Tıraştan sonra bıyıklarım gözükmeye devam ediyor
(25/08/2020, Saat: 17:15)Oldstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim boyun altım komple siyah bir çizgi vardı komşum askerde dikkatsiz ve kartuşlu malzeme ile tersten tıraş olmaktan dolayı. Şuan sadece adem elması dediğim bölgede 2 tane kaldı. 1 ay boyunca günlük tıraşta sadece çıkış yönlerine 1 perde + düzeltme DE89 ile ayrıca soğuk su ile tıraş olarak durumu kurtardım çok şükür. Ekipmanım DE89 + Tabac sabun + 7 Oclock Sharp edge. Sakallarım 1 numara zımpara gibidir. Umarım yardımı olur bu yazdığımın.

@Oldstyle Sen de kısmen aynı sorundan muzdariptin yani komşum. Burada yazılanlara göre aşırı tahriş ve hassas bölgeleri fazla tersten almanın sonucunda böyle bir durum yaşadığım kanısına vardım. En iyisi bir süre tıraş olmayıp sonrasında da tek perde veya en fazla tersten almadan iki perde ile devam etmek. Umarım çözülür sorunum. Çok yardımcı oldu herkesin söyledikleri, herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.

Peki komşum soğuk su ile tıraş olmanın sebebi nedir? Bu durumda soğuk su ile tıraş mı tercih edilmeli? Bildiğim kadarıyla soğuk su ile yakın tıraş almak zorlaşıyor gözenekler kapandığı için ama tahrişi daha az oluyormuş soğuk suyun. Doğru mudur, sen de bu sebepten mi soğuk suya geçtin?
(25/08/2020, Saat: 22:10)Ülker Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Oldstyle Sen de kısmen aynı sorundan muzdariptin yani komşum. Burada yazılanlara göre aşırı tahriş ve hassas bölgeleri fazla tersten almanın sonucunda böyle bir durum yaşadığım kanısına vardım. En iyisi bir süre tıraş olmayıp sonrasında da tek perde veya en fazla tersten almadan iki perde ile devam etmek. Umarım çözülür sorunum. Çok yardımcı oldu herkesin söyledikleri, herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.

Peki komşum soğuk su ile tıraş olmanın sebebi nedir? Bu durumda soğuk su ile tıraş mı tercih edilmeli? Bildiğim kadarıyla soğuk su ile yakın tıraş almak zorlaşıyor gözenekler kapandığı için ama tahrişi daha az oluyormuş soğuk suyun. Doğru mudur, sen de bu sebepten mi soğuk suya geçtin?

Komşum Benim sakal yapım çok sert olmasına karşın cildim baya hassas. Sıcak suyla sakallarımı yumşattığımda deri tabakamında biraz fazla hassaslaştığını fark ettim ve kendimce farklı varyasyonlara yönelip yararlarını gördüm. Ben günlük tıraş olmayı ve aynı zamanda yakın tıraş olmayı çok seviyorum. İçinde bulunduğumuz yaz mevsiminde özellikle Antalya'da aşırı bir terleme durumum söz konusu 3 yıl önce İstanbul'dan geldim ve sıcak havalara yeni yeni alışıyorum. Sıcak ile sakalı yumşatırken cildimle yumşadığı için hassas bir cilde sahip olmamdan kaynaklı cildimde tahriş yaşadığımı fark ettim. Mild alet kullandığımda perde sayısı arttığı için gene tahriş yaşıyordum. Çünkü bende yakın temiz tıraş için tersten aldığım zamanlar oluyordu ilk başlarda.
Soğuk su ile tıraşım: Mühle R41 + Voskhod jilet Proraso okaliptuslu tıraş öncesi Tabac sabun ve Yaqi sentetik fırça ekipmanı ile. Yüz hazırlığımı sıcaksı yerine krem ile yapıp 1 perde + düzeltme şeklinde tıraş oluyorum.
Sıcak su kullanımım. Sadece fırça değişikliği yaptığım zaman fırçayı yumşatmak amaçlı ve yüzüm üçok hafif yumşatarak + krem takviyesi devamı ile DE89 + Shar pedge jilet kombinasyonu ile 1 + düzeltme şeklinde tıraş oluyorum.
Bu iki şekilde şapı sürdüğümde hiç bir şekilde yanma almıyorum.
Sıcaksu ile tıraşı hafta sonu tercih ediyorum Cuma günü için perşembe gecesi tıraş oluyorum. Ctesi günü için 1 günlük sakal ile işe gidiyorum. cildim 2 gün dinlenmiş oluyor. Pazar akşamı duş + sıcak havlu yumşatıcı krem takviyesi ile güzel bir cilt hazırlığı yapıyorum. R41 + voskhod 2 perde + düzeltme - De89 3 perde sinek kaydı tıraş oluyorum haftada bir pazartesi günü hatrına. Ama Selman abi vardı onun sözüne dayanaraktan yakın tıraştan ziyade tahrişsiz mümkün olduğunca yakın tıraş olmaya çalışıyorum.
Önemli Not: Kesinlikle tersten almıyorum özel günler haricinde. ( Ayda 1 belki oda şirket yemekleri vs. için )
Umarım yardımım olur komşum. Son bişe eklim Konforlu kör jilet yerine Orta konforlu keskin jiletleri daha rahat kullanıyorum ben.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yıllar Sonra Bir Berber Deneyimi ekindgn 23 8,526 25/07/2021, Saat: 08:35
Son Yorum: Schumi
  Jiletleri Kullandıktan Sonra Nasıl Saklıyoruz Tahir 19 7,314 26/04/2021, Saat: 22:26
Son Yorum: onomasticon
  Tıraştan sonraki yeşillik piresis 54 65,633 21/04/2019, Saat: 19:39
Son Yorum: Karslı
Question Tıraş olduktan sonra baktığımda hep kalıntılar oluyor bymeister- 9 11,393 09/06/2012, Saat: 09:57
Son Yorum: bravoecho

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: