Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli?
hahaha,
Abi İstanbul aksam eve gelince sukur bugunde hayatta kalabildik denilecek sehir. O yuzden valla haklısın.
Selamlarlar olsun.
Konu dışına çıkmamak için kısa hattan geliyorum @dikdik_s ağabey Smile
Arko sabun alette beyaz tabaka bırakıyor bu don yağı kullanılan bütün sbunların sorunu mu? Derby sabunda aynı beyazlığı bırakıyormu? Arko dan memnunum bu beyazlık olmasa yada şu alttaki ürünü alete sıksam faydası olurmu temiz tutacağını düşünüyorum
34yxpx0.jpg
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Komşum derby de aynı fakat arkoya nazaran daha az, çünkü derby biraz hacı şakir beyaz banyo sabun kıvamında köpük yapıyor, kokusu da öyle. Bu ürünü ve sirkelisini evde kullanıyorum ama aletlerde kimyasal hiç kullanmadım. Benzer şikayetlerim ve genel temizlik için çaydanlıkta kaynamış suda yarım dk bekletip gözlük bezi ile kuruluyorum, alet tertemiz oluyor, tavsiye ederim.
Nedir, ne değildir?
(30/04/2018, Saat: 00:41)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arko sabun alette beyaz tabaka bırakıyor bu don yağı kullanılan bütün sbunların sorunu mu? Derby sabunda aynı beyazlığı bırakıyormu? Arko dan memnunum bu beyazlık olmasa yada şu alttaki ürünü alete sıksam faydası olurmu temiz tutacağını düşünüyorum
34yxpx0.jpg

Kim önermişti hatırlamıyorum şu aşağıdaki temizlik ürünü ve diş fırçasıyla eski Ondüla'yı cillop gibi yapmıştım. 2-3 dakika köpükte bekletip fırçalayınca tertemiz olur.
fl9bop.jpg
Temizlemesine bir şekilde temizlenirde bu ürünü tercih etmemdeki sebep silikon katkılı oluşu you tube da bu ürünü araç camına, kaportasına, jantlara uygulayanlar var silikonlu olması nedeni ile su hemen akıp kayıyor iz bırakmıyor, temizledikten sonra alete bunu sıkarsam leke tutmaz su ve sabun artıkları yapışmadan akar kayar gider diye düşünüyorum
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Alete zarar vereceğini zannetmiyorum. Benzer ürünleri kullandığımda musluklarda ve tezgahlarda sabun artıklarını çıkardığını ve geride güzel bir parlaklık bıraktığını gördüm. Cildinize temas edeceği için sonrasında güzelce duruladığınız takdirde sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.

Yine de, bu aralar kozmetik ürünlerde Silikon İçermez diye bir tabir türedi. Bu konuda da sivilce yapar, kana karışır, vb görüşler olabilir. Onları da dinlemek isteriz tabi.
(30/04/2018, Saat: 10:44)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alete zarar vereceğini zannetmiyorum. Benzer ürünleri kullandığımda musluklarda ve tezgahlarda sabun artıklarını çıkardığını ve geride güzel bir parlaklık bıraktığını gördüm. Cildinize temas edeceği için sonrasında güzelce duruladığınız takdirde sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.

Yine de, bu aralar kozmetik ürünlerde Silikon İçermez diye bir tabir türedi. Bu konuda da sivilce yapar, kana karışır, vb görüşler olabilir. Onları da dinlemek isteriz tabi.

Kana karışmıyor da bildiğim kadarıyla düzenli kullanımda birikim yapıyor komşum. Bu birikim yatkınlığı olan ciltlerde gözenekleri tıkayabiliyor, yani sivilce problemi olan ciltler için düzenli kullanımı sıkıntılı. Bir de kepek yapabiliyor. Ama öyle kanserojen filan değil. Güneş kremlerinde (...cone isimli içerikler) sıklıkla kullanılıyor
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Arkadaşlar makine temizliğinde elden geldiğince kimyasallardan uzak durmalı.
Kaplama hasarı eninde sonumda olacaktır.Fiber bezlerle su yardımıyla temizlemek en iyisi.
Dedemden kalan yadigarı temizlediğimde kimyasal kullanmak yerine kola ve sirke kullanmıştım. Smile Evet farklı gelecek ama mikropları öldürmesi için ilk önce sirkeye, parlaması ve sabun/kir birikintilerini temizlemek içinde kolada bekletmiştim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  El Yapımı Tıraş Kremleri Efrasyab 35 14,364 09/10/2023, Saat: 23:39
Son Yorum: DeaKeN
  Dove shea butter katı sabunu tıraş sabununa dönüştürme SertAdam 6 3,057 05/06/2023, Saat: 18:54
Son Yorum: mustafa03
  Tıraş Aleti Sapı İmalatı habaz 24 7,742 26/03/2023, Saat: 03:44
  Tıraş Aleti ve Ekipman İmalatı hk. Kasis Medya 5 2,297 26/03/2023, Saat: 03:41
  Tıraş sabunu Yapımı. SertAdam 35 10,339 11/12/2021, Saat: 16:15
Son Yorum: serboser
  Kendi Tıraş Sabunumu Yaptım klasik63 17 7,830 15/10/2021, Saat: 01:33
Son Yorum: SertAdam
  Hazır Tıraş Dolabı Önerisi dikdik_s 69 62,662 07/09/2021, Saat: 19:38
Son Yorum: fatiherol54
  DIY - Kolonya, Tıraş Kolonyası ve Tıraş Losyonu Yapımı Straht 51 58,870 25/06/2021, Saat: 18:19
Son Yorum: XauPau
  Yuma ve SJ Tıraş Aleti Boyama Ömer t. Katı 7 3,894 23/11/2020, Saat: 14:03
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş Aletinin Agresiflik Seviyesini Artırma (Shimming) pars 45 50,515 08/10/2020, Saat: 15:24
Son Yorum: Fermanbey

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: