FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler
Tesekkürler
Bugün fırça hakkini verdi... omega 49 domuzcugu daha fazla kullaniyordum. Fs finest beklentimi tam karsilamamisti. Ama belli bir sureden sonra porsugun tadina vardim.muthis bir köpük ve yumusak ama dolgun bir dokunuş. .. fs finest gercekten övgüleri hakediyor...
Frank Shaving finestta çıtayı oldukça yükseltmiş, açıkcası beni ters köşe yaptı. Çok öncelerden almış olduğum finest'a göre kıl kalitesi çok yükselmiş. Hiç beklemiyordum ama şu an tüm zamanların en beğendiğim fırçası oldu 23lük finest düğüm. En iyi silvertip kadar yumuşak uçlar, ama silvertip'e göre biraz daha omurga, ama klasik finestlar kadar da gergin yapı değil. Yüzde deniz süngeri gibi yumuşacık ve muazzam bir köpük kapasitesi.

Kutudan çıktığı gibi daha ilk denemede zorlanmadan 5 perdelik köpük yaptı yüzde köpürtme ile. Kıl uçları ağartılmış hafif jel uçvari bir yapı var. Ben bu konuda biraz gelenekselci olsam da uçlara verdiği yumuşaklık konforuna da dayanamadım açıkcası. Önyargım kırıldı diyebilirim ama uzun vade dayanıklılığı da görmek lazım.

Evet aradan geçen 15-16 seneden sonra frank kıl kalitesi ve düşüm dengelemesinde gerçekten çıtayı çok yükseltmiş. Gerçi bendeki fırça porsuğun çok uzun olmayan kısmından yapılmış düğüm, 3. bant nerdeyse görülebiliyor. Bazı diğer finestlarda daha kalın ve net iki bant olan bir derme gördüm. Yani modelden modele ya da fırçadan fırçaya değişen bir durum da olabilir. Fakat ben artık two bant fırçalarda daha ince yapılı ve kısa olan bu şekilde 3. bandı nerdeyse görünen dermelere doğru yöneliyorum gibi. Yıllar geçtikçe daha az omurga daha çok konfor ve yumuşaklık istiyorum. Şimdi aklım 21'lik düğüme gitmedi değil, bir de onu mu alsam diyorum Big Grin Galiba alacağım.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(05/05/2021, Saat: 22:13)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Frank Shaving finestta çıtayı oldukça yükseltmiş, açıkcası beni ters köşe yaptı. Çok öncelerden almış olduğum finest'a göre kıl kalitesi çok yükselmiş. Hiç beklemiyordum ama şu an tüm zamanların en beğendiğim fırçası oldu 23lük finest düğüm. En iyi silvertip kadar yumuşak uçlar, ama silvertip'e göre biraz daha omurga, ama klasik finestlar kadar da gergin yapı değil. Yüzde deniz süngeri gibi yumuşacık ve muazzam bir köpük kapasitesi.

Kutudan çıktığı gibi daha ilk denemede zorlanmadan 5 perdelik köpük yaptı yüzde köpürtme ile. Kıl uçları ağartılmış hafif jel uçvari bir yapı var. Ben bu konuda biraz gelenekselci olsam da uçlara verdiği yumuşaklık konforuna da dayanamadım açıkcası. Önyargım kırıldı diyebilirim ama uzun vade dayanıklılığı da görmek lazım.

Evet aradan geçen 15-16 seneden sonra frank kıl kalitesi ve düşüm dengelemesinde gerçekten çıtayı çok yükseltmiş. Gerçi bendeki fırça porsuğun çok uzun olmayan kısmından yapılmış düğüm, 3. bant nerdeyse görülebiliyor. Bazı diğer finestlarda daha kalın ve net iki bant olan bir derme gördüm. Yani modelden modele ya da fırçadan fırçaya değişen bir durum da olabilir. Fakat ben artık two bant fırçalarda daha ince yapılı ve kısa olan bu şekilde 3. bandı nerdeyse görünen dermelere doğru yöneliyorum gibi. Yıllar geçtikçe daha az omurga daha çok konfor ve yumuşaklık istiyorum. Şimdi aklım 21'lik düğüme gitmedi değil, bir de onu mu alsam diyorum Big Grin Galiba alacağım.

3.bandın neredeyse göründüğü 2 band fırçaların daha iyi olduğu konusunda, Yaqi bu duruma dahil mi?
Stay Sharp. Jilet
(22/10/2021, Saat: 02:23)muhendisbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3.bandın neredeyse göründüğü 2 band fırçaların daha iyi olduğu konusunda, Yaqi bu duruma dahil mi?

Komşum kılın uzunluğundan dolayı 3. bandının görünmesi ya da görünmemesini "daha iyi" diye algılamamak lazım. Kılın doğal boyunun tek başına bir etkisi olmaz. Çünkü kıl kalınlığı, uç işlemi, loft boyu, düğüm çapı ve yoğunluğu gibi faktörleri birleştirdiğinizde tek başına kılın kendi naturel boyunun fırça karakteristiğine bir etkisi fazla olmaz. Bunların hepsi birlikte belirler. Bu bakımdan finest fırçaları 3. bandı görünüyor, görünmüyor, bu iyi, öbürü iyi değil gibi sınıflandırmamak lazım. Hem değişkenler fazla, hem herkesin beğenisi ve tercihleri başka.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,168 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 820 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,592 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,094 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  Yaqi vs. Frank Shaving dr.akar 7 4,401 21/05/2021, Saat: 02:43
Son Yorum: dr.akar
Wink Saponificio Varesino HMW Fırca dikdik_s 23 16,130 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: Mstyldz
  Porsuk Fırça Tavsiyesi sellom 758 457,995 20/09/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Erdem009
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 79,923 30/08/2020, Saat: 17:26
Son Yorum: marv
  Osaka23 Hand Made Shaving Brush Efrasyab 50 21,157 08/01/2020, Saat: 01:47
Son Yorum: osaka23
  Anbbas Porsuk Fırça U A K 1 2,645 06/01/2020, Saat: 23:12