İha Cilt Şapı
(19/05/2012, Saat: 23:50)Machete Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar bir sorum olacak. şimdi tıraş sırasında tahriş, kızarıklık ya da kanama olmuyor ama tıraş sonrası yüzü ıslatıp şap sürdüğünde muhteşem acı oluyor. öyle karıncalanma felan değil. tıraş yöntemimde ya da jilette mi sorun var acaba? tıraş aleti de wilkinson sword yüze en az hasar verecek makinelerden... ben jiletten olur diye tahmin ediyorum (wilkinson sword). neyse bugün astra aldım onla da deneyip sonucu yazarım.
astra azaltacaktır
ws makine iyi mild bir makine ama
jilet pek keskin değil
sakalınız gürse size uygun degil
astra cok daha keskin
oldukca fark edecektir

ama

tekniğe önem verin

özellikle bastırmamaya ve yüksek açılarda kullanmamaya
teknik bolumndeki yazıları okumanız kafidir
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(20/05/2012, Saat: 00:09)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19/05/2012, Saat: 23:50)Machete Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar bir sorum olacak. şimdi tıraş sırasında tahriş, kızarıklık ya da kanama olmuyor ama tıraş sonrası yüzü ıslatıp şap sürdüğünde muhteşem acı oluyor. öyle karıncalanma felan değil. tıraş yöntemimde ya da jilette mi sorun var acaba? tıraş aleti de wilkinson sword yüze en az hasar verecek makinelerden... ben jiletten olur diye tahmin ediyorum (wilkinson sword). neyse bugün astra aldım onla da deneyip sonucu yazarım.
astra azaltacaktır
ws makine iyi mild bir makine ama
jilet pek keskin değil
sakalınız gürse size uygun degil
astra cok daha keskin
oldukca fark edecektir

ama

tekniğe önem verin

özellikle bastırmamaya ve yüksek açılarda kullanmamaya
teknik bolumndeki yazıları okumanız kafidir

teşekkürler. yüksek açı derken o kısmı pek anlamadım. dar açıyla almak derken makineyi (WS) jiletin görünen uç kısmını direk yüze temas ettirmek mi gerekli yoksa uç kısmını biraz aşağıya eğmek mi gerekli? saygılar.
teknikler konusunda detaylarıyla işlenmiş bir konu
lütfen teknikleri okuyun
boşuna acı çekmeyin her tıraşta

sadece bir ipucu vereyim

uygun açı

IMG_7781.jpg

tahrişe yol açacak açı

IMG_7782.jpg

ilgili konular için
TIRAŞ TEKNİKLERİ
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
teşekkürler hocam. bugün astrayı denedim ve oldukça komforluydu. yavaş yavaş tıraş tekniklerini de öğreniyorum. kullan at tıraş bıçaklarıyla yüzüme çin işkencesi yapmışım şimdiye kadar...
ArG5aTWCQAA-oj6.jpg:large
yuzume sursem de surmesem de fark olmuyor artik kullanmaya ihtiyac hissetmiyorum bazen elim kaymasin diye parmaklarimi suruyorum.
Acaba şapların son kullanma tarihi var mıdır? Aldığım İHA şap 2006 üretimiymiş, alırken fark etmemişim. Üstünde son kullanma tarihinin 5 yıl olduğu yazıyor. (anlatım bozukluğu var) Öte yandan ben son kullanma tarihinin olmadığını zannediyorum.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
selamlar.geleneksel tıraşa yeni başlamış biri olarak türkiyede bulunan bütün malzemeleri aldım ve kullanıyorum.eskiden korkardım tıraş olmaktan hiç zevk almazdım ama şimdi harika zevkli birşey olduğu anladım.bugün bende iki tane şap aldım.tıraş oldum uyguladım sonuç süperdi.daha önceden berberlerden biliyordum.bu gün etkisini daha iyi anladım.
(20/05/2012, Saat: 00:27)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: teknikler konusunda detaylarıyla işlenmiş bir konu
lütfen teknikleri okuyun
boşuna acı çekmeyin her tıraşta

sadece bir ipucu vereyim

uygun açı

IMG_7781.jpg

tahrişe yol açacak açı

IMG_7782.jpg

ilgili konular için
TIRAŞ TEKNİKLERİ

Burada bir hata var. İkinci fotodaki düşük kesim açısı her zmaan tahriş etmez. Bazı özel durumlarda da kullanılır. Asıl tehlikeli olan bunun tam tersi yani makinnın sapını neredeyse yanağa paralel olacak açıylai yani sakala çok küt bir jilet açısıyla kesme yaomaktır. Asıl o direk tahrişe sebap oluyor.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Arkadaşlar bu şapı nasıl muhafaza etmek gerekiyor? ben paketinden çıkarttım, sorun olur mu? açıkta kalmasında bir sakınca var mı?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Şapı durulamalımı durulamamalımı BigHillMe 8 12,536 18/05/2015, Saat: 11:37
Son Yorum: Rodion

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: