Merhaba herkese
Merhaba, öncelikle herkesin kandilini kutlar, hayırlara ve sağlıklı günlere vesile olmasını dilerim. Yarın da Cumhuriyet Bayramı'mız, şimdiden kutlu olsun bayramımız.

Geleneksel tıraşa ilk adımımı 2 sene evvel, marketlerde satılan wilkinson makine ile attım. Yanında gelen jiletleri bitirdiğimden beri bic platinum kullandım. Lakin hiçbir zaman istediğim verimi alamadım. Tıraş olmak keyiften çok eziyete dönüştü. Çünkü sakallarım farklı yönlere doğru uzamakta. İş hayatımda çok sıkıntı yaratıyor bu durum. 'Tıraş olmadın mı?' sen sorusuna çok maruz kaldım bugüne kadar. Dedim ki bu işi çözmem lazım, hem bu sorulardan kurtulmak için hem de tıraşı bir eziyet yerine keyife dönüştürmek istediğim için. Geçen hafta bu işi araştırırken Razorus'u keşfettim, YouTube'dan Özgün Bey'e yazdım görsel ekleyip, sağolsun hemen dönüş yaptı mesajıma. Siteden EJ DE89 makine, Rus jileti paketi tıraş öncesi sonrası ürünlerimi aldım. Lafı daha fazla uzatıp zamanınızı almadan ( bu kadar uzun da tutmazdım ama son 2 gündür geçmiş mesajları konuları okuyorum, komşular muhabbeti seviyor belli ki benim gibi, oradan cesaret ilk mesaj bu kadar uzun oldu ? ) konuya giriş yapıyorum. Özgün Bey tek perde tıraş ile tamamen temiz görüntü elde edemeyeceğimi, en azından kulaktan çeneye doğru ikinci bir perde tıraş gerektiğini söyledi. DE89 ile gelen feather ile -ki kendisi hakikaten samuray kılıcı kadar keskin- ikinci perde de dahi görüntü içacıcı olmadı ne yazık ki. Bugün tıraş olurken 3.perdeyi de çeneden kulağa doğru çektim ama illa çeneden yukarı çek diye zorluyor meret, yüzümde kalmakta kararlı. Dediğim gibi 2 gündür eski mesajları okudum forumda bu konuda yazılan. Batık konularını okudum. Batık kremi aldım noreva kerapil, dün sürdüm gece yatmadan, bu sabah da tıraştan sonra. Tıraştan sonra sürmek pek parlak bir fikir değilmiş, zaten feather üstüne batıp kremi suratımı ciğere çevirdi o yüzden eski görselleri de koyuyorum mesaja. (Çünkü son fotoğraf tüp patlamış Çinli suratı gibi malum Big Grin ) İlk fotoğraf feather de89 ile tıraş sonrası, ikinci fotoğraf geçen haftadan wilkinson makinede bic platinum ve son fotoğraf bağımsızlığını kendi eksenlerine ilan etmiş asi sakallarım. Sakal-cilt tipi benim gibi olup bu soruna bir çözüm bulabilen oldu mu? Çözüm olarak tersten çekeyim 3. perdeyi ama o da her gün olmuyor be abi, mahvediyor insanı.

2p1djQ.jpg
4Hhmr2.jpg
8y27zy.jpg
Hoşgeldiniz )
Hoşgeldiniz komşum
Teşekkür ederim komşular, hoşbuldum.
Hoşgeldiniz, el melekeniz oturmuş olabilir kendinizi kesmezsiniz diye düşünüyorum ancak 3 perde olmayı deneyin ve vazgeçmeyin. Elinizdeki makineye alıştıktan sonra tekrar karar verin. Zaten yeni almışsınız şunu alın demek mantıklı olmaz.
Wtg xtg xtg ile tiras olduktan sonra zamanla wtg xtg atg yapın.
Açıklamalar. Wtg sakal çıkış yönünde.
Xtg 1. Kulaktan dudağa.
Xtg 2. Dudaktan kulağa.
Atg. Sakalın çıkış yönünün tersine. Bu daginik  sakal tipinde ilerleyerek denemekten korkmayın derim.
Hoşgeldiniz iyi forumlar.
Hoş geldiniz.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
(28/10/2020, Saat: 21:38)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz, el melekeniz oturmuş olabilir kendinizi kesmezsiniz diye düşünüyorum ancak 3 perde olmayı deneyin ve vazgeçmeyin. Elinizdeki makineye alıştıktan sonra tekrar karar verin. Zaten yeni almışsınız şunu alın demek mantıklı olmaz.
Wtg xtg xtg taktıktan sonra zamanla wtg xtg atg yapın.
Açıklamalar. Wtg yukarıdan aşağıya
Xtg 1. Kulaktan dudağa.
Xtg 2. Dudaktan kulağa.
Atg. Sakalın çıkış yönünün tersine. Bu daginik  sakal tipinde ilerleyerek denemekten korkmayın derim.

Çok teşekkür ederim hocam, yazdığınız şekilde deneyeceğim.
Teşekkürler komşular , hoşbuldum.
@"mustafazeybek" hoş geldiniz, keyifli tıraşlar dilerim.

Özgün bey @"Lord Sparhawk" kullanıcı adıyla forum üyemizdir.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 768 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Herkese selamlar alimarcaa 0 727 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,492 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 586 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 622 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk