Geleneksel tıraşa başlamaktan korkuyorum.
Hayatım boyunca hep mach3 kullandım, ama boğaz kısmını tıraş ederken en ufak dikkatsizlikte kılı ters kesersem batıyor ve kabarıyor, internette izlediğim videolarda adam dümdüz kesiyor çatır çatır geleneksel aletle hiçbir şey olmuyor, bende geleneksel tıraş aletiyle kesersem kabarma olayı olmaz mı? yoksa daha çok mu keserim yüzümü?
Kılın çıkış yönünün tersine almadığınız sürece olacağını sanmıyorum. Bazı bölgelerde farklı yönlere çıkan kıllar olabiliyor ona dikkat etmeniz gerekir. Korkacak bir şey yok. Rimei alet omega fırça ve ucuz bir sabun ile deneme yapabilirsiniz.
Saygılar.
ben de yaklaşık 8 yıl mach 3 kullandım. Her zaman sakalın çıkış yönünde tıraş oluyordum ve bazen boyun altında kızarıklıklar ve dudak üstünde muhtemelen hazır köpük ten kaynaklı kızarıklıklar oluyordu. 1.5 ay önce geleneksel ıslak tıraşa başlamam ile bu sıkıntılarım son buldu diyebilirim. Ama bunu yamadan önce forumu uzun uzun okudum ve youtube videolarını inceledim. Acemilerin dikkat etmesi gereken şeyleri özellikle incelemekte fayda var. 1.5 ay da 20-25 defa tıraş olduysam 1 kez tahrişli tıraşım oldu o da muhtemelen jilet kaynaklı bir tahrişdi. şap ve balsam kullanımı sonrası ondanda eser kalmadı.
Ben de korkuyordum ve inanın bugün tek perde yaklaşık 5 dakikada oldum. Acelem vardı dikkat bile etmedim, zamanla el alışıyor çünkü. Önemli olan cildinizi tanımanız ve size uygun olan ekipmanı kullanmanız.

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kesse de öldürmez.

Let's Encrypt - Free SSL/TLS Certificates

https://letsencrypt.org/
Komşum öncelikle hoşgeldiniz, bizim kullandığımız tıraş aletlerinde tek bıçak olduğu için ne yaptığınızı çok daha iyi görebiliyorsunuz ve kontrol edebiliyorsunuz. Mach3 ile böyle değil, kontrol biraz daha onda oluyor. Ayrıca tıraş aletlerini kullanmaya başladıkça eliniz ince hareketler yapmaya daha iyi alışır, tıraş esnasında kesme hareketlerini ona göre yaparak batık sorunlarını kısa sürede halledersiniz Big Grin
Yıllardır, 2-3 günlük sakalımı kartuşlu makinelerle kestiğimde, çene bölgemde kıpkırmızı bir tahriş yaşardım ve en az 7-8 saat bu kırmızılık/tahriş asla geçmezdi. Hatta önemli bir toplantım olacaksa, sabah tıraş olurdum ki, sabah suratımda tüp patlamış gibi kırmızı bir suratla toplantıya girmeyeyim diye...
Çok şükür geleneksel tıraşla yeniden buluştum. Ama önce çok okuyup hatalarımın büyükçe bölümünü keşfedip ortadan kaldırarak.
Hala hatalarım var ve öğreniyorum. Bu arada forumun genç üyelerindenim, yaşım ellinin üzerinde Wink
Az önce Merkur Progress'imle tıraş oldum hiç acele etmeden. Çok iyi bir köpük ve yüzde yeterince iyi bir fırça çalıştırma ile. Tadını çıkartarak. Gerekli açıya çok dikkat ederek. Merkur Progress 1,5 kademede, GP jilet ile, arko tıraş kremi ile. Sonuç gerçekten çok iyi oldu, sıfır tahriş.
Bu forumda size uygun makine, fırça,sabun, jilet tavsiyelerinden çok faydalanabilirsiniz.
Acemiler için tıraş başlığı altında da çok değerli bilgiler var, mutlaka okuyunuz, çok işinize yarayacaktır.
Size uygun olabilecek bir makine ile bir an önce geleneksel tıraşa başlamanız dileğiyle.
Hoşgeldiniz,
(15/06/2020, Saat: 13:25)ahmetahmet64 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayatım boyunca hep mach3 kullandım, ama boğaz kısmını tıraş ederken en ufak dikkatsizlikte kılı ters kesersem batıyor ve kabarıyor, internette izlediğim videolarda adam dümdüz kesiyor çatır çatır geleneksel aletle hiçbir şey olmuyor, bende geleneksel tıraş aletiyle kesersem kabarma olayı olmaz mı? yoksa daha çok mu keserim yüzümü?

Mac3 kullandigim donemde adem elmasi cevresi ufak yaralarla doluydu.
Dogru yerdesin hocam, basliklara bi goz atin, benzer hikayelerimiz var bir cogumuzun.
(15/06/2020, Saat: 14:06)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mac3 kullandigim donemde adem elmasi cevresi ufak yaralarla doluydu.
Dogru yerdesin hocam, basliklara bi goz atin, benzer hikayelerimiz var bir cogumuzun.

Aynen ya adem elmasının orada sakarım var, sakal 4 yöne doğru uzuyor, orayı keserken çok dikkatli olmam gerekiyor yoksa direk kabarıyor, aynı sakar babamda da var bu yüzden genellikle berberde ustura ile tıraş oluyoruz.
Peki ya uygun fiyatlı bir ürün önerebilir misiniz?
Hassas cildimin üzerinde bakir tel gibi kalin sakallara o mach3 leri nasıl kullandım halâ hayret ederim. İlk başlarda bende korkmuştum ama alıştıkça kolaylaşıyor. Şükür ufak tefek kizarıklik kesik dısında bise yasamadım. Kabarma olayinı da şöyle tecrübe ettim. Birincisi hazırladığıniz köpüğün kalitesi ve su oranı dengeli olmalı eğer kuru köpük yaparsanız batik, tahriş vs kacınılmazdı. İkincisi ve en onemlisi ise sakal çıkış yonlerinizdir. Eliniz alişıp tekniğiniz oturdukça daha güzel sonuclar elde edersiniz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,271 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,445 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,488 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraşa başlangıç ekipmanları kogan 19 6,451 09/06/2022, Saat: 12:01
Son Yorum: mertcanartan
  Geleneksel tıraş vs Modern tıraş alie5734 29 11,785 03/01/2022, Saat: 23:37
Son Yorum: Oldstyle
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 25,974 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Ustura İle Tıraşa Başlama ve İlgi Konusunda Azalma mı Var? manuple 34 14,012 11/05/2021, Saat: 18:20
Son Yorum: Laylaylom
  Gelin el ele verelim, geleneksel tıraş ekipmanlarını yaygınlaştıralım. mvorun 19 6,987 01/05/2021, Saat: 19:26
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 15,983 01/05/2021, Saat: 19:22
  Malzeme Tedariği Yüzünden Geleneksel Tıraşa Ara Vermek Zorunda Kaldım esatakgul 30 9,405 17/09/2020, Saat: 23:55
Son Yorum: shopol21

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: