile muhafaza ederim. Hayatımda motosilkletin olmadığını düşünemiyorum.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 4 Beta ile gönderildi
Şu dünyada yüzlerce ahmak, etek dolusu altın verir de, şeytandan dert satın alır.(Mevlâna)

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: