Boyundaki Yatık Sakallar
(12/08/2020, Saat: 11:00)Oldstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bu sorunla daha önce çok uğraşmış ve baya çare aramış biri olarak yardımcı olmaya çalışayım. Cildim hassas ve jilet seçimi olsun sabun seçimi olsun pek alternatifli hareket edemiyorum. Boyun altımda askerlik zamanı hızlı hızlı tıraş olmalarımın sonucu siyah siyah lekeler baya bir rahatsız ediyordu. Geleneksel tıraşa ilk başladığım zamanlar bu bölgeler baya bir kaşınıp kızarıyordu. Öncelikle sabunumu değiştirdim. Tabac kase sabun alerjim olduğu için tenime çok güzel uyum sağlıyor. Uygun köpük seviyesi ile gayet güzel bir sabun. Daha sonra Jilet seçimi olarak keskin ve konforlu Sharp-Edge kullandım ki bunun sonucunda tek perde + düzeltme yaparak fazla jiletle temas olmanın önüne geçtim. Tıraş makinesi seçimi olarak şuan ne kadar Mühle R41 ve jiletli ustura kullansam da ilk başlarda Parker 89R Razorus'dan Noyan Bey'in tabiri ile muhteşem jilet büküş şekli ile agresif olup cildi fazla yormayan Parker 89R ı kullandım. Cilt yapımdan dolayı malesef ekonomik tıraşlar olamıyorum ki bu hobimin amacı ekonomik tıraş olmak deil zaten. Ben kullandığım malzemeler dışında sentetik fırça kullanıyorum ve yüzümü kesinlikle sıcak suyla yıkamıyorum. Soğuk suyla yıkıyorum yüzümü fırça zaten yumşatmaya gerek olmadığı için köpüğümü hazırlayıp güzelce 1 perde çıkış yönüne + düzeltme şeklinde tıraş oluyorum. Selman abimizin dediği gibi yakın tıraş iyidir tahrişsiz tıraş daha iyidir felsefesinden yola çıkarak tıraşımı gerçekleştiriyorum. Boyun alt bölgem yanlara ve yukarı çapraz çıkıyor ve her biri ayrı yöne. Umarım bir nebzede olsa yardımcı olmuşumdur. Soğuk tıraşı bir dene derim. Ve kesinlikle boyun altını sinek kaydı yapmaya çalışma. Cilt alışınca elin alışınca süper tıraşlar çıkartacağını düşünüyorum. Keyifli tıraşlar dilerim komşum...

Oncelikle cok tesekkur ederim.Soguk tirasi hic denenedim ama deneyecegim ilk firsatta.Ben ekonomik davranmak zorunda oldugum icin farkli sabunlar veya kremler deneyemiyorum.Jilet olayini da tam olarak cozemedim.Evet jilet kisisel bir olay ama boyun bolgesindeki yatik sakak icin keskin bir jilet mi kullanmak gerek yoksa konforlu bir jilet mi ? Tabi bunun yaninda makine secimi nasil olmali ?

Bu Konudaki Yorumlar
Boyundaki Yatık Sakallar - Yazar: AsakiR - 08/08/2020, Saat: 16:54
Cvp: Boyundaki yatik sakal yuzunden boyle guzel bir hobiden vazgecmek uzereyim - Yazar: AsakiR - 12/08/2020, Saat: 11:39

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yatik sakal seiko 98 82,476 17/11/2019, Saat: 00:04
Son Yorum: TheCurseOfCurl

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: