Herkese merhabalar
Herkese merhabalar değerli Geltir Forum Üyeleri,

Ben 40'ına merdiven dayamış, çok yoğun iş temposuna sahip bir mühendis abiniz, arkadaşınız, kardeşinizim.
Çok uzun yıllar kirli sakal, bıyık kombinasyonları ile uğraşıp durdum.
Sonrasında ise malum 5 bıçaklı, hazır jel köpüklü tıraşla da debelinip tıraş olduğumuzu sanıyormuşum.
Hafızamı yokladığımda babamın ve dedemin Islak Tıraş olduklarını ve geleneksel makineler kullanıklarını anımsayarak konuyu tekrar araştırmaya başladım. Youtube kanalından Delikanlı Tıraş videolarının terapi olarak geldiğini hissettim ve o anlar beni çocukluğuma götürdüğü için de ayrıca çok mutlu oldum. (Delikanlı Tıraş'tan Selman Beye saygı ve sevgilerimi bu vesileyle iletmek isterim.)
Sonrasında ise Geltir Forumunuzu buldum ve hiç vakit kaybetmeden okumaya başladım.

Güzel dostlukların kurulduğunu ve çok değerli paylaşımlarda bulunulduğunun farkına vararak iyi ki üye oldum diyorum.

Geleneksek Islak Tıraşa başlayalı yaklaşık 7 ay oldu. Çok şükür artık her sabah kendime zaman ayırıp sadece tıraş olmuyor, terapi yapıyorum... Sleepy

Tıraş Fırçası olarak Semogue Excelsior 2010 Pure Badger fırça ile başladım.
Tıraş Makinesinde ilk olarak Baili 179 ve Yuma ile başladım. Şimdi ise Mühle R89 ile devam ediyorum.
Tıraş Sabunu olarak ise de Arko Klasik sabun, Proraso Okaliptüs & Mentol ve Wilkinson sabun kullanıyorum.
Sert sakal yapım olduğu için Gilette Silver Blue veya Gilette Perma-Sharp gibi daha keskin jiletler bana da uygun olduğu için tercih ediyorum.

Mühle R41 kafa ya da Fatip Grande alarak da Agrasif tarafa geçiş yapmayı düşünüyorum.

Aranızda bulunduğum için tekrar çok mutlu olduğum belirtir, herkese keyifli tıraşlar dilerim...

Saygı ve sevgilerimle,
Geleneksel Tıraş Sabah Terapimizdir  Fırça
Foruma hoş geldiniz komşum, tıraş keyfiniz daim olsun.
Çok teşekkür ederim komşum...
hosgeldiniz, keyifli traşlar
(05/01/2021, Saat: 18:07)ozgozt Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hosgeldiniz, keyifli traşlar

Hoşbulduk çok teşekkürler.
(05/01/2021, Saat: 17:02)AeAtalay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhabalar değerli Geltir Forum Üyeleri,

Ben 40'ına merdiven dayamış, çok yoğun iş temposuna sahip bir mühendis abiniz, arkadaşınız, kardeşinizim.
Çok uzun yıllar kirli sakal, bıyık kombinasyonları ile uğraşıp durdum.
Sonrasında ise malum 5 bıçaklı, hazır jel köpüklü tıraşla da debelinip tıraş olduğumuzu sanıyormuşum.
Hafızamı yokladığımda babamın ve dedemin Islak Tıraş olduklarını ve geleneksel makineler kullanıklarını anımsayarak konuyu tekrar araştırmaya başladım. Youtube kanalından Delikanlı Tıraş videolarının terapi olarak geldiğini hissettim ve o anlar beni çocukluğuma götürdüğü için de ayrıca çok mutlu oldum. (Delikanlı Tıraş'tan Selman Beye saygı ve sevgilerimi bu vesileyle iletmek isterim.)
Sonrasında ise Geltir Forumunuzu buldum ve hiç vakit kaybetmeden okumaya başladım.

Güzel dostlukların kurulduğunu ve çok değerli paylaşımlarda bulunulduğunun farkına vararak iyi ki üye oldum diyorum.

Geleneksek Islak Tıraşa başlayalı yaklaşık 7 ay oldu. Çok şükür artık her sabah kendime zaman ayırıp sadece tıraş olmuyor, terapi yapıyorum...  Sleepy

Tıraş Fırçası olarak Semogue Excelsior 2010 Pure Badger fırça ile başladım.
Tıraş Makinesinde ilk olarak Baili 179 ve Yuma ile başladım. Şimdi ise Mühle R89 ile devam ediyorum.
Tıraş Sabunu olarak ise de Arko Klasik sabun, Proraso Okaliptüs & Mentol ve Wilkinson sabun kullanıyorum.
Sert sakal yapım olduğu için Gilette Silver Blue veya Gilette Perma-Sharp gibi daha keskin jiletler bana da uygun olduğu için tercih ediyorum.

Mühle R41 kafa ya da Fatip Grande alarak da Agrasif tarafa geçiş yapmayı düşünüyorum.

Aranızda bulunduğum için tekrar çok mutlu olduğum belirtir, herkese keyifli tıraşlar dilerim...

Saygı ve sevgilerimle,

Güzel bir kit oluşturmuşsunuz. Aramıza hoşgeldiniz. Nacizane tavsiyem bu kadar güzel fırça sabun ve jiletlere daha güzel bir de makina yakışır. Keyifli tıraşlar dilerim. Jilet
Welcome on board Smile
Razorus, Bonherre ve İmpa Ticaret'ten akliniza gelebilecek tüm ekipmanlari temin edebilirsiniz.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(05/01/2021, Saat: 21:26)Tıraşolog Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel bir kit oluşturmuşsunuz. Aramıza hoşgeldiniz. Nacizane tavsiyem bu kadar güzel fırça sabun ve jiletlere daha güzel bir de makina yakışır. Keyifli tıraşlar dilerim. Jilet

İşçilik kalitesi ve Mild kesim anlamında Mühle R89 dan çok memnunum.
Güzel makine derken ne önerirsiniz?
Hoşgeldiniz iyi forumlar
Foruma hoş geldiniz. Giriş yazınızı keyifle okudum.

Siz başlayalı 7 ay olmuş, alışma evresini çoktan doldurmuşsunuzdur. Elinizin altında bir agresif veya agresif ayarda da kullanabileceğiniz bir ayarlı alet olması tıraş takımınıza zenginlik katar. Ancak çok sık tıraş oluyorsanız R41 ya da Fatip yerine, Rocca, EJ 3one6 veya Razorock Game Changer 84 daha iyi işinizi görecektir. Forumun ikinci el bölümünü inceleyebilirsiniz.

Tıraş fırçanızdan memnun musunuz bilmiyorum ama Pure badger yerine belki 2 band bir porsuk ilk etapta tıraşlarınıza ayrı bir keyif katacaktır. Semogue veya Yaqi markalarını inceleyebilirsiniz bu konuda.

Keyifli tıraşlarınız olsun.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese selamlar alimarcaa 0 728 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 586 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,601 27/06/2023, Saat: 05:44
Son Yorum: Cascada
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,694 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhabalar EnverCan Enver Can 3 630 07/05/2023, Saat: 15:11
Son Yorum: sfenks