Merhabalar
[img]PpPBf0.jpg[/img]

Herkese merhaba,
uzun yıllardır işim gereği her gün traş olma zorluğunu çeken bir o kadar hassas beyaz tenli ve sert sakalı olan biriyim. Kartuşlu makinelerin nerdeyse hepsini kullanmış yeni bir özellikli olanı çıkar çıkmaz bu sefer olcak inşallah tahrişsiz ve acısız traş olacağım ümitleri ile alan biriyim. iki üç günlük sakalı bile kartuşlu makine ızdırabına girmeyip berbere gider traş olurum.
 Parçalı tıraş aletlerini elbette gördüm  biliyordum ancak hassas tenden daha kötü yapar ve kendimi keserim bilincine sahip olmuşum taki bir arkadaşımın evinde görene kadar, sorduğumda kartuşa göre daha konforlu rahat ve çok daha uyguna geldiğini söyledi.
 Rahat ve konfor tıraş duyunca hemen araştırayım dedim  youtube Delikanlı tıraş videolarını gördüm ilgimi çekti biraz daha araştırmamda bu foruma ulaştım çoğu konuyu okuyup benim gibi problem yaşayan arkadaşların memnun olduğunu görünce hemen bir set yapmak istedim.
 İlk başta uygun fiyatlı yuma alıp alışayım dedim ancak çoğu komşumuz mild cihaz almamı önerildi. Fiyatların yüksek olduğu için denemeye değer düşündüm az kullanılmış EJ DE86 ürünü buldum ve  bonherre'den fırça ve denemelik jiletleri sıraladım. Proraso tıraş sabunu da sipariş verdim.
Kısa zamanda alışıp bu sefer tıraş dan keyif alacağımı düşünüyorum Smile
Hoşgeldiniz, her tıraşınız keyifli ve tahrişsiz olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Foruma hoş geldiniz. Ekipmanlarınız güzelmiş, iyi günlerde kullanın.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
(23/01/2021, Saat: 20:31)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Foruma hoş geldiniz. Ekipmanlarınız güzelmiş, iyi günlerde kullanın.

Teşekkür ederim. Ekipmanlar içinde size danışmıştım. İlginiz ve desteğiniz için ayrıca teşekkür ederim Smile
(23/01/2021, Saat: 20:34)Delfuego_45 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim. Ekipmanlar içinde size danışmıştım. İlginiz ve desteğiniz için ayrıca teşekkür ederim Smile
Rica ederim, faydalı olabildiysek ne mutlu Smile

So far so good..
Komşum hoş geldiniz. İyi forumlar dilerim.

Günlük tıraş olmak zorundaysanız geleneksel tıraştan fazlasıyla memnun kalırsınız. Ekipmanları güzel seçmişsiniz. Günlük tıraşta EJ89 sizi fazlasıyla memnun eder ve tek alet olarak mutlu mesut yaşarsınız. İlk başta alışma sürecinde biraz zorluk yaşayabilirsiniz, kesmiyor bu alet diyebilirsiniz ancak zamanla tekniği oturtarak, yüzünüzü tanıyarak ve kendinize has tıraş stili geliştirerek kartuşlu aletleri artık görmek dahi istemezsiniz.

Günün hangi zaman diliminde tıraş olduğunuzu belirtmemişsiniz ancak ilk başlarda tıraşlarınızı akşam olun. Ağır ağır, her adımı irdeleyerek, öğrenerek geçirmenizde fayda var. Biraz alışıp eliniz alıştıktan sonra sabah tıraşları olabilirsiniz. Ancak ağır ağır tıraş olma hususunda Arko sabun size pek yardımcı olmayabilir, yüzünüzde çabuk kurur.

Keyifli tıraşlarınız olsun
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(23/01/2021, Saat: 21:02)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum hoş geldiniz. İyi forumlar dilerim.

Günlük tıraş olmak zorundaysanız geleneksel tıraştan fazlasıyla memnun kalırsınız. Ekipmanları güzel seçmişsiniz. Günlük tıraşta EJ89 sizi fazlasıyla memnun eder ve tek alet olarak mutlu mesut yaşarsınız. İlk başta alışma sürecinde biraz zorluk yaşayabilirsiniz, kesmiyor bu alet diyebilirsiniz ancak zamanla tekniği oturtarak, yüzünüzü tanıyarak ve kendinize has tıraş stili geliştirerek kartuşlu aletleri artık görmek dahi istemezsiniz.

Günün hangi zaman diliminde tıraş olduğunuzu belirtmemişsiniz ancak ilk başlarda tıraşlarınızı akşam olun. Ağır ağır, her adımı irdeleyerek, öğrenerek geçirmenizde fayda var. Biraz alışıp eliniz alıştıktan sonra sabah tıraşları olabilirsiniz. Ancak ağır ağır tıraş olma hususunda Arko sabun size pek yardımcı olmayabilir, yüzünüzde çabuk kurur.

Keyifli tıraşlarınız olsun

Hoşbulduk teşekkür ederim komşum. Uzun bir süre akşam duştan sonra sakalları iyice yumşattıkdan dan sonra traş olmayı planlıyorum. Arko sabun ile ilgili bu bilgim yoktu teşekkür ederim. praroso gelir gelmez ona başlayacağım.
Hoş geldiniz komşum.. başlangıç için oldukça doğru seçimler. yüz hassasiyeti ve hikaye geçmişi bakımından aynı durumdayız. Ben de edwin jagerle başladım, sonradan çeşitlendirdim ancak elim günlük tıraşımda sürekli ilk makineme gidiyor. Agresif makineler, jiletler günlük tıraşta cildi yoruyor. Sıhhatli tıraşlar bol keyifler dilerim. Saygılarımla.
Gülmesini bilmeyen dükkan açmasın Tıraş aleti
(23/01/2021, Saat: 21:37)Ferat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz komşum.. başlangıç için oldukça doğru seçimler. yüz hassasiyeti ve hikaye geçmişi bakımından aynı durumdayız. Ben de edwin jagerle başladım, sonradan çeşitlendirdim ancak elim günlük tıraşımda sürekli ilk makineme gidiyor. Agresif makineler, jiletler günlük tıraşta cildi yoruyor. Sıhhatli tıraşlar bol keyifler dilerim. Saygılarımla.

Teşekkür ederim komşum. Her konuda ilgili en ufak konuya kadar bilgi veren bu forumla tanıştığım için mutluyum. Yüz hassasiyet aynı durumda olduğumuz için Ej ile birlikte hangi jileti kullanıyorsunuz. sabun ve kullanıdığınız ürünleri paylaşır mısınız.
(23/01/2021, Saat: 21:50)Delfuego_45 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim komşum. Her konuda ilgili en ufak konuya kadar bilgi veren bu forumla tanıştığım için mutluyum. Yüz hassasiyet aynı durumda olduğumuz için Ej ile birlikte hangi jileti kullanıyorsunuz. sabun ve kullanıdığınız ürünleri paylaşır mısınız.
Yeşil 7 o clock hariç elinizdeki jiletler iyi olur. Bic jilete dikkat etmek gerekir biraz tecrübe gerektirir. Perma sharp çok konforlu değildir. Gilette platinumun konforuna aldanıp bastırmamak gerekir silver blue dan bile keskindir. Derbyleri sonlara bırakmak iyi olur.
En rahat başlayacağınız jilet bence gilette silver blue jilet olur. Devamlı jilet değiştirmemek jilete de alışmak sizin için iyi olur.

https://dolap.com/profil/sohayli
https://beyfendi.org

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 638 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,672 27/06/2023, Saat: 05:44
Son Yorum: Cascada
  Merhabalar EnverCan Enver Can 3 672 07/05/2023, Saat: 15:11
Son Yorum: sfenks
  Merhabalar goshawk 14 2,205 26/04/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: goshawk