Mild Aletle Çok Perde Mi Agresif Aletle Az Perde Mi
Çok değerli bilgi ve yorumların toplandığı, çok verimli bir başlık oldu. Tebrikler ve teşekkürler.
Bu aralar yüzümü çok hırpaladığımdan özellikle şu tek perde işini mutlaka deneyeceğim.
Gülmesini bilmeyen dükkan açmasın Tıraş aleti
Komşum bende kendi tıraş deneyimimi sizinle paylaşayım.

Tıraştan önce ılık su ile yüzümü yıkıyorum sonra suda beklettigim fırçaya sabunu yüklüyorum,yüklerken kabdan taşan köpüğü elime alıp yüzüme iyice yedirip hafiften su ile yıkıyorum.Daha sonra dolgun,parlak bi köpük oluşana kadar yüzde kopurtme yapıyorum.Alet ise ayarlı aletlerde kullandığım jiletler ayara göre ve sakala göre değişiyor.örnegin:1 haftalık sakalım var ise cilt dinlendiği için keskin jilet yüksek ayarda tıraş oluyorum,günlük oluyorsam ilk perde 3 ikinci perde 2 ayarına alıp keskinliği orta konforu yüksek jilet seçiyorum.Bu aralar tıraş ta perde sayısını düşürdüm,tek perde+düzeltme yapıyorum bunun için ayarı 3 de sabit tutuyorum.ayarsiz alet secersem orta agresif,jilet olarakda keskinlik:orta ve konforlu jiletten yana seçim yapıyorum.Gecen zaman diliminde uygulama gelişip,farklı ekipman kullanınca zaten cilt neye karar veriyor anlaşılıyor.Yuzüme 2 haftadan erken jilet süremeyen ben, şuanda günlük ve temiz bir tıraş olabiliyorum.He sorun olmuyor mu ? elbette oluyor,3-4 batik en fazla.jilet yanığı olayı ilk başladıgım zamanlarda oldu sonrasında böyle bi durumla ozelliklede aleti bastırmadan kullanmaya özen gösterince olmadı.Yani bu durumda en iyi rehberiniz cildiniz kullanin,deneyin kararı yüzünüz versin. Smile

Keyifli tıraşlar dilerim.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben günlük tıraşımda Parker 89r kullanıyorum. Sakallarım sert ve gür. Fakat hassas bir cildim var. Parker 89r agresif bir alet. Dolayısı ile 2 perde yetiyor. Bazen tek perde + düzeltme yapıyorum sadece bazende 3 günlük sakalı alıyorum. Fiyatına baktığımız zaman işini fazlasıyla yapan bir alet. Eksisi nedir. Başlıkta krom kaplama yapılacağı zaman sapın vidalanıcağı kısımda siyah bir kaynak lekesi var. Onun dışında sapı başlığı kozmetiği çok hoş bir alet ve kolay kolay jilet seçmiyor. Tıraş öncesi ılık suyla yüz yıkama + Tabac sabun + 89R + Gilette Sharp Edge + Fırça fark etmiyor. Antalya biraz nemli olduğu için balkona koymadıkça bazen dolapta nemli kalıyor fırça o yüzden hangisi kuruyla o an fırça seçimim o.
Ne kadar az perde ile tıraşı tamamlarsam cildim için o kadar iyi.
Game changer 0.84 ile tek perde yetiyor ama zevkine 2. perdeyi oluyorum.
Özel günler dışında 3 perde tıraş olmak çok anlamlı gelmiyor bana. Uzun aralıklarla tıraş olunuyorsa başka tabi.
Günlük tıraş olduğumda alet ve jilet farketmeksizin çoğunlukla 1perde artı düzeltme yapıyorum.
Ben 1 perde + ustura ile düzeltme çekiyorum komşum gayet sinek kaydı tıraşım oluyor her gün Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mild ve agresif kelimeleri DelikanliTiras 68 63,919 04/06/2020, Saat: 17:50
Son Yorum: sfenks
  Agresif Tıraş Makinesi Öneri asunbul 36 15,125 11/08/2019, Saat: 21:45
Son Yorum: Denetcii
  Ayarlanabilir tıraş aleti mi, birer adet Mild + Agresif mi? sfenks 22 11,141 19/03/2019, Saat: 15:45
Son Yorum: donniebrasco
  Tek perde ATG Tıraş Mauser 14 17,709 09/04/2016, Saat: 20:22
Son Yorum: Onurper
  Mild mi? Agresif mi? ts9funk 61 54,372 20/02/2015, Saat: 11:56
Son Yorum: ts9funk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: