Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli?
Parlatıcılar kimyasal değilse mikron seviyesinde de olsa aşındırıcıdır. Vikaol vs. gibi. Parlatma aşındırma ve boşlukları doldurma gibi iki fonksiyonla yapılıyor. Tabii mikron düzeyinde. O yüzden fazla aşındırmayan otomobil cilası ya da ince pasta kullanmanız daha iyi olur.
SterimedENDO altın ve gümüş takılar için işe yarar mı ? ne kadar içinde bekletmek gerekir bilen varmı??
(01/07/2020, Saat: 00:34)KRAL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: SterimedENDO altın ve gümüş takılar için işe yarar mı ? ne kadar içinde bekletmek gerekir bilen varmı??
Merak ettiğimden denemiştim yüzde 20 gibi bir fark oldu, 40dakika civarı bekletmistim hatta. Daha uzun sürede farkı olur mu bilmem ama sanki tıraş aletlerindeki sabun vs harici gümüş kiri biraz zor bir iş bu su için bana kalırsa. Gümüş parlatıcılarla devam etmek en iyisi. Yine de deneyin çekinmeyin zararı olacağını sanmam.

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Zefiran adlı maddeyi denemiştim, özellikle ameliyatta kullanılan cerrahi aletlerin dezenfektesinde kullanılıyormuş. Onu kullandım ve memnun kaldım, tıraş aleti, fırça ve gümüş küpelerimi dezenfekte ettim. Zaten kokusu hastane kokusu gibi, sulandırıp kullanmak gerekiyor. Bence özellikle dezenfekte konusunda gayet yeterli fakat parlatmak amaçlı ise ondan tam emin değilim.1 litre suya ortalama 10 ml kullanıldığı için çok uzun ömürlü üstelik fiyatı da 30-35 TL.
@dearlord tam bu tarz bir ürün bakarken Zefiran bilgisi iyi oldu , paylaştığın için teşekkürler .
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
(01/07/2020, Saat: 03:18)MetsGo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dearlord tam bu tarz bir ürün bakarken Zefiran bilgisi iyi oldu , paylaştığın için teşekkürler .

Komşum fakat Zefiran'in paslandirma etkisi var diye biliyorum. Eğer medikale gidip sorarsanız belki daha kullanışlı ve az zararlı bir ürün söyleyebilir. Sonra kötü bir sürpriz ile karşılaşmayın da Big Grin
Aman komşum söylemem iyi oldu Smile dikkat ederim ona .
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
Şunu tavsiye ederim komşularım. Bir ölçek kaba koyup içine aletlerinizi koyun. Üzerine çaydanlıkta kaynattığınız suyu koyun. Sonra ılıyıncaya kadar bekletin. sabun artıklarınızın çoğu kendiliğinden zaten çıkıyor. Elinize yumuşak diş fırçası alıp ya da kulak pamuğu (çubuk şeklinde olanlar) bir iki hareketle çok çok kolay çıkıyor. Suya tutup kurulayın. İnanılmaz derecede parlak ve hijyen hale gelmiş bir aletiniz olur.

https://m.trendyol.com/ernet/temizlik-ic...gJsp_D_BwE

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben genelde 80° lik etil alkollü pereja limon kolonyası kullanıyorum. Zarari var mıdır
Bahsettiğiniz "gümüş kiri" bir kir değil oksitlenme yani kararma durumudur. Sterimed bir dezenfektan ve temizlik ürünüdür. Oksitlenmeyi çözmek için işe yaramaz. Oksitlenmiş değerli metaller mekanik temizlik yaparak aşındırma ile yeniden parlatılır. Günüş ve altın gibi yumuşak değerli madenler için aşındırma dereceleri çok düşük olan özel parlatıclar vardır onları kullanmak en doğrusu olur. Sterimed bu ürünlerdeki her türlü yağı, teri, tuzu, kiri temizler ve dezenfekte eder ancak aşındırma fonksiyonu olmadığından ekstra bir parlatma sağlamaz.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  El Yapımı Tıraş Kremleri Efrasyab 35 14,549 09/10/2023, Saat: 23:39
Son Yorum: DeaKeN
  Dove shea butter katı sabunu tıraş sabununa dönüştürme SertAdam 6 3,125 05/06/2023, Saat: 18:54
Son Yorum: mustafa03
  Tıraş Aleti Sapı İmalatı habaz 24 7,855 26/03/2023, Saat: 03:44
  Tıraş Aleti ve Ekipman İmalatı hk. Kasis Medya 5 2,360 26/03/2023, Saat: 03:41
  Tıraş sabunu Yapımı. SertAdam 35 10,510 11/12/2021, Saat: 16:15
Son Yorum: serboser
  Kendi Tıraş Sabunumu Yaptım klasik63 17 7,926 15/10/2021, Saat: 01:33
Son Yorum: SertAdam
  Hazır Tıraş Dolabı Önerisi dikdik_s 69 63,203 07/09/2021, Saat: 19:38
Son Yorum: fatiherol54
  DIY - Kolonya, Tıraş Kolonyası ve Tıraş Losyonu Yapımı Straht 51 59,361 25/06/2021, Saat: 18:19
Son Yorum: XauPau
  Yuma ve SJ Tıraş Aleti Boyama Ömer t. Katı 7 3,996 23/11/2020, Saat: 14:03
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş Aletinin Agresiflik Seviyesini Artırma (Shimming) pars 45 50,784 08/10/2020, Saat: 15:24
Son Yorum: Fermanbey

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: