Omega 11137
forumda konusunu bulamadım, buraya açayım dedim. bende bi tane 49 var ve omurgası yok gibi bir şey. yüze hafif bastırınca kıllar fazla açılıyor, masaj etkisi çok düşük. extrashaving'den almıştım ve durumu anlatınca iade/değişim yapacaklarını belirttiler ve sitede biraz dolanınca bu fırça gözüme çarptı. Sapı akçaağaç'tan. kullanan var mıdır? varsa artılarını eksilerini yazar mısınız? her iki fırçayı kullanmış bir komşumuz karşılaştırma yaparsa memnun olurum. herkese hayırlı günler, ramazanlar diliyorum.
Stay Sharp. Jilet
Sorduğunuz fırça hakkında bir görüşüm yok ama şunu belirtmek isterim domuz kılı zaten çok omurgalı/gergin bir kıl değildir domuz kılı fırçayı omurgalı yapmak için ya kısa kıllar kullanmak gerekir yada yabancıların glue bump diye tabir ettiği yapıştırıcı şişkinliği ile omurga sağlanabilir sıcak suya değdiğinde uzun domuz kılları kendini salar ve omega 49 da sizi bu sebepten memnun etmemiş olmalı

CPH1931 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
U A K
(25/04/2021, Saat: 21:21)U A K Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sorduğunuz fırça hakkında bir görüşüm yok ama şunu belirtmek isterim domuz kılı zaten çok omurgalı/gergin bir kıl değildir domuz kılı fırçayı omurgalı yapmak için ya kısa kıllar kullanmak gerekir yada yabancıların glue bump diye tabir ettiği yapıştırıcı şişkinliği ile omurga sağlanabilir sıcak suya değdiğinde uzun domuz kılları kendini salar ve omega 49 da sizi bu sebepten memnun etmemiş olmalı

evet. sıkıntım tam olarak bu.
Stay Sharp. Jilet
(25/04/2021, Saat: 21:44)muhendisbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: evet. sıkıntım tam olarak bu.
Daha kısa kıllı domuz kılı fırçalar önerebilirim jaguar 236 omega 10051 omega 80257 gibi daha çokça vardır bu ayarda fırçalar araştırırsanız

U A K
Sizin 10049 ile ilgili sorununuzu daha önce konuşmuştuk. Omega 11137 fırça 24 mm düğüm çapı ve 52 mm lofta sahip. Kullanmadım ama az çok tahmin edebiliyorum.

Bence 11137 yerine 10029 daha mantıklı. Fiyat olarak yarı yarıya. Düğüm aynı. Loft 46 mm. 50 mm olarak yazan da var. Namı diğer Baby Pro.

10051 düğüm aynı loft 48 mm.

11137 de sap ahşap olduğu için fiyat yüksek. Domuz kılı fırçada aradığınızı bulamayacağınızı düşündüğüm için 10029 ya da 10051'i deneyin. Sonrasında 24-26 mm Two band finest 50 mm loftlu porsuk fırça bakın.
(26/04/2021, Saat: 00:19)Bakkal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sizin 10049 ile ilgili sorununuzu daha önce konuşmuştuk. Omega 11137 fırça 24 mm düğüm çapı ve 52 mm lofta sahip. Kullanmadım ama az çok tahmin edebiliyorum.

Bence 11137 yerine 10029 daha mantıklı. Fiyat olarak yarı yarıya. Düğüm aynı. Loft 46 mm. 50 mm olarak yazan da var. Namı diğer Baby Pro.

10051 düğüm aynı loft 48 mm.

11137 de sap ahşap olduğu için fiyat yüksek. Domuz kılı fırçada aradığınızı bulamayacağınızı düşündüğüm için 10029 ya da 10051'i deneyin. Sonrasında 24-26 mm Two band finest 50 mm loftlu porsuk fırça bakın.

ilgi alakanız için içten minnettarım. forumda karşılaştığım en yardımsever forum arkadaşım/üyem olabilirsiniz. 51 ve 29'a baktım. aslında burada söylemediğim bir fırça daha vardı, 11137'nin plastik saplı olanı; 10077. tahmin ettiğim kadarıyla bu 4 fırçanın kıl kalitesi aynı. çatallanma ve açılma konusunda sadece 49'dan eminim o da fotoğraflarını gördüğüm için. bu 4 fırça arasından değişim de yapabiliriz iade de. takıldığım son noktayı sormama izin verin, benim 4 fırçam var. Biri markasını bilmediğim daha doğrusu üstüne markaya dair hiç bir şey bulunmayan, düğümü üretilirken yerinden oynamış ve bu sebeple yamuk duran bir fırça. iç kısmı kalitesiz domuz kılı, dış kısmı ise sert plastikten yapılma. 100 derecedeki suya koya koya aylarca kullandım hala soba boru fırçası gibi çok sert, bu sebeple çöpe atacağım. bir diğeri 26mm yaqi tuxedo sentetik fırça, beğenmedim. duruma göre burada satılığa çıkarabilirim ya da bi arkadaşıma hediye veririm bilmiyorum. omega 49'u da siz önermiştiniz, beraber üzerine de konuştuk. son fırçam ise yeni gelen yaqi moka 26mm two band finest fırça. son fırçamı beğendiğim için acaba diğerlerini atsam mı satsam mı bilemedim. son nihai kararımı bilmiyorum ama 49'la bugün yine tıraş oldum ve bu fırçada bir şeylerin kesin bir şekilde yanlış gittiğine kanaat getirdim.

uzatmadan soruma geleyim. sizce iade mi olsun, yoksa bu 3 diğer fırçadan biriyle değişim mi olsun? değişim ise hangisi? yerimde olsaydınız ne yapardınız, fikrinizi öğrenmek istiyorum. hayırlı geceler komşum, ilginiz için ayrıca tekrardan teşekkür ederim.
Stay Sharp. Jilet
(26/04/2021, Saat: 01:10)muhendisbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ilgi alakanız için içten minnettarım. forumda karşılaştığım en yardımsever forum arkadaşım/üyem olabilirsiniz. 51 ve 29'a baktım. aslında burada söylemediğim bir fırça daha vardı, 11137'nin plastik saplı olanı; 10077. tahmin ettiğim kadarıyla bu 4 fırçanın kıl kalitesi aynı. çatallanma ve açılma konusunda sadece 49'dan eminim o da fotoğraflarını gördüğüm için. bu 4 fırça arasından değişim de yapabiliriz iade de. takıldığım son noktayı sormama izin verin, benim 4 fırçam var. Biri markasını bilmediğim daha doğrusu üstüne markaya dair hiç bir şey bulunmayan, düğümü üretilirken yerinden oynamış ve bu sebeple yamuk duran bir fırça. iç kısmı kalitesiz domuz kılı, dış kısmı ise sert plastikten yapılma. 100 derecedeki suya koya koya aylarca kullandım hala soba boru fırçası gibi çok sert, bu sebeple çöpe atacağım. bir diğeri 26mm yaqi tuxedo sentetik fırça, beğenmedim. duruma göre burada satılığa çıkarabilirim ya da bi arkadaşıma hediye veririm bilmiyorum. omega 49'u da siz önermiştiniz, beraber üzerine de konuştuk. son fırçam ise yeni gelen yaqi moka 26mm two band finest fırça. son fırçamı beğendiğim için acaba diğerlerini atsam mı satsam mı bilemedim. son nihai kararımı bilmiyorum ama 49'la bugün yine tıraş oldum ve bu fırçada bir şeylerin kesin bir şekilde yanlış gittiğine kanaat getirdim.

uzatmadan soruma geleyim. sizce iade mi olsun, yoksa bu 3 diğer fırçadan biriyle değişim mi olsun? değişim ise hangisi? yerimde olsaydınız ne yapardınız, fikrinizi öğrenmek istiyorum. hayırlı geceler komşum, ilginiz için ayrıca tekrardan teşekkür ederim.

Estağfurullah. Burada bulunma amacımız birbirimize yardım etmekten başka bir şey değil. Umarım siz de bilgilerinizi aktarmaktan çekinmezsiniz.

Aslında Omega fırçalarda kılların neredeyse tamamı aynı. Premium seri fırçalarda belki farklılık olabilir ancak görüntü itibariyle ben farklılık göremiyorum.

Siz Omega 11137 yazdığınız için benzer düğümlerdeki fırçaları önerdim. 10077 de gayet omurgalı bir fırçadır ama düğüm çapı 22 mm dir. İlk aldığınız da çok küçük gelebilir.

Fırçalarınızı elinizi yakmayacak suda bekletmenizi tavsiye ederim. Aksi takdirde düğümün saptan çıkması ve kıl dökülmesi sorununu kısa sürede yaşarsınız.

Tavsiye ettiğim gibi Two band finest fırça kullanmışsınız ve hoşunuza gitmiş. Daha kısa loftlu fırça bakabilirsiniz. Hatta sizin ilacınız Simpson Manchurian 24-26 düğümlü bir fırça.

İade değişim konusu, satma ya da forum içi öğrenci ya da maddi durumu olmayan birine bağışlama durumu tamamen sizin bileceğiniz bir durum. Keyifli tıraşlar dilerim.
(26/04/2021, Saat: 01:41)Bakkal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Estağfurullah. Burada bulunma amacımız birbirimize yardım etmekten başka bir şey değil. Umarım siz de bilgilerinizi aktarmaktan çekinmezsiniz.

Aslında Omega fırçalarda kılların neredeyse tamamı aynı. Premium seri fırçalarda belki farklılık olabilir ancak görüntü itibariyle ben farklılık göremiyorum.

Siz Omega 11137 yazdığınız için benzer düğümlerdeki fırçaları önerdim. 10077 de gayet omurgalı bir fırçadır ama düğüm çapı 22 mm dir. İlk aldığınız da çok küçük gelebilir.

Fırçalarınızı elinizi yakmayacak suda bekletmenizi tavsiye ederim. Aksi takdirde düğümün saptan çıkması ve kıl dökülmesi sorununu kısa sürede yaşarsınız.

Tavsiye ettiğim gibi Two band finest fırça kullanmışsınız ve hoşunuza gitmiş. Daha kısa loftlu fırça bakabilirsiniz. Hatta sizin ilacınız Simpson Manchurian 24-26 düğümlü bir fırça.

İade değişim konusu, satma ya da forum içi öğrenci ya da maddi durumu olmayan birine bağışlama durumu tamamen sizin bileceğiniz bir durum. Keyifli tıraşlar dilerim.

manchurian biraz tuzlu gibi. şimdilik moka'dan devam edelim devam fırçamız manchurian olsun. değişim konusuna gelince de 10029 stoklarda yok. yarın arayıp soracağım stokta varsa onla değişim isteyeceğim yoksa da 10051 ve 10077 biraz küçük geldi. 10029 olmazsa 11137 almayı düşünüyorum tabii değişim/iade teklifi hala geçerliyse. sadece domuz değil tüm fırçalarımı ılık suda bekleterek kullanıyorum. herşey için teşekkür ederim üstadım hayırlı geceleriniz olsun.
Stay Sharp. Jilet
(26/04/2021, Saat: 01:41)Bakkal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Estağfurullah. Burada bulunma amacımız birbirimize yardım etmekten başka bir şey değil. Umarım siz de bilgilerinizi aktarmaktan çekinmezsiniz.

10051 sapı küçük geldi. loft 51mm, düğüm 23mm. 10029 stokta kalmamış. 10019 aldım ben de 50mm loft 22mm düğüm.
Stay Sharp. Jilet
(27/04/2021, Saat: 15:48)muhendisbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 10051 sapı küçük geldi. loft 51mm, düğüm 23mm. 10029 stokta kalmamış. 10019 aldım ben de 50mm loft 22mm düğüm.
Hayırlı olsun @muhendisbey

Deneyimlerinizi paylaşmanız iyi olacaktır.

Break in hususunu atlamayın lütfen

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Omega 10049 abismo 70 65,022 25/12/2021, Saat: 11:10
Son Yorum: marv
  Omega 10072 Tıraş Fırçası İncelemesi marv 11 4,495 13/10/2020, Saat: 23:47
  Omega - 10098 emiriko 32 42,132 05/09/2020, Saat: 23:12
  Omega 11126 Pure Bristle Shaving Brush pars 26 39,541 14/07/2020, Saat: 01:39
Son Yorum: dailyshaver
  Omega 10077 yamtar 12 16,672 08/10/2019, Saat: 18:50
Son Yorum: lim10
  Omega 10029 Pura Setola pars 36 48,387 22/05/2019, Saat: 08:27
Son Yorum: Jonas
  Domuzların Efendisi . Omega 011842 veya 011829 MetsGo 9 6,702 18/03/2019, Saat: 23:11
Son Yorum: MetsGo
  Omega 81052 Chinaski 76 80,453 07/09/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: dikdik_s
  Omega 49 ve break-in hakkında nervy 4 5,063 23/05/2017, Saat: 23:33
Son Yorum: dikdik_s
  Omega kıl dökme sorunu cirzini62 14 9,929 11/01/2017, Saat: 22:27
Son Yorum: Dackir

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: