Araba kiralamak
Değerli üstadlar, başlıktan anlaşılacağı üzere konu araba kiralamak. Korona günlerinden beri bütün işlerim ev merkezli 1-2 kilometrede geçti. Ama önümüzdeki hafta 50 km uzağa gitmem gerekiyor. Annem de yanımda olacak. Kendisinin astımı var. Büyük risk grubunda. Maske ile değil otobüs-metro, açık alanda bile zor nefes alıyor. Arabam yok, bugüne kadar ciddi anlamda ihtiyacım olmadı. Günübirlik araç kiralamam gerekiyor. İnternette biraz araştırma yaptım ama bilgi kirliliğinden başka bir şey yok. Daha önce
aramızda araç kiralayan varsa merak ettiklerim şunlar;
-5,6 saatlik kiralama yeter ama sanırım minimum 24 saat. Ortalama ücret ne tutar?
-Yakıt ücret ile mi hesaplanıyor yoksa ayrı mı?
-Olası bir hasar/kaza durumunda ne yapmak gerekiyor?
-Depozito alan yada senet imzalatan yerler varmış. Sebebi nedir?

Neden bu konuyu burada açtın diyen olursa sebebi şu;
Dediğim gibi bilgi kirliliğinden başka bir şey yok. Ayrıca geltirin samimiyetine inanıyorum. Daha sonra merak edenler olursa referans bir konu olması isteğimle.

Herkese sağlıklı , mutlu günler dilerim.
Tıraş oluyorum, o halde varım.
(12/06/2020, Saat: 20:37)lim10 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli üstadlar, başlıktan anlaşılacağı üzere konu araba kiralamak. Korona günlerinden beri bütün işlerim ev merkezli 1-2 kilometrede geçti. Ama önümüzdeki hafta 50 km uzağa gitmem gerekiyor. Annem de yanımda olacak. Kendisinin astımı var. Büyük risk grubunda. Maske ile değil otobüs-metro, açık alanda bile zor nefes alıyor. Arabam yok, bugüne kadar ciddi anlamda ihtiyacım olmadı. Günübirlik araç kiralamam gerekiyor. İnternette biraz araştırma yaptım ama bilgi kirliliğinden başka bir şey yok. Daha önce
aramızda araç kiralayan varsa merak ettiklerim şunlar;
-5,6 saatlik kiralama yeter ama sanırım minimum 24 saat. Ortalama ücret ne tutar?
-Yakıt ücret ile mi hesaplanıyor yoksa ayrı mı?
-Olası bir hasar/kaza durumunda ne yapmak gerekiyor?
-Depozito alan yada senet imzalatan yerler varmış. Sebebi nedir?

Neden bu konuyu burada açtın diyen olursa sebebi şu;
Dediğim gibi bilgi kirliliğinden başka bir şey yok. Ayrıca geltirin samimiyetine inanıyorum. Daha sonra merak edenler olursa referans bir konu olması isteğimle.

Herkese sağlıklı , mutlu günler dilerim.
Mutlaka kurumsal bir firmadan kiralayın.

İl ilçe belirtmemişsiniz ama Garenta ve Avis tavsiye ederim.

Turkcell veya bazı banka kartlarına indirim kampanyaları falan da yapılıyor. 150 TL min dan başlar fiyatları günlük. Yakıt dolu depo alır, dolu teslim edersiniz. Km limitsizdir genelde ama zaten sizin için önemsiz.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Komşum mümkünse kurumsal firmalardan kirala. Küçük şehirdeysen senet alırlar. Senedi kesinlikle boş imzalama, ve mutalaka arka yüzüne " ..... Plakalı aracın .... Tarihli 1 günlük kira sözleşmesine ilişkin teminattır" yaz. Sonrasında senet nedeni ile sıkıntı yaşamana, senedin başka amaçla kullanılmasına engel olur.
Özel-kamu 12 yıldır avukatlık yapıyorum, birşey olmaz deyip hiçbir yere imza atmayın diyebilirim sadece.
Gülmesini bilmeyen dükkan açmasın Tıraş aleti
(12/06/2020, Saat: 21:01)Ferat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum mümkünse kurumsal firmalardan kirala. Küçük şehirdeysen senet alırlar. Senedi kesinlikle boş imzalama, ve mutalaka arka yüzüne " ..... Plakalı aracın .... Tarihli 1 günlük kira sözleşmesine ilişkin teminattır" yaz. Sonrasında senet nedeni ile sıkıntı yaşamana, senedin başka amaçla kullanılmasına engel olur.
Özel-kamu 12 yıldır avukatlık yapıyorum, birşey olmaz deyip hiçbir yere imza atmayın diyebilirim sadece.
Sayın Avukat komşum,

Yanlış anlamayın bilgi için soruyorum. Senet arkasındaki yazıyı silip 3. Şahıslara ciro edebilirler mi? Çek yada senetlere yazılan ciro edilemez şerhleri hukuken hüküm taşıyor mu?

Bence karttan provizyon alınıp daha sonra iade edilmesi daha güvenli bir yöntem.

(12/06/2020, Saat: 20:49)tarkaner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mutlaka kurumsal bir firmadan kiralayın.

İl ilçe belirtmemişsiniz ama Garenta ve Avis tavsiye ederim.

Turkcell veya bazı banka kartlarına indirim kampanyaları falan da yapılıyor. 150 TL min dan başlar fiyatları günlük. Yakıt dolu depo alır, dolu teslim edersiniz. Km limitsizdir genelde ama zaten sizin için önemsiz.

Komşum öncelikle teşekkürler. Bursa /Gemlik'teyim. Kurumsal firmalar ilk tercihim. Ancak 3-4 tane şirket var bulunduğum yerde. Onlarda klasik rent a car. O yüzden aklımdaki soruları yönelttim sizlere. Kurumsal yerler zaten kiralayıp gideceğim yerde bulunuyor.
araç kiralama işi sakat iştir kurumsal dısında yanına bile yaklaşmayın

olabildiğince yeni model yılı güncel araç kiralayın siz kiralarken araç bozulabilir yeni araçlar dayanıklıdır

alman veya japon araçları kiralama imkanınız varsa ilk tercihiniz olsun

birde sözleşme imzalayın sözleşmeyi iyi okuyun

günlük kiralama aldıgın saatten ertesi gün yarım saat öncesine kadar getirmen gerekiyor tabi firmadan firmaya fark ediyor

araç temiz verildiyse temiz alınır sizdeyken kirlendiyse ya temiz götürmelisiniz yada yıkama ücreti vermelisiniz oda firmadan firmaya fark eder 20-50 tl arası yıkama ücreti alırlar

genelde ne kadar yakıt verildiyse o kadar yakıtla vermelisiniz boş verilirse yine aynı çizgilerde verirsiniz depolu aracı

onun dısında allah korusun kaza yaptınız kurumsal firmalarda full kasko oluyor sorunsuz hasar ordan karsılanır lakin bazı firmalar atıyorum araç kaza yapıldı sanayide 3 gün yattı diyelim o 3 günün parasını sizden alıyorlar araç yattıgını için bazı kurumsalllar almıyor bunları sorup net bi cevap almalısınız

onun dısında kiralamalarda bazı firmalar km sınırı getiriyor bazıları şehir dısına yasak diyebiliyor bunları tutacagınız firma ile detaylı görüşmelisiniz

senet sepet kurumsal olmayanlar imzalıyor

araçı almadan önce içini dışını iyice detaylı video çekin kilometreyi çekin varsa kusurları ya sözleşmeye yazın yada sesli kayıt alın

birde araç da arıza vs varsa bi ters bişe hissederseniz direk vazgeçin başka araca bakın

manuel araç daha sorunsuzdur onu tercih edebilirsiniz varsa başka sorunuz cevaplıyayım
(12/06/2020, Saat: 21:30)KRAL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: araç kiralama işi sakat iştir kurumsal dısında yanına bile yaklaşmayın

olabildiğince yeni model yılı güncel araç kiralayın siz kiralarken araç bozulabilir yeni araçlar dayanıklıdır

günlük kiralama aldıgın saatten ertesi gün yarım saat öncesine kadar getirmen gerekiyor tabi firmadan firmaya fark ediyor

araç temiz verildiyse temiz alınır sizdeyken kirlendiyse ya temiz götürmelisiniz yada yıkama ücreti vermelisiniz oda firmadan firmaya fark eder 20-50 tl arası yıkama ücreti alırlar

genelde ne kadar yakıt verildiyse o kadar yakıtla vermelisiniz boş verilirse yine aynı çizgilerde verirsiniz depolu aracı

onun dısında allah korusun kaza yaptınız kurumsal firmalarda full kasko oluyor sorunsuz hasar ordan karsılanır lakin bazı firmalar atıyorum araç kaza yapıldı sanayide 3 gün yattı diyelim o 3 günün parasını sizden alıyorlar araç yattıgını için bazı kurumsalllar almıyor bunları sorup net bi cevap almalısınız

onun dısında kiralamalarda bazı firmalar km sınırı getiriyor bazıları şehir dısına yasak diyebiliyor bunları tutacagınız firma ile detaylı görüşmelisiniz

araçı almadan önce içini dışını iyice detaylı video çekin kilometreyi çekin varsa kusurları ya sözleşmeye yazın yada sesli kayıt alın

birde araç da arıza vs varsa bi ters bişe hissederseniz direk vazgeçin başka araca bakın

manuel araç daha sorunsuzdur onu tercih edebilirsiniz varsa başka sorunuz cevaplıyayım

Arada bir kaç cümle var yazdığınız onları yazacaktım Smile Komşum bravo
(12/06/2020, Saat: 21:30)KRAL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: araç kiralama işi sakat iştir kurumsal dısında yanına bile yaklaşmayın

Verdiğiniz bilgiler için çok sağ olun. Pazartesi veya salı günü gidip görüşeceğim. Aklıma takılan bir şey olursa buradan sizlere danışırım.
(12/06/2020, Saat: 21:05)tarkaner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sayın Avukat komşum,

Yanlış anlamayın bilgi için soruyorum. Senet arkasındaki yazıyı silip 3. Şahıslara ciro edebilirler mi? Çek yada senetlere yazılan ciro edilemez şerhleri hukuken hüküm taşıyor mu?

Bence karttan provizyon alınıp daha sonra iade edilmesi daha güvenli bir yöntem.

Arka yüzü silinirse Tahrip edilmiş senet olur kullanılmaz. Senet teminat olarak kira sözleşmesine özgülenirse özgülendiği amaç dışında kullanılamaz. Ciro edilememe şerhleri neticesinde kambiyo senedi niteliğine zarar gelmez, evet lehtar cirosuna da engel olur. Ancak senet temlikle devredilebilir. Temlik alan özgülenmiş senette belirtilen alacak dışında olayımızda kiralık araca verilen zarar dışında hak iddia edemez.
Gülmesini bilmeyen dükkan açmasın Tıraş aleti
5-6 saat için kiralama derdiyle uğraştığınıza değmez, taksi kullanın çok daha rahat edersniz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hasar kayıtlı araba almak * Genel Konu mustbe 19 9,025 27/02/2020, Saat: 13:00
Son Yorum: mustbe
  Derby'nin araba vermesi edward 23 10,950 21/02/2020, Saat: 21:24
Son Yorum: mustbe
  İzmir Key Muzesi, Araba Meraklılarına Duyuru dikdik_s 9 9,662 02/04/2016, Saat: 20:08
Son Yorum: hamdib
  Hybrid Araba Zamanı ihtilaf 18 12,646 18/02/2015, Saat: 10:44
Son Yorum: ts9funk
  Guzel bir araba tanitimi haaydin 3 6,392 10/11/2013, Saat: 18:33
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: