Elin alışması ortalama ne kadar sürer ?
Photo 
Merhabalar, ben yeni geleneksel tıraşa başladım. Ortalama ne kadar sürede elim alışır . 2-3 perde Tıraş olmama rağmen tam kesilmemiş sakallarım olabiliyor. Hiç bastırmadan Tıraş olmaya özen gösteriyorum ama hafifte olsa baskı uygulamak gerekli midir?
Kullandığım alet ws classic ve mavi astra jilet.
Şimdiden teşekkürler.
Keyifli, tahrişsiz tıraşlar.
(07/06/2020, Saat: 00:33)rhlc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar, ben yeni geleneksel tıraşa başladım. Ortalama ne kadar sürede elim alışır . 2-3 perde Tıraş olmama rağmen tam kesilmemiş sakallarım olabiliyor. Hiç bastırmadan Tıraş olmaya özen gösteriyorum ama hafifte olsa baskı uygulamak gerekli midir?
Kullandığım alet ws classic ve mavi astra jilet.
Şimdiden teşekkürler.
Keyifli, tahrişsiz tıraşlar.
Kullandığınız alet metal olmadığı için kendi ağırlığı yok, ister istemez baskı uygulamak şart diye düşünüyorum.
Selamlar aramıza hoş geldiniz. Ws hafif makine. Aletlerin ağırlıklarına göre bastırmanız gerebilir. 68 gr rimei ile sadece makinenin ağırlığını kullanarak olurken 28gr yuma ile bastırmam gerekebiliyor. Mavi astra bana pek keskin bi jilet gibi gelmiyor ama tehlikesi de yoktur yeni başlayan birisi için idealdir. Ortalama 8 10 tıraşta elinizin alışacağını düşüyorum. Başlangıç için önerebileceğim şey çok yakın ve sinekkaydı tıraştan ziyade tahrişsiz tıraş olmaya çalışmaktır bana göre. Tabi ben de yeni sayılırım 2 sene bile olmadı konuya daha hakim üstadlar sizi aydınlatacaktır. İyi forumlar. Smile
(07/06/2020, Saat: 00:42)Selmansaygii Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar aramıza hoş geldiniz. Ws hafif makine. Aletlerin ağırlıklarına göre bastırmanız gerebilir. 68 gr rimei ile sadece makinenin ağırlığını kullanarak olurken 28gr yuma ile bastırmam gerekebiliyor. Mavi astra bana pek keskin bi jilet gibi gelmiyor ama tehlikesi de yoktur yeni başlayan birisi için idealdir. Ortalama 8 10 tıraşta elinizin alışacağını düşüyorum. Başlangıç için önerebileceğim şey çok yakın ve sinekkaydı tıraştan ziyade tahrişsiz tıraş olmaya çalışmaktır bana göre. Tabi ben de yeni sayılırım 2 sene bile olmadı konuya daha hakim üstadlar sizi aydınlatacaktır. İyi forumlar. Smile

Hoşbulduk. Dediğiniz gibi bir dahaki sefere hafif bastırarak denemekte fayda var. Tecrübe etmiş olurum en azından. Teşekkür ederim öneriler için.

(07/06/2020, Saat: 00:38)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kullandığınız alet metal olmadığı için kendi ağırlığı yok, ister istemez baskı uygulamak şart diye düşünüyorum.

Teşekkür ederim öneri için.
bastırmamayı öğrenmek muhtemelen 5 tıraş,
doğru açıyı bulmak 10,
sakal çıkış yönlerini öğrenmek 3
yuvarlak hesap 20 tıraş diye tahmin ediyorum
Komsum ws classic e gore bir tik daha agresif bir alet olan rimei yi deneyebilirsiniz. Ws classic kullanirken bende sorun yasiyordum. Rimei f/p olarak basarili bir urun. Bence bir sans verin. Piyasa da cakmalari olabiliyor ama dikkat edin. Ben impadan ( extrashaving ) aldim.
Komşum bastırmamayı öğrenmek zordur. Rimei gibi biraz daha ağır bir alete geçin, hiç bastırma işine girmeyin bence. Bir de aletin açısını tutturmakta zorlanmış olabilirsiniz, doğru kesim açısı ile ilgili biraz çalışmanızda fayda var.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Mizah ciddi bir iştir, şakaya gelmez." gibi bir benzetmeyle hic bir zaman tıraş konusunda "oldum" dememek lazım. Sabır ve azami dikkat önemli. Kas hafızası denilen şeyin oluşması zaman alacaktır. Cildi ve sakalı öğrenene kadar mümkün mertebede en az perdah ile minimum tahrişe sebep olmak kabul edilebilir. 6 yıldır geleneksel tıraş oluyorum, arada aceleye getirdiğim, kendimi çok güvenip artistlik yaptığımda güzel ders alıyorum. Hala öğreniyorum. Hoş geldiniz.
(07/06/2020, Saat: 00:33)rhlc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ... tam kesilmemiş sakallarım olabiliyor....

Hoşgeldiniz, sözü edilen olasılıklar dışında tam kesilmemiş sakalların bir sebebide köpüğün fazla yoğun olmasından olabilir belki. Tıraş aleti yoğun kıvamlı köpükte (özellikle hafif aletlerde) cilt seviyesine inemediği için sakalı pas geçebiliyor.
Bana kalırsa arzu edilen şekilde köpük elde etmeyi öğrenmek, tıraş aletini düzgün kullanmayı öğrenmekten daha uzun sürüyor. En azından bende böyle oldu. Bunun dışında, aslında her tıraşta yeni şeyler öğreniyoruz. Yeni bir şey öğrenmesek bile en azından biraz daha pratik yapmış ve bir tıraş daha tecrübeli hale geliyoruz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ne kadar jiletiniz var, pişman mısınız? Lord Sparhawk 229 167,047 13/12/2022, Saat: 16:55
Son Yorum: ferencpuskas
  Ne kadar harcadiniz? linguist 103 83,642 13/06/2021, Saat: 21:18
Son Yorum: Laylaylom
  Bir sabun/kreme en fazla ne kadar verirsiniz? Lord Sparhawk 115 90,766 21/05/2021, Saat: 12:40
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Bugünkü Tıraşınız Ne Kadar Enternasyonal? broraso 71 16,248 04/04/2021, Saat: 10:17
Son Yorum: broraso

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: