Motosikletler
Park yerinin tam ortasına park eden motorlara araba tampon ucuyla dokunmam artık ( güvenlik kamerası yoksa ) Big Grin

(29/08/2014, Saat: 16:22)fasulity Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer Motosiklet için ayrılmış özel bir alan yok ise, bir motosiklet sahibinin park alanlarındaki veya sokaklardaki bir arabalık boşlukların tam ortasına park etmeleri motosikletlerinin sağlığı açısından en idealidir. Çünkü genellikle yurdum insanın eğer motosiklet park alanının kenarına veya bir ucuna park etmişse kalan boşluğa arabasını sokmaya çabalama gibi bir adeti var. Ekseriyetle bu çabalamanın neticesi motosikletlerde düşme, ezilme, çizilme ve parça kırıklarına sebep olmakta.
Bu sebeple 600.000 km'yi doldurmuş bir otomobil ve 200.000 km'yi doldurmuş bir motosiklet sürücüsü olarak tüm motosiklet sahiplerinin eğer kendilerine ait özel bir alan yok ise park alanlarının tam ortasına motosikletlerini park etmelerini şiddetle tavsiye ediyorum.
Bahsettiklerim teoriye değil pratiğe dayanmaktadırSmile
(29/08/2014, Saat: 16:34)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Park yerinin tam ortasına park eden motorlara araba tampon ucuyla dokunmam artık ( güvenlik kamerası yoksa ) Big Grin
ihtilaf hocam muhit bildir, o taraflara pak etmeyeyimSmile
Şu dünyada yüzlerce ahmak, etek dolusu altın verir de, şeytandan dert satın alır.(Mevlâna)
(29/08/2014, Saat: 17:27)fasulity Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ihtilaf hocam muhit bildir, o taraflara pak etmeyeyimSmile

Hocam İstanbulda yım tetikte olun Smile

(29/08/2014, Saat: 16:22)fasulity Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer Motosiklet için ayrılmış özel bir alan yok ise, bir motosiklet sahibinin park alanlarındaki veya sokaklardaki bir arabalık boşlukların tam ortasına park etmeleri motosikletlerinin sağlığı açısından en idealidir. Çünkü genellikle yurdum insanın eğer motosiklet park alanının kenarına veya bir ucuna park etmişse kalan boşluğa arabasını sokmaya çabalama gibi bir adeti var. Ekseriyetle bu çabalamanın neticesi motosikletlerde düşme, ezilme, çizilme ve parça kırıklarına sebep olmakta.
Bu sebeple 600.000 km'yi doldurmuş bir otomobil ve 200.000 km'yi doldurmuş bir motosiklet sürücüsü olarak tüm motosiklet sahiplerinin eğer kendilerine ait özel bir alan yok ise park alanlarının tam ortasına motosikletlerini park etmelerini şiddetle tavsiye ediyorum.
Bahsettiklerim teoriye değil pratiğe dayanmaktadırSmile

Kesinlikle haklısın komşum çok sefer insanlar mağdur olmasın diye motosiklet için özel park yeri olmayan yerlerde kıyıya köşeye bıraktım. Şimdiye kadar 2 kez yan yattı scooter üstelik ana ayakları üzerinde iken. Bir allahın kulu da motoru kaldırmayı geçtim en azından bir özür mesajı bile bırakmıyor.

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Dikkat Idea yabani motosiklet çıkabilir

https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(29/08/2014, Saat: 19:00)capisce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kesinlikle haklısın komşum çok sefer insanlar mağdur olmasın diye motosiklet için özel park yeri olmayan yerlerde kıyıya köşeye bıraktım. Şimdiye kadar 2 kez yan yattı scooter üstelik ana ayakları üzerinde iken. Bir allahın kulu da motoru kaldırmayı geçtim en azından bir özür mesajı bile bırakmıyor.

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Komşum motorum park yerini işgal ediyor diye 4 kişinin kaldırarak motorumu kaldırıma çıkarmak istediklerine bile şahit oldu bu gözler. Bildiğiniz gibi kaldırımlara park yapmak biz motosikletlilere de yasaktır ve cazai işlem uygulanır, bizzat bu cezayı yiyen arkadaşlarım var.
Eğer bir de motorunuzun bir parçasına zarar geldi ve bu zararı veren ile muhatap olmaya başladı iseniz, verdiği zararın maddi değerini hiç biri kabul etmez. Genellikle yurdum insanına göre bir motor 15.000 - 70.000 lira aralığında bir değer edemez. Onlara göra motorun bir parçası en fazla kaç para olabilir 5 -10 bilemedin 50 TL.
Şu dünyada yüzlerce ahmak, etek dolusu altın verir de, şeytandan dert satın alır.(Mevlâna)
Birçok insan motoru trafikte seyretme hakkının bile olmadığını düşüyor eminim. Geçenlerde sağ şeritte bir aracın arkasında 60-70 le sakin sakin ilerliyorken arkamdaki araç kornaya basarak yoldan çekilmemi istedi. Ben en sağ şeritteyim en düşük yasal hız limitinin üstünde seyrediyorum bu durumda beni sollaması gerekir ama hayır, adam benim emniyet şeridine gitmemi önünün boşalmasını istiyor. Yani beni araç yerine koymuyor mantık şu, yollar araçlara ait sen motorlusun ya emniyet şeridine git ya kaldığımda sür yada bizi rahatsız etmeden aralardan geç git.
e mail adresim tipsol@me.com
Şehirlerde trafiğe kapalı yerler var.
İnsan selinin içinde hızla kullanıyor kornasini sürekli dit dit basıyor
Sonra az ilerdeki bufede durup motoru da yol ortasına bırakıp sigara alıyor sonra tekrar dit dit
Az önce eyüp te dişçiye geldim ardarda bu 4 motorcu bu şekilde kalabalığı yardı geçti
Üstelik bunlar kurye vs değil motor üstüne binmiş gezen sade vatandaş
Otomobilli ayılarin giremedigi yerlere motorlu ayılar giriyor!
Mutlaka ayı formu motorize şekilde transform olup bir şekilde karşımıza çıkıyor
Tabi üstadım motorcununda eşkıyası var. Dediğiniz şey devamlı oluyor birde motorcu yol kendi hakkı gibi insanları taciz etmesi kabul edilemez. Bunları denetleyen ağır cezalar veren bir merci olmadığı sürece bu şekilde devam eder.
e mail adresim tipsol@me.com
Ulaşım aracı değil üstünlük aracı olarak kullanıyor
Büyük motorize küçük motorize yi yer
Yayayi hepsi yer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: