Pre de Provence No 63
Bitmek üzere olan tıraş kremimin yerine araştırma yaparken karşılaştım, Pre de Provence Fransız menşeili bir üretici, doğal ve zararsız içerikli sabunlar üretmekte ve oldukça geniş ürün yelpazesine sahip. (https://predeprovence.com/pages/about-us)

No. 63 sabunun amazon 'da sekiz bin'in üzerinde yorum alması üzerine dikkatimi çekti ve denemeye karar verdim.

Kutusu standart metal kutulardan, ekstra bir kartona sarılmamış resimdeki gibi gönderilmiş, yinede zarar görmeden iletildi.

Whats-App-Image-2021-06-27-at-7-42-21-AM-2.jpg
Whats-App-Image-2021-06-27-at-7-42-21-AM.jpg

Yorumlarda odayı saran güçlü / keskin kokusundan bahsediliyordu hatta bir tanesinde traş olduktan sonra parfüm kullanmış gibi güçlü kokusu olduğunu belirtmiş. Açıkcası aynı etkiyi bende yaratmadı.

Whats-App-Image-2021-06-27-at-7-42-21-AM-3.jpg

Sert bir sabun, web sitesinde sabunları için "4 times milled" belirtilmiş, uzun ömürlü olacağını düşünyorum.

Negatif yorumların birinde köpük yapmanın çok zor olduğu yazılmış, bunu test etmek için sentetik yumuşak yapıdaki fırçayla ilk denememi yaptım. Nemli fırça ile 8-10 saniye sabun üzerinde köpürtmemle fırçadan köpükler dökülmeye başladı, ardından kasede köpüğün kıvamını koyuşlaştırmaya devam ettim.

Whats-App-Image-2021-06-27-at-7-42-20-AM1.jpg

Resimdeki hali ile orta sulu kıvamda bir köpük oluştu, kıvamından memnun kalmayacağımı tahmin ederek yüzüme uygulamaya başladım. Yüzüme uygulama yapmaya başladığımdan itibiren kıvamı yoğunlaşmaya başladı ve oldukça yoğun bir hal aldı. Sabundan tekrar takviye almadan 3 perde traş oldum, az miktarda sabun kullanımına rağmen köpük oldukça yoğundu.
Yorumlarda beni cezbeden koku kısmı ise beklediğim gibi losyon kıvamında çıkmadı, güzel ve keskin kokusu var ancak odayı saran abartı bir kokusu olmadı.

Tıraş performansı ise beklediğim gibi oldukça keyifli, koyu kıvamından ve cilt üzerinde oluşturduğu filmsi tabakadan memnun kaldım. Tıraştan 4 saat sonra hala kokusunu alabiliyordum ancak oldukça zayıftı. Sabah uyandığımda ise yüzümde pudra sürülmüş gibi bir hissiyat vardı, koku da haliyle kalmamıştı.

Özetle; oldukça hoş ve orta-kuvettli old spice benzeri kokuya sahip, kıvamlı ve uzun ömürlü bir sabun denemek isteyenlere tavsiye edebilirim.
sıhhatler olsun, güzel anlatımınız için teşekkürler.
Benim merak ettiğim konu Türkiyeye gümrüğe takılmadan nasıl girdiği Smile
malum fırça makine girebiliyor ama sabunlar hep iade oluyor.
Hatta instangramda çekilişlere katılırken düşünüyorum çekiliş bana çıksa nasıl elime geçecek diye.

SM-G770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
1970 doğumlu, 15 Eylül 2019 da geleneksel tıraşa gönül vermiş, Öğretim Üyesi
Sakal yapısı:Yumuşak
Cilt yapısı:Karma cilt yanaklar kuru
Tıraş sıklığı-şekli:İki günde bir
hocam incelemeniz için teşekkürler nereden aldınız acaba?
Geçici görev sebebiyle Arabistandayım.

Whats-App-Image-2021-06-27-at-7-42-21-AM-4.jpg
hazır gitmişken kozmetik stoğu yapın Smile
Rose of Bulgaria çok merak ediyorum ben bi yurtdışı kongre denk gelse pandemi sonrası tıraş malzemesine doyacam (bu döviz kuruyla zor olsada)

Avrupa ürünleri burada çok pahalı, cella krem 270 lira. Netten bulduğum kadarıyla Rose of bulgaria sadece sabun ve banyo tuzu bulunmakta.

Türkiyede bulamayacağım ve mutlaka denememi önerebileceğiniz ürünler var ise isimlerini paylaşabilirseniz sevinirim.
vegan ve sağlıklı içerikten dolayı denk gelirse speick balsam sabun tonik parfüm 4 lü set önerebilirim
ama qraplqr keyfe düşkündür pahalı sabunlar sv, mdc, stirling bulursqnız onlaradq bakın

(28/06/2021, Saat: 09:48)sertac42 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: vegan ve sağlıklı içerikten dolayı denk gelirse speick balsam sabun tonik parfüm 4 lü set önerebilirim
ama qraplqr keyfe düşkündür pahalı sabunlar sv, mdc, stirling  bulursqnız onlaradq bakın

Speick sabun vegan bir ürün değil bildiğim kadarıyla. İçinde donyağı var.
https://www.speickshop.de/Speick-Men-Shaving-Soap-50g

Almanya'daki arkadaşım vegan demişti ama içerik tam belli değil sanki9bafe25a3b4664903c2b99ec809db772.jpg

(28/06/2021, Saat: 11:43)sertac42 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://www.speickshop.de/Speick-Men-Shaving-Soap-50g

Almanya'daki arkadaşım vegan demişti ama içerik tam belli değil sanki9bafe25a3b4664903c2b99ec809db772.jpg

Sayfanın aldında product data sheet kısmında içerik yazıyor hocam. İçerikte Potasium tallowate var.

https://www.speickshop.de/mediafiles/Pro...179_EN.pdf

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: