Geleneksel tıraşa başlamaktan korkuyorum.
Geleneksel tıraş olabilirmiyim düşüncesiyle özellikle ucuz makine ile başlamayın ben wilkinson plastikle başlayıp rimei ye geçmiştim rimei yüzünden bırakacaktım başlangıçta ya plastik wilkinson feather tto yada timor türü makineler ile başlayın gp gibi platinium kaplama jiletler ile de başlamayın bazısında ciltte alerji yanma yapabiliyor.
(15/06/2020, Saat: 13:25)ahmetahmet64 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayatım boyunca hep mach3 kullandım, ama boğaz kısmını tıraş ederken en ufak dikkatsizlikte kılı ters kesersem batıyor ve kabarıyor, internette izlediğim videolarda adam dümdüz kesiyor çatır çatır geleneksel aletle hiçbir şey olmuyor, bende geleneksel tıraş aletiyle kesersem kabarma olayı olmaz mı? yoksa daha çok mu keserim yüzümü?

Üstadım boynumda askerlikteki tıraşımdan kalma siyah lekeler vardı hep kartuşlu alet hızlı tıraş ve tersten tıraştan kaynaklı. Tahrişten dolayı yazın ayda 1 tıraş olurdum ve genede pancar gibi gezerdim. Sert sık sakal yapısı ve hassas bir cilde sahip olmama rağmen şuan günlük tıraş oluyorum. Cildim tertemiz. Siyah lekeler komple gitti ve en önemlisi yazın akşam tıraş oluyorum ertesi güne yetiyor. Tahrişssiz yanmasız. Korkmayın komşum muhteşem hissedeceksiniz.
hoş geldiniz, keyifli tıraşlar olsun. yüzünüzde bastırma-germe-çekme-esnetme hareketleri yapmazsanız herhangi bir sorun yaşamazsınız.boş zamanlarınızda formu okuyunuz. formun 2. el kısmından sabun/krem alet ve fırça temin edebilirsiniz. Şuan yaşadığınız korku 10 ay önce bende vardı hepimiz az çok yaşadık bunları.
Foruma hoş geldiniz, hayırlı ve uğurlu olsun. Korkunun ecele faydası yok komşum.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
En fazla 1 veya 2 kere tahriş kesme yaşarsınız sonrası keyiftir geleneksel tıraşın.
İlk başlarda çok agresif jilet ve makineler kullanmayın.
Geleneksel tıraşa başlamak istiyorum açıkçası ama ileride memnun kalıp kalmayacağım veya beceremeyeceğim bir şey için yatırım yapmak istemiyorum, sizce bir permatik alıp denesem bana geleneksel tıraş hakkında bir fikir sağlar mı?
Elinde arko stick ve muhtemelen başak domuz kılı fırça olup geleneksel tıraştan habersiz bi arkadaşım vardı. Geçen hafta cildinin çok sivilcelendiğini söyledi ben de geleneksel tıraşı anlattım. Rapid marka alet (10tl) rapira jilet (3tl) aldık ona da. Gerçekten çok memnun kaldı. Bunu anlatmamın sebebi önceden permatiğin ağzını kırıp tıraş olması, farkı görün diye belirttim. Ki elindeki ekipmanlar alt seviye ben de hala aynı aletleri kullanırım.

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(19/06/2020, Saat: 22:54)ahmetahmet64 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geleneksel tıraşa başlamak istiyorum açıkçası ama ileride memnun kalıp kalmayacağım veya beceremeyeceğim bir şey için yatırım yapmak istemiyorum, sizce bir permatik alıp denesem bana geleneksel tıraş hakkında bir fikir sağlar mı?
Komşum ilk önce 1 yuma alet (3 TL) Rapira panpa jilet (2 TL) 1 Fırça (en ucuzundan 7.5-10 TL) 1 plastik tas (1-2 TL) 1 Arko stick (3 TL) al. 15-20 TL bütçe ile başla.Eğer alışırsın ekipmanları yenilersin.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(19/06/2020, Saat: 23:28)astana71 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ilk önce  1 yuma alet (3 TL) Rapira panpa jilet  (2 TL) 1 Fırça  (en ucuzundan 7.5-10 TL) 1 plastik tas (1-2 TL) 1 Arko stick (3 TL)  al. 15-20 TL bütçe ile başla.Eğer alışırsın ekipmanları yenilersin.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

açıkçası hayatımda hiç tek bıçaklı bir aletle tıraş olmadım, yıllardan beri mach3 kullanırım, sorum sadece permatikle tıraş geleneksel tıraşa benzer mi?
bu arada zaten arko sabun kullanıyorum
Acizane ben de yazmak istiyorum.
Geçmişime bakarsanız yeniyim.
Ama kaygıları olan birine kendimden örnek vermek isterim.
Geltire kadar Senelerdir haftada 2 traş olurdum. .
1 İ evde hazır köpük fusion ile keyif almadan
2.si berberde ustura ile Arko sabun kokusunu sevmediğim için berbere kendi kremim fırçam Ali bıyıklı usturam ile gider olurdum.

Covit dönemi berberler kapanınca 1 numara elektrikli makine ile alıp idare ederken akrabam [mention]shaving nick [/mention] youtube videolarını görünce böyle bir dünya olduğunu gördüm. Hemen yazışmaya başladık. Başlangıç seviyesi bir alet aldık. Ama o kargodan gelene kadar bekleyemeden bir yuma derby usta alarak yola çıktım. O sevdiğim ustura hissiyatını yumada bile yaşamak bana keyif verdi. Sonra kargom geldi keyifle devam ettim. Tabi İlk tıraşlarda ufak tefek eksikler oldu. Ama okudum seyrettim üstatlar ile tanıştım yazıştım. Benden yaşça küçüklerden de büyüklerden de birşeyler öğrendim.
Gün geçtikçe elim hızlanıyor. Vukuatsız tıraşlara başladım. Hatta R89 başlık yerine 41 başlığı takıp 89 diye rahat rahat tıraş olmuşluğum var. Sonra [mention]Tarkaner [/mention]
Abim düzeltti de kendime güldüm (Herhalde bu geleneksel tıraşta en komik anım olacak.)

Biz insanoğlu için zor şeylerden biri konfor alanından çıkmak çok zor birşey. Yatağın sürekli yattığımız tarafını bile değiştirmek zor gelir. Ben geleneksel tıraşı denediğime pişman olmadım ama denemesem aklımda kalacaktı. Beğenmezsem bu kadarmış der eski sisteme devam edecektim.

Onun için denemekle kaybedecek birşey yok. Kimse çatır çatır traş olayım derken yüzüne keskin bir yara açıp façalı lakabını alacak bir iz bıraktığına inanmıyorum.

Yorumlarda çok çok tecrübeli komşumlar yazmışlar onların tekniklerine,bilgilerine , görüşlerine ilaveten bir çaylak olarak ilavelerim umarım size faydalı olur.
Sağlıkla kalın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,332 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,536 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,547 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraşa başlangıç ekipmanları kogan 19 6,539 09/06/2022, Saat: 12:01
Son Yorum: mertcanartan
  Geleneksel tıraş vs Modern tıraş alie5734 29 11,863 03/01/2022, Saat: 23:37
Son Yorum: Oldstyle
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 26,082 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Ustura İle Tıraşa Başlama ve İlgi Konusunda Azalma mı Var? manuple 34 14,255 11/05/2021, Saat: 18:20
Son Yorum: Laylaylom
  Gelin el ele verelim, geleneksel tıraş ekipmanlarını yaygınlaştıralım. mvorun 19 7,023 01/05/2021, Saat: 19:26
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,075 01/05/2021, Saat: 19:22
  Malzeme Tedariği Yüzünden Geleneksel Tıraşa Ara Vermek Zorunda Kaldım esatakgul 30 9,581 17/09/2020, Saat: 23:55
Son Yorum: shopol21

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: