Butik Sabun Değil Kişiye Özel Sabun
Sabun gerçekten harika görünüyor. Porselen kase aynı şekilde. Fırçanın sapına bayılmamak elde değil. Rocca zaten aşk. Detaylı ve bilgilendirici açıklama da her şeyi izah etmiş. Hatta öyle ki bir an gül kokusunu ben de aldım sanki. Beni aşar ama tam seyirlik olmuş. Güle güle kullanın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
“Abilerim ablalarım, şu elimde görmüş olduğunuz jileti taçsız kral Pele, Bakenbauer, Nadya Komanaççi, Biricit Bardo, İngiltere Kraliçesi Elizabet, kaleci Mıyer, fbli Cemil kullandı.”
(20/06/2021, Saat: 18:45)oguzhan5069 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: aa6wa5f.jpeg

Uzun bir seyahat sonrası üzerime düşen vazifeyi ifa etme fırsatına kavuştum değerli dostlarım.

Konunun gül yağı mevzusundan patlak verdiği sanılsa da benim için ondan da eski sayılır. Sadece Osman Bey’in kişiye özel sabun imal edebileceğini bilemediğim için çok daha öncelerinden gerçekleştiremedik. Haddizatında bu geçikme sabunun imal ediliş tekniklerini bilmememizden kaynaklıymış. Şimdi bakıyorum da Osman Bey’in (yanlış hatırlamıyorsam- ki eminim kendisi ilerleyen süreçte detaylıca yazacaktır) baz sabuna soğuk olarak esanslandırma yöntemini kullanması sebebiyle istenilen kokulu sabuna ulaşmak çok daha kolaymış.

Koku alma konusunda biraz sıkıntılarım olduğu için hafif kokulu sabunlar benim için kokusuz sayılır. Uzunca bir süredir hep yoğun kokulu sabunlar aradım. Gül yağı özelinde yerli doğal kokular mevzusu patlak verince gülün yoğun kokacağı düşüncesi beni aradığım çözüme kavuşturdu diyebilirim. Lafı çok uzatmadan, hızlıca özetleyecek olursam:

Saf gül yağının kokusu bildiğiniz gibi değil arkadaşlar. Eminim ki bir çoğunuz sentetik olan ve belki de burna hoş gelen tek düze gül kokusuna aşinasınız. Safi gül yağı kokusunu hayal edebilmeniz için şöyle örneklendireyim: Doğal gül sularını kokladıysanız anımsayacağınıza eminim Smile Haşlanmış gibi bir gül yaprağı kokusu. Hafif buruk ama buram buram yoğun koku.

Koku benim için müthiş ancak aynı kokuyu siz değerli forumdaşlarım çok yoğun bulabilirsiniz. Rosense’nin 5gr’lık saf gül yağından yapıldı yaklaşık 165gr civarıydı galiba. (Bu arada bilmeyenler için bahsedeyim saf 1gr gül yağı çok çok pahalı ve hepsi aynı kalitede değil; alacaklara tavsiyem doğrudan Rosense ile iletişime geçin. Güvenilir ve ana üretim noktası)

Sabun performansına gelecek olursam:

Öcelikle belirtmek isterim ki Saponificio Varesino aşığı birisiyim. Gerçekten yapıla gelmiş (benim denediklerim arasında) en performanslı sabun diyebilirim. Elbetteki biraz acımasızlık olacak ancak Osman Bey’in sabunlarını bu yılların deviyle kıyaslayacağım.

Bu arada maalesef hiçbir Saponificio Varesino sabununun kokusunun müptelası değilim Sad Ancak sabun performansı üst düzey olduğu için vazgeçmem de mümkün değil.

Osman Bey’in bu özel gül yağlı sabunun kokusuyla hiçbir marka baş edemez çünkü koku doğal ve yoğun. Malum, kokuya özel bir dokunuş yaptık Smile Osman Bey’in daha önceki sabun versiyonlarına sahip birisi olarak belirtmeliyim ki kendi içinde Osman Bey baya baya ilerletmiş performans hususunu ancak elbette ki hala Saponificio Varesino seviyesinde değil. Köpüğü kremsi ancak koruyuculuk üst seviyede değil. Kayganlık biraz geride. Şöyle blok bir bariyer etkisi yok. Ancak gene de güzel. Hatta seviye olarak Penhaligon’s traş kremi kıvamında diyebilirim.

Sabunu sertlik olarak çok yumuşak. Önceki nesillere göre çok çok yumuşak diyebilirim.

Benim için özel bir sabun ve çok beğendiğimi belirtmek isterim. Osman Bey, sabunu güzel yuvarlak bir plastik kutu içinde gönderdi ancak sabunu gül temalı antika Limoges porselen bir kaseye bastım. Özel bir sabun özel bir kasede olmalı.

Bu arada değerli @habaz üstadımı da birkaç kelimeyle anmak istiyorum. Kendisinden çok güzel bir tıraş fırçası sapı aldım ve ondan 26mm moka tıraş fırçası düğümünü monte etmesini rica ettim. Fırça o kadar güzel oldu ki kullanmaya kıyamadım Big Grin Bu fotoğrafta o nadide esere de yer vermek istedim. Sabaha bu güzel 3’lüyle tıraş olacağım.

Hem @creator hem de @habaz üstadıma buradan teşekkürlerimi iletirim.

fr8esxl.jpeg

Fotoğraflar çok şık olmuş değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Sanırım unutamayacağım bir sabun oldu benim için keyifli tıraşlar dilerim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Star Kış Sezonu IV. El Yapımı Sabun Etkinliği Efrasyab 206 48,251 21/07/2022, Saat: 16:01
Son Yorum: Murat35_55
  OSS-MAN 2 Sabun 1 Havlu hediye Kampanyası Creator 5 3,161 09/06/2021, Saat: 21:57
Son Yorum: Creator
Lightbulb -YENİ ETKİNLİK-EL YAPIMI & DOĞAL III. SABUN ETKİNLİĞİ Efrasyab 534 175,938 13/07/2020, Saat: 11:23
Son Yorum: rating
  El Yapımı Kantaron Yağlı Doğal Tıraş Sabun Etkinliği. Efrasyab 344 136,838 09/12/2019, Saat: 23:25
Son Yorum: Efrasyab
Thumbs Up EL YAPIMI & DOĞAL II. SABUN ETKİNLİĞİ Efrasyab 405 153,240 20/09/2019, Saat: 16:59
Son Yorum: Sh@dow
  Geltir Forum Üyelerine Özel, Muhle İndirim ve Instagram Yarışması ckeskin 27 13,237 03/03/2019, Saat: 17:39
Son Yorum: Auditor
  Kiloluk Cella Sabun Alımına Katılım cokomoko 17 8,097 30/12/2018, Saat: 14:45
Son Yorum: bekvural
  Mike's natural sabun - ortak alim Saltuk 55 34,180 11/02/2016, Saat: 22:52
Son Yorum: Saltuk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: