İlk tıraş ve yaşananlar (kanlı fotoğraf içerir)
O alet günlük tıraşlar içinönerilmiş zaten siz 3 günlük sakalda denemişsiniz ve bastırmışsınız.
Eger 3 gün aralıklarla tıraş olacaksanız size daha agresif bir alet gerekli.

Uygun fiyatlı olarak shark tıraş aletive rimei denemenizi öneririm. Jileti düzgün tutan bir yumada olur.

proraso ve omegayı muhtemelen extradhaving sipariş ettiniz yanına birde rimei ekleseydiniz.

Alet mild geldiginden sizde bastırınca ortalık karışmış. İki perde yemiyorsa 3 perdede tıraş olun ama bastırmayın.
(25/02/2021, Saat: 14:49)edward Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O alet günlük tıraşlar içinönerilmiş zaten siz 3 günlük sakalda denemişsiniz ve bastırmışsınız.
Eger 3 gün aralıklarla tıraş olacaksanız size daha agresif bir alet gerekli.

Uygun fiyatlı olarak shark tıraş aletive rimei denemenizi öneririm. Jileti düzgün tutan bir yumada olur.

proraso ve omegayı muhtemelen extradhaving sipariş ettiniz yanına birde rimei ekleseydiniz.

Alet mild geldiginden sizde bastırınca ortalık karışmış.  İki perde yemiyorsa 3 perdede tıraş olun ama bastırmayın.

Günlük tıraşa başlayacağım yağında diye bu modeli düşündüm.extradhaving den aldım urunleri, Rimei sepete ekledim sonra bu alet ile yüzümu keserim çok agresif olur dedim.amma şuan pişmanım almadığıma Smile bir süre sonra onuda alırız artık.

Bugun dinlendireyim demiştim ancak olmayacak Big Grin gelen sabun fırça ve jiletler denemem lazım. Hem 1 gunluk tıraş rahat olur inş. Boynuma yaklastirmam olmadı bugün Tongue

Acaba aldığım jiletler den hangisi bu alete uyumlu olur, yeşil astra ile baslasam mi, yüzümün bir kısmını yeşil diğer kismini derby mi yapsam bilemedim Big Grin iki jileti de test etmis oluruz (evet sabırsızlık var Tongue)
Yuma ile başlayın. Kullandığınız alet çok yumuşak olduğundan iyi bir teknik ve fazla perde gerektirir.

https://dolap.com/profil/sohayli
https://beyfendi.org
(25/02/2021, Saat: 15:54)Adige Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Günlük tıraşa başlayacağım yağında diye bu modeli düşündüm.extradhaving den aldım urunleri, Rimei sepete ekledim sonra bu alet ile yüzümu keserim çok agresif olur dedim.amma şuan pişmanım almadığıma Smile bir süre sonra onuda alırız artık.

Bugun dinlendireyim demiştim ancak olmayacak  Big Grin gelen sabun fırça ve jiletler denemem lazım. Hem 1 gunluk tıraş rahat olur inş. Boynuma yaklastirmam olmadı bugün Tongue

Acaba aldığım jiletler den hangisi bu alete uyumlu olur, yeşil astra ile baslasam mi, yüzümün bir kısmını yeşil diğer kismini derby mi yapsam bilemedim  Big Grin iki jileti de test etmis oluruz (evet sabırsızlık var  Tongue)

İlla agresif alet almanıza gerek yok. Baili kullanmadım hiç ama kullanan herkes çok memnun. Mild aletle de gayet yakın tıraş olursunuz. Denemek isterseniz tabii ki alın ama şart değil demek istiyorum. Aynı alet ile tekniğinizi ve el becerinizi geliştirmeye çalışın.
Bence öyle çok da deneme tahtasına çevirmeyin yüzünüzü ilk aşamada. Şu anda herhangi bir ekipmanın tam performansını farkedemeyebilirsiniz çünkü. Yüzünüzün yarısını biriyle diğerini diğeriyle gibi deneylere girmenize bence gerek yok. Onun yerine her ekipmanı en az 2 tıraş üst üste denemeyi tercih edebilirsiniz. (ilkinde hiç memnun kalmadıysanız diretmeye gerek yok elbette)
Madem mild alet kullanıyorsunuz ve biraz iyi performans istiyorsunuz o halde denemeye keskin jiletlerle başlayabilirsiniz. Örneğin sarı gillette, silver blue olabilir. Elinizdeki yeşil astra ve perma sharp da keskindir ve genelde beğenilir. Onlarla da devam edebilirsiniz. Rimei için bir şey diyemem ama Yuma biraz dengesiz bir alet. Daha doğrusu tutarsız diyelim. Bıçak tutuşu, agresifliği vs standart değil pek. Bence elinizdeki aletlerle ustalaşmaya bakın. Gayet yerinde tercihler çünkü.
Bir de isterseniz 1-2 gün daha dinlendirin yüzünüzü. Çünkü dünkü tıraşınızdaki olumsuzluklar bugünkü tıraşınızı da etkiler.
El tekniği ve sabır oturmadan sürekli alet ve jilet değişimi cildinizi deneme tahtasına çevirir. Bence bir sure 1 er gün arayla elinizdeki makine ile tıraş olun Astra ve perma gayet uyumlular baili 176 ile ki bende dün akşam 176 ile perma jilet kullandım 1 günlük sakalda gayet güzel tıraş oldum. Tavsiyem alwtit ve jileti değiştirmeden çok sulu ve kati kopuk yapmadan ve cildi fırça ile çok yormadan,bastırmadan acele etmeden 2 perde artı düzeltme yapın cilt bir süre sonra alışıyor
Kartallar yüksekten uçar
Hiç başka alete heveslenmeden en az 90 gün aynı alet hatta mümkünse uzun süreyle aynı jiletle kullanarak,tüm değişkenleri mümkün olduğunca sabitleyin. KESİNLİKLE SIFIR BASKI kullanarak doğru açıyı otomatikleştirmeyi hedefleyin. Ancak tekniğiniz bu duruma gelince başka aletler, yeni heyecanlar arayın derim naçizane. Teknik olmazsa hangi aleti alsanız keyfine varmanız mümkün olamayacak malesef o yüzden ilk hedefiniz minimum tekniği oturtmak, bileğinizi sabit tutup traşımızın tamamlamak olsun.
Yanlışım var ise üstadlar düzeltin lütfen. Fırçayı tasta köpürtün komşum. Eğer köpük hazırlamada acemi iseniz köpürtmeye uğraşırken fırça ile cildinizi hassaslaştırmayın ekstradan noktasal kanamalar oluyor sonra. Benim ilk tıraşlarımda yaşadığım problemlerden biri buydu. Eğer tasınız yok ise elde köpürtüp elde kalan köpükle yüze masaj yapıp sonar fırçayla köpüğü yaymakta gayet yararlı oluyor. Ne kadar perde olursanız olun ilk tıraşlarınız da her zaman çıkış yönünde kılları azaltarak tıraş olmanız yararlı olur diye düşünüyorum. Tüm komşularıma sıhhatler olsun şimdiden.
(25/02/2021, Saat: 18:54)sohayli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yuma ile başlayın. Kullandığınız alet çok yumuşak olduğundan iyi bir teknik ve fazla perde gerektirir.

+1
yuma bence de el tekniği ve becerisi henüz oturmamış yeni baslayanlar için agresiflik derecesi ile de biçilmiş kaftan.

iyi bir yüz hazırlıgı için, fırça ile 10 dk kadar sakallarınızı kesime hazır hale getirmenizde fayda var. tıraş öncesi jel vs. onları da kullanabilirsiniz tabi. köpük olustugu anda hemen fırçalamayı bırakmayın devam edin. bunu zamanla tecrübe ile ne kadar sürede sakalınızın kesime hazır oldugunu deneyimleyeceksiniz. alet ile önce dogru açı ve herkesin de bahsettiği gibi kesinlikle ve kesinlikle bastırmadan kullanmanız hayati kurallardan biri.

geleneksel tıraş, kendi tecrübe ve deneyimleriniz ile dogru yolu size gösterecektir. evet ilk deneyim kanlı olmus ama önemli olan bu kanlı savaştan ne öğrendiğiniz ?
Bence eliniz alışana kadar aleti değiştirmeden derby limon yerine koruyuculuğu daha yüksek bir sabun ( tabac ) ve daha affedici bir jilet ( yeşil astra, derby usta, treet platinum ) ile devam edin.
(25/02/2021, Saat: 18:54)sohayli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yuma ile başlayın. Kullandığınız alet çok yumuşak olduğundan iyi bir teknik ve fazla perde gerektirir.

(25/02/2021, Saat: 19:32)atmacao Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlla agresif alet almanıza gerek yok. Baili kullanmadım hiç ama kullanan herkes çok memnun. Mild aletle de gayet yakın tıraş olursunuz. Denemek isterseniz tabii ki alın ama şart değil demek istiyorum. Aynı alet ile tekniğinizi ve el becerinizi geliştirmeye çalışın.
Bence öyle çok da deneme tahtasına çevirmeyin yüzünüzü ilk aşamada. Şu anda herhangi bir ekipmanın tam performansını farkedemeyebilirsiniz çünkü. Yüzünüzün yarısını biriyle diğerini diğeriyle gibi deneylere girmenize bence gerek yok. Onun yerine her ekipmanı en az 2 tıraş üst üste denemeyi tercih edebilirsiniz. (ilkinde hiç memnun kalmadıysanız diretmeye gerek yok elbette)
Madem mild alet kullanıyorsunuz ve biraz iyi performans istiyorsunuz o halde denemeye keskin jiletlerle başlayabilirsiniz. Örneğin sarı gillette, silver blue olabilir. Elinizdeki yeşil astra ve perma sharp da keskindir ve genelde beğenilir. Onlarla da devam edebilirsiniz. Rimei için bir şey diyemem ama Yuma biraz dengesiz bir alet. Daha doğrusu tutarsız diyelim. Bıçak tutuşu, agresifliği vs standart değil pek. Bence elinizdeki aletlerle ustalaşmaya bakın. Gayet yerinde tercihler çünkü.
Bir de isterseniz 1-2 gün daha dinlendirin yüzünüzü. Çünkü dünkü tıraşınızdaki olumsuzluklar bugünkü tıraşınızı da etkiler.

(25/02/2021, Saat: 21:29)klasik63 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: El tekniği ve sabır oturmadan sürekli alet ve jilet değişimi cildinizi deneme tahtasına çevirir. Bence bir sure 1 er gün arayla elinizdeki makine ile tıraş olun Astra ve perma gayet uyumlular baili 176 ile ki bende dün akşam 176 ile perma jilet kullandım 1 günlük sakalda gayet güzel tıraş oldum. Tavsiyem alwtit ve jileti değiştirmeden çok sulu ve kati kopuk yapmadan ve cildi fırça ile çok yormadan,bastırmadan acele etmeden 2 perde artı düzeltme yapın cilt bir süre sonra alışıyor

(25/02/2021, Saat: 22:48)Kerkenez Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hiç başka alete heveslenmeden en az 90 gün aynı alet hatta mümkünse uzun süreyle aynı jiletle kullanarak,tüm değişkenleri mümkün olduğunca sabitleyin. KESİNLİKLE SIFIR BASKI kullanarak doğru açıyı otomatikleştirmeyi hedefleyin. Ancak tekniğiniz bu duruma gelince başka aletler, yeni heyecanlar arayın derim naçizane. Teknik olmazsa hangi aleti alsanız keyfine varmanız mümkün olamayacak malesef o yüzden ilk hedefiniz minimum tekniği oturtmak, bileğinizi sabit tutup traşımızın tamamlamak olsun.

(26/02/2021, Saat: 11:19)Oldstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yanlışım var ise üstadlar düzeltin lütfen. Fırçayı tasta köpürtün komşum. Eğer köpük hazırlamada acemi iseniz köpürtmeye uğraşırken fırça ile cildinizi hassaslaştırmayın ekstradan noktasal kanamalar oluyor sonra. Benim ilk tıraşlarımda yaşadığım problemlerden biri buydu. Eğer tasınız yok ise elde köpürtüp elde kalan köpükle yüze masaj yapıp sonar fırçayla köpüğü yaymakta gayet yararlı oluyor. Ne kadar perde olursanız olun ilk tıraşlarınız da her zaman çıkış yönünde kılları azaltarak tıraş olmanız yararlı olur diye düşünüyorum. Tüm komşularıma sıhhatler olsun şimdiden.

(26/02/2021, Saat: 15:27)nicky Adlı Kullanıcıdan Alıntı: +1
yuma bence de el tekniği ve becerisi henüz oturmamış yeni baslayanlar için agresiflik derecesi ile de biçilmiş kaftan.

iyi bir yüz hazırlıgı için, fırça ile 10 dk kadar sakallarınızı kesime hazır hale getirmenizde fayda var. tıraş öncesi jel vs. onları da kullanabilirsiniz tabi. köpük olustugu anda hemen fırçalamayı bırakmayın devam edin. bunu zamanla tecrübe ile ne kadar sürede sakalınızın kesime hazır oldugunu deneyimleyeceksiniz. alet ile önce dogru açı ve herkesin de bahsettiği gibi kesinlikle ve kesinlikle bastırmadan kullanmanız hayati kurallardan biri.

geleneksel tıraş, kendi tecrübe ve deneyimleriniz ile dogru yolu size gösterecektir. evet ilk deneyim kanlı olmus ama önemli olan bu kanlı savaştan ne öğrendiğiniz ?

(26/02/2021, Saat: 19:15)Asktm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence eliniz alışana kadar aleti değiştirmeden derby limon yerine koruyuculuğu daha yüksek bir sabun ( tabac ) ve daha affedici bir jilet ( yeşil astra, derby usta, treet platinum ) ile devam edin.

Yorumlarınız için ayrı ayrı çok teşekkür ederim. Alakanız beni gerçekten çok memnun ediyor.

Biraz önce tıraş oldum.
Duş aldım, yüzüme sıcak sulu havlu da koydum beklettim.
Duş sonrası derby limon ve omega 10049 fırça ile tasda köpürtmeye başladım.
Bu fırçayı ilk kez kullanıyorum. Bir önceki tıraşta milyoncudan aldığım 5 TL lik bir fırça kullanmıştım.
Omega onun yanında kocaman kaldı. Köpürtme de zorlandım açıkçası. Küçük fırça ile köpük şişkinliğini görebiliyordum. Omega olan biteni içine aldı ve çok zorlandım köpürtmek için.
Yüzüme uygularken de zorlandım. (Tas küçüktü, bir sonraki tıraş ta deneme yanılma ile köpürtme üzerine yogunlasacagim)
Yüzümdeki köpüğü parmaklarımla masaj yaptım
Yıkayıp ikinci tur Proraso ile köpük hazırladim.
Baili 176 ya yeşil astra yi taktım
Bastırmama düşüncesi ile başladım. İlk perdede sakalların %40 kalmıştır.
Tekrar üzerinden geçmedim.
İkinci perdeyi yaptım ve tıraş oldu
Üçüncü perdeyi yaptım
Bu kez sakal yönünün dikine ve bazı bölgeleri tersine aldım sakın ve bastirmadan.
Yüzümü yıkadım kanama sıfır şükür Smile
Bir önceki tıraştan kalma kizariklar henüz düzelmemisti.
Şapı sürdum. Yanmamali diye dusunurkenSmile yandı Smile
Şapın verdiği gerginliği çok sevdim bu aradayuzumu yıkayıp sebamed balsami sürdum.
Çok az yanmalar var suratımda.
Mutluyum.
Sanki teknik tecrübe ilerlerken cildim alisacak alismazsa bu tiras çok keyifli olmaz gibi.
İlerleyen tıraşlar ne getirecek merak ediyorum. Uzasada hemen tıraş olsam Smile
Ayrıca sizlerin de söylediğiniz gibi bastirmamam gerektiğini anladım.Hic baskı uygulamadan malının ağırlığı ile tıraş olamadım bunu söylemem gerekiyor. Az az bastirmazsam inanın çok az keserdi. 5 tür yapardım sanki. Köpüğü köyü yapmadım yani, jilete bariyer uygulamışdir diye su ilave ettim birde öyle denedim. Bu alet gerçekten çok mu mild anlamadım. Kesmek için çok nazlı gibi. Olmadı yarında denerim 1 günlük tıraşta.

İlgi alakanız için tekrsr teşekkür ederim. Değerli fikirlerinize açığım (hatalar vs)

Bu arada yuma rimei ile eşdeğer denilebilir mi?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 334,362 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 337,186 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,332 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 936 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,536 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,269 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,118 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,295 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,547 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,492 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: