Sanguine Coolcut 4
Straht komsum, hatta ustura konusunda pes etmeyi bile dusundum bugun )))))
Alismak lazim
Az önce Coolcut 4 ile ilk tıraşımı oldum. Bu aynı zamanda benim ilk ustura tıraşım.

Tecrübem olmadığı için alet ile ilgili sağlıklı yorum yapamam ama, kullanımı gayet güzeldi. Ağırlık dengesi, tutuşu hepsi tatmin ediciydi. Ben zaten DE tıraşıma yardımcı olmak için almıştım, dolayısıyla bu kadarı yeter de artar bile.

Jilet tercihimi mavi astra'dan yana kullandım. 3 perde tıraş oldum. İlk ustura tıraşım olduğu için yüzümü biraz tahriş ettim ama, tıraş sonucu güzel oldu. Gayet yakın ve temiz bir tıraş.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(24/04/2015, Saat: 18:10)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Az önce Coolcut 4 ile ilk tıraşımı oldum. Bu aynı zamanda benim ilk ustura tıraşım.

Tecrübem olmadığı için alet ile ilgili sağlıklı yorum yapamam ama, kullanımı gayet güzeldi. Ağırlık dengesi, tutuşu hepsi tatmin ediciydi. Ben zaten DE tıraşıma yardımcı olmak için almıştım, dolayısıyla bu kadarı yeter de artar bile.

Jilet tercihimi mavi astra'dan yana kullandım. 3 perde tıraş oldum. İlk ustura tıraşım olduğu için yüzümü biraz tahriş ettim ama, tıraş sonucu güzel oldu. Gayet yakın ve temiz bir tıraş.

@onurcakmak komşumu da usturacılara kaptırdık Smile sıhhatler olsun.
Acta est fabula, plaudite.
(24/04/2015, Saat: 18:10)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Az önce Coolcut 4 ile ilk tıraşımı oldum. Bu aynı zamanda benim ilk ustura tıraşım.

usuturaya keskin olmayan jiletlerle başlanırsa daha rahat oluyor, benim gibi feather ı kırıp başlayınca faça olabilyior =) rapira da konforlu traş olmuştum coolcut4 ile
Aldığımdan beri kılıfında duruyor, yazınız cesaretlendirdi beni Smile
ancak sonuçlarından yine korkuyorum. Huh

(24/04/2015, Saat: 18:54)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @onurcakmak komşumu da usturacılara kaptırdık Smile sıhhatler olsun.

Yok komşum hala DE'ciyiz. Öylesine meraktan benimki. İlerde usturacı olacaksam bu sadece çelik usturaya geçerek olur. Yoksa DE varken jiletli usturanın (bence) pek bir mantığı yok gibi.

(24/04/2015, Saat: 20:44)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: usuturaya keskin olmayan jiletlerle başlanırsa daha rahat oluyor, benim gibi feather ı kırıp başlayınca faça olabilyior =) rapira da konforlu traş olmuştum coolcut4 ile

Bende öyle düşündüm ve mavi astra kullandım, ama resmen teneke gibiydi. Tekrar denediğimde kaplamalı ve daha keskin bir jilet deneyeceğim. Kaplamasız jiletlerden ben verim alamıyorum, sakalımı çekiştirip cildimi tahriş ediyor. Yani keskin olmayan jiletler de sakalımı iyi almıyor ve çok tekrar gerektiriyor. Jilet tercihi gerçekten kişiye özel, dolayısıyla DE'de kullandığınızdan daha az keskin jilet kullanmalı mottosuna takılmamak lazım(mış).

(25/04/2015, Saat: 11:41)Zonachy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aldığımdan beri kılıfında duruyor, yazınız cesaretlendirdi beni Smile
ancak sonuçlarından yine korkuyorum. Huh

Korkunun ecele faydası yok üstad Smile Mükemmeli beklemeyin ve hata yapacağınızı bilin (hatta emin olun) ve rahat olun. Kendimizi kasmamak lazım. Haftasonu çalışmıyorsanız, Cuma akşamı veya Cumartesi sabahı bi deneyin bence. Cildiniz tahriş olursa, Pazartesiye kadar kremlerle veya bepanthen plus ile telafi etmeye çalışırsınız. Acizane tavsiyem, DE kullanırken verim aldığınız jileti kullanın. Yine 30 dereceyle aynı tıraşı oluyoruz, sadece alet farklı. Az keskin jiletle uğraşmaya değmez bence.

Youtube'da nickshave in ilk ustura tıraşı var, ben onun gibi bir video blogcunun cesaretsizliğinden cesaret aldım diyebilirim. Bu kadar tecrübelisin, neyden korkoyor bu adam dedim kendi kendime ve bunun tamamen psikolojik olduğunu düşündüm.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Feather ss + featjher pro guard bıçak ile başlanabilir kendinizi kesmeniz imkansiz olur
DE Makineleri yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Bir tane de bu jiletli usturadan aldım ama henüz kullanmadım. Acaba bu usturayı kullanmaya başlamak için ne kadar daha beklemeliyim kararsızım. Bir kere Ali Bıyıklı ile tıraş oldum ama DE kadar beğenmedim
Ali Bıyıklı da sakallarım çok fazla kaldı yüzümde yüzümü pek kesmedim ama sakalları da kesemedim.
(08/07/2015, Saat: 14:14)danjamem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ali Bıyıklı da sakallarım çok fazla kaldı yüzümde yüzümü pek kesmedim ama sakalları da kesemedim.

Teknik geliştikçe bu sorun ortadan kalkacaktır hocam sorun etmeyin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Coolcut 9 ahraz 17 8,929 26/02/2017, Saat: 17:55
Son Yorum: ahraz
  Usturayı Güvenli Tutuş ve Başlangıç /Kai,Feather Korumalı jiletler ve Coolcut martin 8 20,658 02/01/2017, Saat: 11:47
Son Yorum: KASSAM
  Coolcut 9 Kerkenez 0 3,565 09/03/2016, Saat: 01:38
Son Yorum: Kerkenez
  Sanguine R5 vs. Bluebeard's Revenge ckeskin 25 29,411 26/11/2014, Saat: 19:33
Son Yorum: ooppss

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: