Motosikletler
(12/08/2012, Saat: 03:41)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet. Bir hayli yorum olmuşSmile
@Lord, arkadaşın için üzüldüm ama sadece yaralanmış benim kaza geçiren arkadaşım şu an hayatta değil malesef. Ve sebebi kaskın kopçasını bağlamayı unutması ve kaskın çarpma esnasında kafasından fırlaması...

Motosiklette kaporta yoktur, kaporta bizleriz. Motosiklet çeşitli ekipmanlarla sürülmesi gerekiyor. Kask, dizlik, eldiven, bellik, mont... Hem rüzgar için(romatizma) hem de kazalar için. Dizliklerimin beni bir çok kere kurtardığını bilirim.

Tüm bunların yanı sıra klişe bir laf belki ama gerçekten öyle, motosiklet kullanmayan bu tarif edilmez hazzı bilmez, anlayamaz arkadaşlar. Bunu da böyle kabul edelim.

Zirzop paketçilere aldırmayın gerekmedikçe yol vermeyin yoğun oldukları ve huzur bozdukları bölgeleri 155e bol bol anons edin şaka yapmıyorum bunda.

Başka aktif motosiklet süren arkadaş yok mu?

Başın sağolsun komşum.. Görüyorsunuz bazen motor işi ölümle kalım arasındaki rulet gibi.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
motorcu arkadaşlardan trafikte daha dikkatli olmalarını ve gerekli teçhizatlarını kullanmadan trafiğe çıkmamalarını rica ediyoruz.
Bizleri sizsiz bırakmayın
Zorba hocam başınız sağolsun..
Saygılarımla
kendimi bildim bileli yarış motorsikletlerini çok severim.Odamda,dolabımda, full resimleri duruyor hala.PS 3 tede sıklıkla oynarım yarış oyunlarınıSmileDayı oğlunda Kawasaki veya Yamaha olabilir R6 modelinden var.Gerçektende sesi olsun suruşu olsun bambaşka bi duygu.Selamlar motorcu abilerim
3 yıldır bi ybr125 alıp motor kullanmaya başlamak istiyorum ama malesef bizim trafikteki hanzolar yüzünden her seferinde derin bir iç çekip vazgeçiyorum.
(14/08/2012, Saat: 23:42)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3 yıldır bi ybr125 alıp motor kullanmaya başlamak istiyorum ama malesef bizim trafikteki hanzolar yüzünden her seferinde derin bir iç çekip vazgeçiyorum.

Cbf 150 ile başlamanızı tavsiye ederim, daha dengeli vibrasyonu daha düşük bir motosiklettir
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
4.motoruma, hic kazam olmamasina ve yaklasik 50 kusur bin km tecrubeme ragmen, Ankara İstanbul veya diger buyuksehirlerimizde motora binilmemesini oneriyorum.
Ne asfaltimiz asfalt ne trafigimiz trafik. Kendi namima ya geceleri kucuk Ankara gezileri ya da haftasonlari trafikten diger araclardan olabildigince uzak kisa guzergahlari tercih ediyorum.Motora ulasim maksatli bindigim gunlere ise simdi "hayretle" ve "Allah korumus" diyerek bakiyorum.
(15/08/2012, Saat: 02:44)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14/08/2012, Saat: 23:42)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3 yıldır bi ybr125 alıp motor kullanmaya başlamak istiyorum ama malesef bizim trafikteki hanzolar yüzünden her seferinde derin bir iç çekip vazgeçiyorum.

Cbf 150 ile başlamanızı tavsiye ederim, daha dengeli vibrasyonu daha düşük bir motosiklettir
Ikisi arasinda cok gittim geldim, ybr daha estetik geldi. Her ikisinin de başlangıç icin en cok tavsiye edilen motorlar olduğunu biliyorum.
Suruş karakteri olarak ybr ve cbf arasinda ciddi bi fark yok,Benim hissetigim cbf nin daha yumusak suspansiyon karakterine sahip oldugu( ozellikle ön cok fazla dalma egiliminde) Vibrasyon ise 4 silindir makinada da mevcut( frekansi daha dusuk sadece) o yuzden cok takilmayin. Gerisi sizin estetik zevklerinize kalmis. Tavsiyem tecrubeniz biraz ilerlediginde( misal 4-5 bin km) bulabildiginiz en yumusak lastikleri takmaniz dogrultusunda.
harley_iron_883.jpg

Bende bunların hastasıyım.Yurtdışında yaşıyor olsam bir dakika düşünmem almak için ama işte İstanbul'da insan kafası rahat bu işe giremiyor.
Teredüt; inanın çok iyi birşeydir, motor kullanımı için.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: