Selamlar...
Hoş geldiniz komşum iyi forumlar
Hoş geldiniz. Keyifli traşlar dilerim.
Ya İstanbul beni alacak ya ben İstanbul'u. Fatih Sultan Mehmet
Öncelikle iyi dileklerde bulunan tüm "komşularıma" teşekkür ederim.

(04/09/2020, Saat: 01:33)atmacao Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz keyifli tıraşlarınız olsun. Hali hazırda iyi kötü bir domuz fırçanız var. Onun yanına iki domuz daha eklemektense bir sentetik ya da biraz daha bekleyip porsuk deneyebilirdiniz aslında çeşitlilik açısından. Makineye gelince herkesin zevki farklı. Kimisi tek bir makineyle idare ederken kimisi birden fazla makine kullanmayı seviyor. Ama günlük tıraş olacaksanız çok fazla agresif makineye ihtiyaç duymazsınız diye düşünüyorum.

Makinelerin ilgili başlıklarını okumanızı tavsiye ederim. Benim şimdiye kadar okuduğum yorumlara göre popüler olan aletler:

Mild/ orta agresif aletler

Edwin Jagger DE89
Mühle R89
Merkür 34C / 42C
Baili BD 179

Orta üstü agresif aletler

Edwin Jagger 3One6
Mühle Rocca
Game Changer 0.84 (Bu bir önceki gruba da yazılabilir herhalde yorumlara göre)

Agresif alet olarak en çok bilinen Mühle R41

Ayarlı aletler:

Merkür Progress
Merkür Futur
Rex Ambassador
Rockwell 6C (plakaları değişerek ayarlanıyor)
Gillette Slim Adjustable (Vintage)

Bu aletleri araştırıp aklınıza yatan bir tanesi ile başlayabilirsiniz.
Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. Fırça konusunda ben de çok kararsız kalmıştım. Omega sentetik ile domuz kılı arasında kalmıştım. Porsuk fırça da ise bir tane alıp iyisinden almak istiyorum. Bunun için biraz daha beklemeyi düşünüyorum. Genelde günlük tıraş olmuyorum. Haftada 3 kez oluyorum. Ama bu aralar malum maske durumundan dolayı günlük oluyorum. EJ DE89 radarımda şu an.

(04/09/2020, Saat: 10:53)KurtaranS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum hoş geldinizSmile

Ben kendim her ne kadar ayarlı aletlere çok sıcak bakmasam da, yakın arkadaşım geleneksel tıraş ile ilk tanıştığından beri yaklaşık 2 yıldır merkur progress kısa saplı olanını kullanıyor. 2. bir alet almadı. Kişiye göre tıraş keyifleri çok değişken ancak en azından ne istediğinizi bulmada daha yardımcı olur diye düşünüyorum bu alet. Kullanılmamış isterim derseniz İmpada 450tl ye indirmişlerdi fiyatını eğer bütçenize uygunsa kaçırmayın derim ya da bir diğer seçenek ise bekleyip forumda satılık ürünleri takip ederek alabilirsiniz daha uygun bir fiyata.

Diğer malzemelerde ise bence bol bol çeşidiniz var başlangıç için yeterli gibi üstadlar tabi ki de bu konuda daha fazla yardımcı olacaktır.

Komşum ayarlı aletlerin size göre dezavantajları nelerdir? Tıraş aletleri konusunda kıt bir bilgim var.

(04/09/2020, Saat: 11:39)yakup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hoşgeldiniz. tavsiyem; porsuk fırça, cella krem, edwin jagger de89.

Merhaba hoşbulduk, Cella sabun bir sonraki siparişimde olacak büüyk ihtimalle.

(04/09/2020, Saat: 12:19)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Foruma hoşgeldiniz komşum. Rimei'yi rahat kullanabiliyorsanız ve bir şikayetiniz yoksa yeni alet almanıza gerek yok diye düşünüyorum. Benim size önerim sabun çeşidine ağırlık vermeniz. Sabun tıraşın olmazsa olmazı ve gizli kahramanıdır Smile

Rimei'yi ilk kez haftasonunda kullanacağım. Yuma'ya elim çok alışmıştı. Hızlı ve tahrişsiz tıraş olabiliyordum. Aftershave sürdükten sonra yanma hissi çok çok az oluyordu. Rimei ile de aynı performansa ulaşabilirsem, alet alımını biraz erteleyebilirim. Sabun konusunda size katılıyorum. Akşamüstü la toja sabunum geldi koklayınca bir mutlu oldum. Smile Şimdilik arko stick sabun, derby limon krem, proraso sandal ağacı, la toja oldu elimde. Cella ve nivea krem, tabac krem eklemeyi düşünüyorum önümüzdeki süreçte. AS ise 4711 ekleyebilirim. Beni geleneksel tıraşa başlatan sabunlar, losyonlar ve yaprak jiletlerin sevimli paketleri oldu. Smile

Sizlere bir diğer danışmak istediğim konu da yakın tıraş. Şu an tahrişsiz tıraşta sıkıntım yok. AS kullanımında yanma ya olmuyor ya da çok az oluyor. Genelde 3 perde de tıraş oluyorum WTG, XTG, ve ilkine ters XTG. Bazen aynaya yakından baktığımda siyah sakal izini gördüğümde hata mı yapıyorum diye düşünüyorum. Genelde duş sonrası tıraş oluyorum. Cildimi germeden, çekiştirmeden tıraş olurum.
Hoşgeldiniz iyi forumlar.
Hoş geldiniz, keyifli forumlar dilerim.
Hoşgeldiniz.

Elimde 3 alet var şu an
Mühle 89, Mühle 41 ve Razorock Slant

Sakal 1 ya da 2 günlükse 89
Sakal 3 ya da 4 günlükle Slant
Sakal 5 ve üzeri günlükse 41 kullanıyorum.
Şart mı değil ama iş hobiye kayınca en az 3 alet olsun istiyorum minimalizm çerçevesinde bile.
Tekrardan hoşbuldum arkadaşlar. Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

(07/09/2020, Saat: 11:12)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz.

Elimde 3 alet var şu an
Mühle 89, Mühle 41 ve Razorock Slant

Sakal 1 ya da 2 günlükse 89
Sakal 3 ya da 4 günlükle Slant
Sakal 5 ve üzeri günlükse 41 kullanıyorum.
Şart mı değil ama iş hobiye kayınca en az 3 alet olsun istiyorum minimalizm çerçevesinde bile.

Teşekkür ederim komşum vakit ayırdığın için. Verdiğin bilgiler çok güzel.
Hoşgeldiniz komsum
Hoşgeldiniz komşum.ben de sizin gibi forumda yeniyim 10 senedir günlük tıras olan birisiyim (mach 3)is sebebiyle.ben 6-7
ay once muhle r89 aldigimda bu forumdan haberim yoktu.bu kadar zengin aletlerden habersiz bir sekilde onu almistim.forumda bir üyemiz denemem icin bana razorock game changer 84 modelini gönderdi sagolsun.r89 la boşuna uğraşmisim buzamana kadar. Gc 84 bana gore hen mild alet olmasina ragmen harika kesimi var.r89 da dogru aci bulmak onemli diyorlar ama 6 aydir ben bu aciyi bulamadim herhalde.Eger ki gunluk tiras olacaksan hic aklinda r89 varsa hic bulasma
@"Ramo26" komşum günlük tıraşta çok yoruyor mu cildi gc 0.84. cilt ve sakal yapınız nasıl acaba, günlükte kaç perdede bitiriyorsunuz tıraşı. biraz bilgi verebilirseniz sevinirim. teşekkürler

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese selamlar alimarcaa 0 727 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Selamlar merttyy_ 4 1,178 18/04/2023, Saat: 17:40
Son Yorum: Mecanica
  Herkese Selamlar kad huai 4 1,352 14/04/2023, Saat: 13:39
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Selamlar Wastelander 4 2,127 06/08/2022, Saat: 12:43
Son Yorum: finwe
  Selamlar Geltir! dramahlas 10 3,197 22/05/2022, Saat: 11:11
Son Yorum: dramahlas