Kayışlama Pastası Çeşitleri
Oncelikle belirtmeliyim ki pastalarin kullanilmasi yeni birsey degil. Perret'in 1700lu yillarda yayinladigi kitabinda cesitli pastalardan ve kayis uzerinde kullanimindan bahsetmis. o zamanlar pasta olarak ne kullanildigini pek bilmiyorum ama elmas pastalarin teknolojiye bagli olarak son donemlerde kullanildigi soyleniyor.
Su anda bildigim iki marka uretimde Dovo ve Thiers Issard.
Dovo yesil: 6 mikron yaklasik 4000grit. ustura iyice korelmisse kullaniliyor.
Dovo kirmizi: 3mikron civari yaklasik 8000 grit siyah pasta ise yaramamaya basladiginda kullaniliyor ancak siyah pastayi hic kullanmaksizin sadece kirmizi pastayi ayarli kayista kullananlar da var ve uygun teknikle cok yuksek keskinlige ulasabiliyorlarmis. oyleki kotikulden daha keskin sonuca variyorlarmis.  1k tasta biledikleri usturayi kirmizi pastali kayisi en gergin haliyle kullanip ustura korelmeye basladigi ve eski keskinligi yakalayamadiklarinda mekanizmayi biraz gevseterek en sonunda ise tamamen gevsek halinde kullanip o da ise yaramadiginda 1k tasa geri donuyorlarmis. bu tarz kullanim avrupada yayginmis.
Dovo siyah pasta: 1-3 mikron yaklasik 12000grit civari.
TI beyaz pasta: icinde elmas tozu oldugunu okudum yaklasik 10000grit.
marka olmadan satilan pastalar da mevcut bunlar genelde elmas spreyleri ve kromyum oksit. bunlarin haricinde eskiden odun kulu ve is de kullanilirmis.
Arkadaslar, sene 2019 interset sitelerinde Turkiye icinde satilan dovo pastalari bulamiyorum.
8000-10.000 grit pasta satisi yapan marka onerebilecek var mi?
Kuyumcuların kullandıgı dialux u piyasada bulabilirsiniz komsum.

48807552987_f5d5c386e3_b.jpg
Tişikkirlir Sipirmin.
Ne pis boğazım ya
Az daha yöresel tatlı ve doğum günü pastalarından girceedim konuya Big Grin Big Grin Big Grin
Smile
(28/09/2019, Saat: 11:58)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kuyumcuların kullandıgı dialux u piyasada bulabilirsiniz komsum.

tesekkurler hizli cevap icin, turuncu ve sonra gri kullanacagiz anladigim kadariyla?

bir saticiya rastladim, asagidaki link adresteki urunleri buldum sanirim bunlar kilo/fiyat acisindan daha uygun olacak, kilosu 80-90 TL araliginda satiliyor

https://www.gloeckler.com/Products/Polis..._1331.html
abi isin piri ustatlar daha iyi bilgi verir ama, normalde yesil alıp geciyorum ben.
Tişikkirlir Sipirmin.
arkadaslar, 1k bileme tasindan sonra deri ile son islemi yapmamiz yeterli olurmu yok 3-4k ara tas kullanmamiz gerekirmi?

asagidaki urunu tavsiye edermisiniz?

https://www.ebay.com/itm/Suehiro-Stone-S...2859463908
IMG-20191007-WA0000.jpg

Geçen hafta feriköy antika pazarında gezerken denk geldi. 30tl istedi satıcı, hani aklınızda bulunsun bunlardan çıkabiliyor arada satıcılarda.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(28/09/2019, Saat: 13:59)serkant Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tesekkurler hizli cevap icin, turuncu ve sonra gri kullanacagiz anladigim kadariyla?

bir saticiya rastladim, asagidaki link adresteki urunleri buldum sanirim bunlar kilo/fiyat acisindan daha uygun olacak, kilosu 80-90 TL araliginda satiliyor

https://www.gloeckler.com/Products/Polis..._1331.html

(07/10/2019, Saat: 12:44)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçen hafta feriköy antika pazarında gezerken denk geldi. 30tl istedi satıcı, hani aklınızda bulunsun bunlardan çıkabiliyor arada satıcılarda.

Genellikle kuyumcu malzemesi satılan yerlerde bulunuyor.
Bulunmasa bile bulunduğunuz ilde ileri düzeyde kuyumculukla ilgili esnaflara da sorsanız temin edebilirler.

E n v i r o n m e n t a l i s t

(07/10/2019, Saat: 12:13)serkant Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaslar, 1k bileme tasindan sonra deri ile son islemi yapmamiz yeterli olurmu yok 3-4k ara tas kullanmamiz gerekirmi?

asagidaki urunu tavsiye edermisiniz?

https://www.ebay.com/itm/Suehiro-Stone-S...2859463908
Çok bilgili değilim bu konuda ama emin olduğum birşey var. O da 1k taşın yetmeyeceği. 3-5-8 gibi ara taşların da olması lazım.

Ya da tek seferde halletmek istiyorsanız kotikül alacaksınız.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  kayışlama tekniği error... 29 38,198 07/07/2019, Saat: 14:10
Son Yorum: manuple
  Ustura Kayışlama manuple 21 14,455 30/04/2019, Saat: 16:00
Son Yorum: manuple
  Palm Stropping (Avuç içi kayışlama) Reblica 5 6,288 02/08/2016, Saat: 03:15
Son Yorum: Niko
  Ustura Kayışlama Rehberi (İngilizce) onurcakmak 4 7,847 21/02/2016, Saat: 23:00
Son Yorum: onurcakmak

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: