Kaliteli sabun saklama kapları..
@papazerigi yok, gerçekten yabancı forumlara baktığımda mikrodalga fırın & rendeleme işini gördüm bu tarz sabunlar için, çeşit çeşit denemeler yapmışlar. insanın hiç aklına gelmez hakikaten. eskiuye3315 biliyormuş ama tabi. Smile

@eskiuye3315 teşekkür ederim. dediğiniz gibi muhtemelen ben bu sabunu başında bile beklesem yakarım fırında. yakmasam bile takıntı yaparım, çıkardıktan sonra kokusu değişmiş gelir, vs. daha sonraki zamanlarda benzer bir sabun edinirsem deneyeyim ben bu fırın işini. rendelemeye karar verdim neticede. bir de scuttle gibi ama buna uygun olan bir aparat var, şu şekilde. scuttle kullanımını anladım ama bunda sabunu mu direkt o yüzeye koyup ısıtıyoruz? köpüğü orada iken mi yapıyoruz, ya da sabunu burada ısıttıktan sonra başka kapta köpük mü yapıyoruz, vs.? kafam karıştı. tabandaki o delikler normal scuttle'larda mevcut değil sanırım.
şu alüminyum kaplara ne diyorsunuz? ben bayıldım. gerçi ikea'daki daha işlevli olabilir. haftasonu ben de bir uğrayayım.
@skywalker dostum,
ben de mikrodalga fırın kullanıyordum eskiden. hatta tıraştan önce 5 saniye arko sabunu ısıtıyordum da nasıl deli gibi köpürüyordu.
sabunu uzun süre tutmayın fırında, tutarsanız da elinizi değdirmeyin.

@prometeus dostum,
saba tavsiyem çelik kaba sabun basmaman. iki sebepten
1. sabun muhtevası itibariyle metal ile temas edince sabun tas arasıda madde alışverişi olabilir. alüminyum kapları bu yüzden önermiyorum. denedim ve hemen kap değiştirdim.
2. bahsettiğiniz metal kabın kapağı olmadığı için sabun kuruyup kokusunu yitirebilir. dikkatinize

saygılarımla
(06/01/2012, Saat: 11:46)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @skywalker dostum,
ben de mikrodalga fırın kullanıyordum eskiden. hatta tıraştan önce 5 saniye arko sabunu ısıtıyordum da nasıl deli gibi köpürüyordu.
sabunu uzun süre tutmayın fırında, tutarsanız da elinizi değdirmeyin.

@prometeus dostum,
saba tavsiyem çelik kaba sabun basmaman. iki sebepten
1. sabun muhtevası itibariyle metal ile temas edince sabun tas arasıda madde alışverişi olabilir. alüminyum kapları bu yüzden önermiyorum. denedim ve hemen kap değiştirdim.
2. bahsettiğiniz metal kabın kapağı olmadığı için sabun kuruyup kokusunu yitirebilir. dikkatinize

saygılarımla

merhaba,
fotoğraflarını ekleyeceğim, şu an işyerindeyim.

İlk deneme sonrası fikirlerim:
1. İkea'daki ahşap kaseyi köpürtme tası olarak almanızı asla ama asla tavsiye etmiyorum. Komple vernikli olduğu için ıslanınca ve köpürtmeye başlayınca elde tutamıyorsunuz. Kayıp gidiyor... (Ne umutlarla almıştım halbu ki) Sad (Tavsiye için özür dilerim.)

2. Çelik tas içinde haklısınız sayın papazeriğiEn iyisi porselen bir kase almak...

Saygılar...
Muhle R89, WS Double Edge, FS Finest Badger 26 mm, Cerrus Pure Badger
bakınız: mudo sabunluk başlığı altında bir iki hoş kapaklı model var, madem ki cebinizde paranız çok geldi bir de oraya bakınıverinBig Grin

nitekim bir süredir evde bulduğum kullanılmayan geniş ağızlı mug'ın dibini söküp tıraş zamanı aradaki boşluğa kaynar su koyarak iş görmekteyim, bir ara 3. perde köpüğün fotosunu çeker koyarım burayaBig Grin itina ile süperlader (uberlather) pişirilir.
memleket kurtulana kadar siyah
(06/01/2012, Saat: 23:44)anesthesia Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bakınız: mudo sabunluk başlığı altında bir iki hoş kapaklı model var, madem ki cebinizde paranız çok geldi bir de oraya bakınıverinBig Grin

nitekim bir süredir evde bulduğum kullanılmayan geniş ağızlı mug'ın dibini söküp tıraş zamanı aradaki boşluğa kaynar su koyarak iş görmekteyim, bir ara 3. perde köpüğün fotosunu çeker koyarım burayaBig Grin itina ile süperlader (uberlather) pişirilir.

Uber-Lather bu demekmiş Smile Öğreniyoruz hergün birşeyler...

http://youtu.be/2w3JRmActHE

Muhle R89, WS Double Edge, FS Finest Badger 26 mm, Cerrus Pure Badger
hep yurtdışı siteler var .. yok mu türkiyede satış yapılan yerler ? ne ustura ne fırça ne kap ne sabun. japon pazarlarından bulabiliyoruz anca onlar da kalitesiz. basit ahşap kap dahi bulamıyoruz.

tam Türkiye'de buldum diye seviniyordum malesef site çalışmıyor sanırım :

http://www.cicievimiz.com/index.php?rout...duct_id=69
L'Occitane'ın, Cade serisi sabunundan ayrı olarak satılan çok kaliteli, alüminyum bir kabı var. Kendi sabununa tamamen uyuyor tabii. Ama bir o kadar da tuzlu. Ocak ayı için bir ürüne bir bedava hakkım vardı doğum günüm sebebiyle, ben de bunu kullanarak tıraş yağının yanında almıştım. L'Occitane Cade sabunu bunun içinde saklıyorum. Paraya kıymak isterseniz tavsiye ederim, ama oldukça pahalı.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
ben kapaklı ahşap kase istiyorum ama bi türlü bulamadım.
Aslına en işlevsel olanı marketlerde satılan küçük vidalı kapaklı plastik kaplar.Hem biraz fırça için hareket alanı kalıyor hemde elinizden düşse bile kırılmaz yada nemli kalsa bile bozulmaz.Aynı zamanda kapağı sıkıca kapandığı içinde sabunun esansı kaçmaz.Yiyecek falanda saklanıyor içinde.Yani plastik olduğundan dolayı aşırı bir zararı yoktur galiba,yiyecek saklama kabı diye satılıyor.25-300 yada 500 ml lik olanları var.
Tabiki bir porselen yada cade yada ahşap kaplardan daha şık değil,ama aslında en kullanışlı ve ucuz olanı 2,5TL ile 5TL falan galiba satış fiyatları.
Ben şahsen aldığım sabunları bunların içine basar ,rahat ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bir sabun/kreme en fazla ne kadar verirsiniz? Lord Sparhawk 115 91,521 21/05/2021, Saat: 12:40
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Hassas/Egzemalı cilt üzerinde Sert sakal var. Sert sabun kullanmak istiyorum Hexciter 20 8,784 14/05/2021, Saat: 12:55
Son Yorum: habaz
  Sabun mu krem mi? piankhy 185 189,313 11/05/2021, Saat: 17:45
Son Yorum: Laylaylom
  Sabun Muhafaza Ederken Dikkat Edilecek Noktalar volkanslim 52 25,201 21/04/2021, Saat: 18:37
Son Yorum: tiktak
Question Soru: Jilet üzerindeki sabun kalıntılarını jilete zarar vermeden nasıl çıkarırım? mvorun 19 8,054 06/10/2019, Saat: 19:31
Son Yorum: Sh@dow
  Yuma Agresifliğinde Kaliteli Makine OldSchool 8 11,476 19/07/2019, Saat: 15:20
Son Yorum: JohnLocke
  ARKO sabun yüzü kim? mustbe 5 6,061 23/05/2019, Saat: 04:59
Son Yorum: mustbe
  Sabun mu kullanıyorsunuz?Köpük mü ? dogukan.bjk2 14 9,462 14/05/2019, Saat: 17:23
Son Yorum: ahbap
  Sabun Tası NIGRA 27 12,192 19/04/2019, Saat: 15:56
Son Yorum: BuraKaya55
  Miss world doğal sabun Soner 1 2,214 15/03/2018, Saat: 13:50
Son Yorum: ckeskin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: