Kaliteli sabun saklama kapları..
http://www.ebay.com/itm/Frank-Shaving-Ha...098wt_1110

http://www.ebay.com/itm/Frank-Shaving-Be...3f094851b8

Bunlarda güzel aslında...
benim aklımdan geçen şöyle bir şeydi kaliteli diyince
http://www.ikea.com.tr/urundetay/8005725...asesi.aspx
Bunuda artık burdan alayım ebayden şu sıra çok sipariş oldu Big Grin

İkea nınki fena değilmiş 12 cm diyor.Bi bakmak lazım.
(30/12/2011, Saat: 02:04)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: benim aklımdan geçen şöyle bir şeydi kaliteli diyince

Merhaba,
Önerdiğiniz ürünü yarın hemen alıyorum.
Bu site benim gibi 32 yaşından sonra klasik tıraşa merak salanlar için tam bir hazine...

Bir sorum var yalnız,
Bu ürün suya karşı dayanıklımıdır acaba... Şişme yada dokusunda bozulma olabilirmi...
hiçbirfikrim yok
özellikle sabun basmak için alacaksanız nasıl olur bilmiyorum. ben olsam sabun basmazdım.
saygılar

(01/01/2012, Saat: 20:56)PROMETEUS Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30/12/2011, Saat: 02:04)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: benim aklımdan geçen şöyle bir şeydi kaliteli diyince

Merhaba,
Önerdiğiniz ürünü yarın hemen alıyorum.
Bu site benim gibi 32 yaşından sonra klasik tıraşa merak salanlar için tam bir hazine...

Bir sorum var yalnız,
Bu ürün suya karşı dayanıklımıdır acaba... Şişme yada dokusunda bozulma olabilirmi...
Tama,
Ürünü deneyip bir başlık ile anlatırım o zaman.
Almak isteyen komşulara yardımcı olur.
Muhle R89, WS Double Edge, FS Finest Badger 26 mm, Cerrus Pure Badger
benim önerim sabun basmak için cam veya porselen kapaklı bir kap. kahvaltılık, plastik krem kutusu, şekerlik gibi... bende hepsinden var. en güzeli krem kutuları. hem kırılma riski yok hem de sıkıca kapatılarak taşınaibliyor. en güzeli de neutrogena krem kutusu. çünkü üzerindeki tüm kağıtlar çıkarılabiliyor. Böylece orijinal bir görünüm elde edilebiliyor.

köpürtme tası olarak ise porselen kulplu çorba kasesi kullanıyorum. bunun yerine eğer ki ahşap bir kase kullansaydım tahmin ediyorum ki daha iyi ve hızlıca köpük elde ederdim.çünkü iç yüzey daha pürüzlüce. ayrıca da elden kaymayı engellemek için de kulp ihtiyacım olmazdı.
ben de ikeadan o ürünü alıp köpürtme tası yapmak istiyorum en kısa zamanda.

Saygılarımla
(02/01/2012, Saat: 02:38)PROMETEUS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tama,
Ürünü deneyip bir başlık ile anlatırım o zaman.
Almak isteyen komşulara yardımcı olur.
arkadaşlar merhaba,

yeni katıldım foruma ama donanımhaber'deki tüm 30 sayfayı okumuşumdur herhalde, 3-4 haftadır düzenli kurcalıyorum buraları. bir çoğunuzla tanıdık gibi hissetmeye başladım. Smile kendimi tanışma bölümünde detaylı anlatacağım ama burada nokta atışı yapıp öğrenmek istedim hemen çünkü bir sonraki tıraşımda kullanmak istiyorum sabunumu. Smile

özellikle lord cevap verebilirse sevinirim, çünkü her sabunu kaba koyamayacağımızdan falan bahsetmiş yukarılarda. bende şu mevcut: Col-Conk_Amber_Shave_Soap.jpg

yurtdışından ilk makine siparişimi yaparken şekli şemali hoşuma gitti, bizim arko gibi sakallı amca var dedim kutusunda, istedim bir tane geldi. daha 3. geleneksel tıraşımda bunu kullanmaya başladım ama tabi buraları kurcaladıkça çok da doğru kullanmadığımı gördüm. ben fırçayı ıslatıp sürdüm o plastik kapta sabunun yüzeyine. kaba aktarmayı arko'da keşfetmek çok zor olmadı ama bu sabun taş gibi yahu. bunu nasıl aktarırım kaba? Smile mikrodalga fırın yok bu arada. rende falan mı yapmam lazım.

bir de kullananınız oldu mu bilmiyorum ama tavsiye ederim çok güzel kokuyor bu sabun.
aman hocam ne rendesi ne mikro dalgasi. belki oyle bir cozum de vardir bizim bilmedigimiz ama oncelikle ona uygun boyutta bir kap bulmaya bak.
tercihen tam boyutunda, belki birazcik kucuk veya birazcik buyuk. kap buyukce olursa problem yok ama kap biraz kucuk olursa azicik kucultmek gerekebilir. o yuzden en guzeli tam sabunun olcusunu alip, ya da sabunu elinize alip zuccaciye zuccaciye gezmek
Saygilar
Fotoğraflarını bekliyoruz dostum. Bir tıraş macerası Big Grin
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bir sabun/kreme en fazla ne kadar verirsiniz? Lord Sparhawk 115 91,544 21/05/2021, Saat: 12:40
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Hassas/Egzemalı cilt üzerinde Sert sakal var. Sert sabun kullanmak istiyorum Hexciter 20 8,790 14/05/2021, Saat: 12:55
Son Yorum: habaz
  Sabun mu krem mi? piankhy 185 189,361 11/05/2021, Saat: 17:45
Son Yorum: Laylaylom
  Sabun Muhafaza Ederken Dikkat Edilecek Noktalar volkanslim 52 25,213 21/04/2021, Saat: 18:37
Son Yorum: tiktak
Question Soru: Jilet üzerindeki sabun kalıntılarını jilete zarar vermeden nasıl çıkarırım? mvorun 19 8,062 06/10/2019, Saat: 19:31
Son Yorum: Sh@dow
  Yuma Agresifliğinde Kaliteli Makine OldSchool 8 11,480 19/07/2019, Saat: 15:20
Son Yorum: JohnLocke
  ARKO sabun yüzü kim? mustbe 5 6,064 23/05/2019, Saat: 04:59
Son Yorum: mustbe
  Sabun mu kullanıyorsunuz?Köpük mü ? dogukan.bjk2 14 9,463 14/05/2019, Saat: 17:23
Son Yorum: ahbap
  Sabun Tası NIGRA 27 12,200 19/04/2019, Saat: 15:56
Son Yorum: BuraKaya55
  Miss world doğal sabun Soner 1 2,215 15/03/2018, Saat: 13:50
Son Yorum: ckeskin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: