Şap Taşı / Alum Block
(29/04/2012, Saat: 20:14)Ustura Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(28/04/2012, Saat: 11:53)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: şap taşı bahsettiğiniz gibi kolay bulunan ve nemi aldığı için mantıklı bir yöntem. aynı şeyi ellerinde terleme problemi olanlar da yapıyorlar, terlemeyi de önlüyormuşHuh

Sap tasi tabiatin bize vermis oldugu kimyasal bir birlesim,Kaliyum-Aluminyum--Sulfat.Kisaca dogada bulunan kimyasal bir madde,bu yüzden bilincsiz bir sekilde kullanilirsa geriye dönüsü olmayan kötü sonuclarla karsilasabiliriz.

Sap tasinin kiristalleri, daha dogru telaffuz etmek gerekirse Aliminyumsulfit derideki gözenekleri gerer ve bu gözenekler kapanir,ter bezlerinin disariya acilan gözenekleri kapandigi anda vucudun o kesimi ter üretimi yapamaz,bunun yani sira sap tasi bakterileri öldürür,insan teri kokusuzdur,kokuyu yapan bu bakterilerdir ancak sap tasi bu bakterilerin yaninda malesef derinin koruma kalkanina da zarar verir.Böyle bir durumda insan derisi de tabiattan gelen tehlikelere karsi korumasiz kalir(sicaklik,günes isinlari vs.)Ter bezlerinin kapanmasi ise herhangi bir iltihaplanma sonucu devamli kapali kalmasina sebep olabilir.Bu yüzden fazla sicak bir havada vucudun soguma sistemi zarar görür.Selamlar

Simdi yazacaklarim genele olacak;

Tiras olurken insanin eli sabun olur,bunun caresi omzunuza(atki gibi dolanmayacak sadece omuza atilacak) bir havlu atip elinizi kurulamak olacaktir,tabi bu havlu isi sart degil,ben bazen usturayi masata yatirmak zorunda kaldigim icin(usturayi silmek gerekiyor) havlu kullanmak zorunda kalidigim zamanlar oluyor.Simdi neden insanin elinin sabun oldugunu izah edeyim.yüzümü sabunladiktan sonra fircanin dip kismini bas parmagimla isaret parmagim arasinda SIKARIM,firca süpürge seklini alir ve köpükler hafifce fircanin tepesine dogru kayar,iste fircanin bu sekliyle BIYIKlar en iyi sekilde sabunlanir,25-30 mm capinda bir firca kullanan biri baska türlü biyiklarini sabunlamaya kalkarsa ya burun deliklerini tikar ya da yarim is yapmis olur.

cok tesekkurler bu aydınlatıcı detaylı bılgılerden dolayı
Sad 
Arkadaşlar farkeden oldumu bilmiyorum
aynı iki markanın şapları eskiden
kristalize bir yapıdaydı
kırıdığında özelikle belli olurdu
ışık geçirirdi
doğru düzgün eriridi

son aldığım şaplar
çok beyaz
ışık geçirmiyor
toz şeker gibi kum gibi eririrken tortu bırakıyor

konu hakkında bilgisi olan varmı
şaplarımız neden bozuldu?
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Parti parti fark olabilir mi?

Uretimde kalite kontrol yoktur tahminimce bu yuzden dusuk kalitedekilere rast gelinmis olabilir bende bazen bariz kotu saplari goruyorum
bariz kötü gibi duranlar
bariz iyi çıkıyor
Smile

pamuk gibi bembeyazlar muhteşem görünenler ise berbat
Pazarda tezgahtaki organik meyvelerde kotu duruyor kurtlu oluyor hormonsuz oldugundan deniyor Smile dogali makbul hocam o zaman biraz kotulerini secelim ama bende 3 tane aldim ilki hala %97 duruyordur zor eriyor Smile
ilki doğal şapa benziyor
doğal şapda kullandım

şimdikiler çok fena
1 liralık
bazen 50 kuruşluk şeye
10 dolar kimse verdiremez bana Blush
iyi de yüze sürülen ürün buradakiler kötüyse
black osmanın beyaz şapı tek çareSmile

(21/07/2012, Saat: 01:08)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1 liralık
bazen 50 kuruşluk şeye
10 dolar kimse verdiremez bana Blush
arkadaşlar

kristal deodrantlar var tamamen doğal mineral olanlar. Onlarda da şaplar gibi alum maddesi var (sanırım aleminyum) ben kullanıyorum ve çok memnunum acaba şapın işlevini görür mü

saygılar

Martin

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris...4641/detay

%100 DOĞAL BİR MİNERALDİR.
Günlük kullanımlarda en az 180 gün boyunca tükenmez.
Anti alerjiktir.
Ter kokusunu 24 saat boyunca tamamen durdurur.
Kıyafetlerde leke bırakmaz.
Ciltte yapışkan sümüksü bir tabaka oluşturmaz.
Paraben ve kanserojen maddeler içermez.
Alüminyum Klorohidrat içermez.
Alüminyum Zirkonyum içermez.
şap neden kullanılır ne faydası vardır acaba bir de yüze tamamen mi sürülüyor traştan sonra? Ben bir tane osma ısmarladım denemek için

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OSMA ALUM BLOCK bravoecho 41 41,908 02/12/2022, Saat: 19:41
Son Yorum: thatwickerhat
  PARKER PLASTİK KUTULU ŞAP TAŞI 120GR ATEGO06 10 5,188 27/02/2020, Saat: 18:07
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: