Değerli Tavsiyelerinizi Bekliyorum
Arkadaşlar her gün tıraş oluyorum ve gerçekten artık yeni fabrikasyon işi tıraşlardan sıkıldım.

Mahalle pazarında 10-15 TL arasında fırça aldım hiç bilmediğim için 2 tane de demir tas aldım .

Ve 10 TL ye satılan metalik bir tıraş aleti aldım . Ve Berberdeki arko sabunlardan son 1 aydır bunlarla idare ediyordum ve her akşam o fırçayı kullanmak bana zulüm geliyordu o kadar sert ki hiç ucunu sürmeden sadece yanlarını sürtüyordum.

Bugün ekte belirttiğim tıraş fırçasının siparişini verdim , iyi mi yaptım kötü mü bilmem ve bir adette plastik bir tıraş aleti istedim wilkinsonun maalesef bütçem yetersiz olduğundan ucuza kaçabiliyorum siz değerli büyüklerimden görüş bekliyorum bu arada yaş 27.

Ayrıca Foruma gelecek olursak MyBB konusunda uzman sayılırım ve bu forum daha iyilerini hak ediyor site yönetimi kabul ederse ücretsiz bir şekilde görsel olarak düzenlemelerde bulunabiliriz iyi forumlar dilerim.

pLK4x.png

pLYck.png
"Bir saniyesine bile hükmedemediğimiz bir dünya için bu kadar fırıldak olmaya gerek yok."
Foruma hoşgeldiniz.

Fırça olarak omeganın uygun fiyatlı domuz fırçalarına ya da yaqi sentetiklere bakabilirsiniz.
Alet olarak RiMei ve Baili de uygun fiyatlı ve malzeme olarak iyi alternatifler.
Kozmetik olarak da bir üst seviye arayışındaysanız Proraso ve Cellanın ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Tüm bu dediklerimi sıfır olarak edinmek için aşağıdaki sitelere göz atabilirsiniz.
https://www.extrashaving.com/
https://www.razorus.com/

Ayrıca forumun satılık ilanlarını da incelemenizi tavsiye ederim. Çok daha uygun fiyata size uygun bir şeyler bulabilirsiniz.
Hoşgeldiniz.

Hocam yeni fırça seçiminiz iyi, zaman içinde arko sabundan daha üst seviye sabunlara da geçebilirsiniz, hatta alsancak tıraş sabunu da olabilir bu.

@"atmacao" komşumuz rimei ve bailiden bahsetmiş bu aletlerde güzeldir, ayrıca başlangıç için feather popular aletide iyi bir seçim olabilir.
Welcome on board Smile
Komsularimin tavsiye ekipmanlar daha yararli ve f/p olabilir diye dusunuyorum. Ayrıca bilgilendirme videolari mevcut Youtube uzerinde, Razorus kanalina uye olursaniz guzel sohbetlerde bilgi bombardimanina tutulursunuz. Buna ek olarak @Delikanlitiras videolarinda da benzer bilgilere ekipman bazında da erisebilirsiniz.

https://youtube.com/c/ClubRazorus
https://youtube.com/c/Delikanl%C4%B1T%C4%B1ra%C5%9F

Bu bilgilere ek olarak butce anlamında forumda 2. El urunlere de goz atmanizda fayda var. Tum akliniza gelenleri sorabilirsiniz.
Site gorselleri icin onerileriniz olmus, LordSparhawk ile iletisime gecebilirsiniz, simdiden ellerinize saglik.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(10/10/2021, Saat: 08:51)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz.

Hocam yeni fırça seçiminiz iyi, zaman içinde arko sabundan daha üst seviye sabunlara da geçebilirsiniz, hatta alsancak tıraş sabunu da olabilir bu.

@"atmacao"  komşumuz rimei ve bailiden bahsetmiş bu aletlerde güzeldir, ayrıca başlangıç için feather popular aletide iyi bir seçim olabilir.

Merhabalar , Tıraş Aleti olarak Yuma kullanıyordum , Wilkinson geldiği gibi iade edip rimei almayı düşünüyorum.
"Bir saniyesine bile hükmedemediğimiz bir dünya için bu kadar fırıldak olmaya gerek yok."
(10/10/2021, Saat: 08:51)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz.

@"atmacao"  komşumuz rimei ve bailiden bahsetmiş bu aletlerde güzeldir, ayrıca başlangıç için feather popular aletide iyi bir seçim olabilir.

Wilkinson Tıraş Aletini iptal edilmesi için alış veriş yaptığım şirkete mail attım.
Hoş geldiniz komşum.

Muhle firmasının ürettiği domuz kılı fırça olan Nom serisinin çok kullanılmadığını biliyorum ama sizin için özellikle araştırdım yabancı forumlara da baktım. Dediğim gibi kullananı çok yok. Varsa bile yerli yabancı geleneksel tıraş forumlarında paylaşım yapılmıyor. Bu bile almamanız için yeterlidir bana göre.

Günlük tıraş olduğunuzu belirtmişsiniz. Buna göre Omega veya Semogue Domuz kılı fırçalara ya da ikinci el bölümünde bulunan uygun fiyatlı porsuk fırça (yaqi giriş seviyesi f/p ürünüdür.) almanız sizin için daha uygun olacaktır. Sonuçta aldığınız fırçayı günlük doğru kullanımda en kötü ihtimalle 5 yıl kullanırsınız.

Aynı şekilde Wilkinson plastik tıraş aleti de bence sizi memnun etmez. Onun yerine Rimei ya da Baili 176 veya Baili 171 gibi ürünler sizi uzun yıllar idare eder. Forumda kalmaya devam ederseniz yeni ürün alma isteğiniz hiç bitmeyecek onu da belirtmiş olayım
(10/10/2021, Saat: 16:33)Bakkal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz komşum.

Muhle firmasının ürettiği domuz kılı fırça olan Nom serisinin çok kullanılmadığını biliyorum ama sizin için özellikle araştırdım yabancı forumlara da baktım. Dediğim gibi kullananı çok yok. Varsa bile yerli yabancı geleneksel tıraş forumlarında paylaşım yapılmıyor. Bu bile almamanız için yeterlidir bana göre.

Günlük tıraş olduğunuzu belirtmişsiniz. Buna göre Omega veya Semogue Domuz kılı fırçalara ya da ikinci el bölümünde bulunan uygun fiyatlı porsuk fırça (yaqi giriş seviyesi f/p ürünüdür.) almanız sizin için daha uygun olacaktır. Sonuçta aldığınız fırçayı günlük doğru kullanımda en kötü ihtimalle 5 yıl kullanırsınız.

Aynı şekilde Wilkinson plastik tıraş aleti de bence sizi memnun etmez. Onun yerine Rimei ya da Baili 176 veya Baili 171 gibi ürünler sizi uzun yıllar idare eder. Forumda kalmaya devam ederseniz yeni ürün alma isteğiniz hiç bitmeyecek onu da belirtmiş olayım

Hoşbuldum değerli hocam ,

Wilkinsonu iade ettim , yuma ile idareten devam edeceğim ve burada güzel bir ürün görürseniz tıraş aleti ve fırça olarak bana konuyu atar mısınız ?

Ayrıca diğelim ki tıraş fırçası geldi bunu nasıl berberdekiler gibi yumuşacık yapabilirim bunun hakkında tavsiye verebilir misin ?
(10/10/2021, Saat: 16:37)YALNIZBARON Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşbuldum değerli hocam ,

Wilkinsonu iade ettim , yuma ile idareten devam edeceğim ve burada güzel bir ürün görürseniz tıraş aleti ve fırça olarak bana konuyu atar mısınız ?

Ayrıca diğelim ki tıraş fırçası geldi bunu nasıl berberdekiler gibi yumuşacık yapabilirim bunun hakkında tavsiye verebilir misin ?
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?u...source=app

Domuz kılı fırçaların berberdekiler gibi yumuşak olması için bu konuda belirtilen uygulamaları yapmanız yeterlidir. Ancak bu işlemlerin çoğu fırçanın ömrünü azaltır. Ben domuz kılı fırçalarda sadece ters kılları ayıklayarak yaklaşık bir hafta kadar köpürtme tam kuruma sonra yeniden köpürtme kurutma uygulaması yapıyorum uçlarının çatallanması için. En güzel break in işlemi budur. Ters kılları ayıklandıktan sonra tıraşta kullanarak yumuşamasını sağlayabilirsiniz.
(10/10/2021, Saat: 16:43)Bakkal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?u...source=app

Domuz kılı fırçaların berberdekiler gibi yumuşak olması için bu konuda belirtilen uygulamaları yapmanız yeterlidir. Ancak bu işlemlerin çoğu fırçanın ömrünü azaltır. Ben domuz kılı fırçalarda sadece ters kılları ayıklayarak yaklaşık bir hafta kadar köpürtme tam kuruma sonra yeniden köpürtme kurutma uygulaması yapıyorum uçlarının çatallanması için. En güzel break in işlemi budur. Ters kılları ayıklandıktan sonra tıraşta kullanarak yumuşamasını sağlayabilirsiniz.

Teşekkür ederim komşum favorim sensin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ustramu aldim Tostumu yedim bekliyorum evengr 23 31,395 04/01/2013, Saat: 02:52
Son Yorum: Delidumrul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: