Yuma ve Orak Tıraş Makinelerinin Karşılaştırması
@Tony Soprano hocam ellerine saglik, ve orak konusunda yerden goge hak verdim, keske bu kadarla kalmayip ciddi manada kaliteli biseylerde yapsa yerli firmalarimiz.
İnceleme yöntemini Delikanlı Tıraş Youtube sayfasında bir videodan gördüm ve öyle uyguladım. Orada Variant ve Progress makineleri mukayese ediliyordu. Ben de bir benzerini yerli makineler için yapmak istedim. Herkese teşekkürler, karşılaştırmayı beğenmenize sevindim.
(30/05/2020, Saat: 13:31)Tony Soprano Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnceleme yöntemini Delikanlı Tıraş Youtube sayfasında bir videodan gördüm ve öyle uyguladım. Orada Variant ve Progress makineleri mukayese ediliyordu. Ben de bir benzerini yerli makineler için yapmak istedim. Herkese teşekkürler, karşılaştırmayı beğenmenize sevindim.

Tesekkur etmesi gereken bizleriz kanimca hocam, ugrasip, karislastirip, emek verip, yaziyosunuz.
Kendi namima konusursam inceleme yapan tum forum ahalisinin emegine hep saygi duymusumdur tekrar sagolun siz ve tum emek veren forumdaslar.?
Komşular yerli tıraş aletleri üretiminde bir mühendis elinden geçip piyasaya çıkan ürünler değiller. Yumanın üretici kapı kiliti, asma kilit üretiyor.

Orağın üretici mutfak malzemeleri kap, kaşık üretimi yapıyor. Geleneksel tıraşla ilişkisiz iki firma bu ürünleri üreten kişilerde bu işin mühendisi değiller sizlerde gözlemliyorsunuzdur açıları çoğunda değişik bazı aletler paslı ,çapaklı bir merkur yada EJ tadı alamazsın. koruma tarağı kırılıp kullanıma müsait aletler farkettiyseniz orakda koruma barının iki ucunda tümsekler var jileti dik tutuyor halbu ki olmaması gereken birşey ama üretici bu işin mühendisi olmadığı için durum bu.
Bu firmalardan daha iyi alet çıkarırlar gibi bir umuda kapılmayın yapabildikleri bunlar bunun üstüne çıkılması demek mühendislik işi
(30/05/2020, Saat: 14:29)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular yerli tıraş  aletleri üretiminde bir mühendis elinden  geçip piyasaya çıkan ürünler değiller. Yumanın üretici kapı kiliti, asma kilit üretiyor.

Orağın  üretici  mutfak malzemeleri kap, kaşık üretimi yapıyor.  Geleneksel tıraşla ilişkisiz iki firma bu ürünleri üreten kişilerde bu işin mühendisi değiller sizlerde  gözlemliyorsunuzdur açıları  çoğunda değişik  bazı aletler paslı ,çapaklı bir merkur yada  EJ  tadı alamazsın. koruma tarağı kırılıp  kullanıma  müsait aletler  farkettiyseniz orakda  koruma barının  iki  ucunda  tümsekler var  jileti dik tutuyor halbu ki olmaması gereken birşey ama  üretici bu işin mühendisi olmadığı için  durum bu.
Bu  firmalardan daha iyi alet çıkarırlar gibi  bir umuda  kapılmayın yapabildikleri bunlar  bunun  üstüne  çıkılması demek mühendislik işi

hocam sart degil yuma yada orak, birileri yapabilir, yeterki duzgun biseyler ciksada alsak , denesek sorun yapamamak degilde YAPMAMAK olunca bizde ej, muhle, merkur.... devam ediyoruz. hergun buyuyen bir pazar 10 yil once desekki herseyin fiyati ve maaslar gelirler sabit kim verir tabac sabuna 120 tl, mdc ye 450 tl alir gillette jel arko kopuk devam, gelisen pazarda yapilabilir mi bence evet, talep var halihazirda benim elestirim kimin yapacagi degilde kimsenin yapmamasi yonunde yapaninda gelistirmemesi, keske yapsalar.
İnceleme çok güzel ve keyifli emeğinize sağlık
Elinize sağlık komşum, teşekkürler.
Başlık ve inceleme için teşekkürler komşum. Ben de arada Orak Jilet Makinesini kullanırım. Yuma da bende var fakat kullanmadım daha. Orak jileti düzgün tutmuyor elimle düzeltiyorum. Fakat Makinesini beğendim jileti yüzümde hissediyorum ve temiz bir tıraş veriyor. Hatta kendi kendime bi ara Orak'ın aynısı olan kaliteli marka jilet makinesi hangisi diye merak ederdim. Orak'ın kalitelisini bulursam mutlaka alacağım. Merkur, Mühle, Edwin Jagger gibi.
Bence performans olarak aynı sayılırlar orak biraz daha düzgün tutuyor jileti ve kaplaması yumaya göre 3.4. Gömlek üstü.
Orak tıraş aletini geçenlerde bir dükkanda buldum ve aldım. Bir iki gün önce de arko sabun+ lider fırça+ rapira mavi-beyaz-kırmızı ile tıraş oldum.
- Alet jileti bükmüyor değil, büküyor fakat ya tarağa ya da kapağa tam olarak temas etmediği için sanki sallantıda kalıyor bıçak. Güvenli bir his vermiyor açıkçası ve agresif kelimesi bu alette biraz hafif kalıyor.
- Bu aletin agresiflik derecesini çılgınlık olarak tanımlıyorum ben. Gillette Super Adjustable (Black Beauty) 9. ayarda agresiflik konusunda orağın yanına yaklaşamıyor.
- Yumanın tıraşı ile orak arasında gayet ciddi fark var. Yuma çok çok daha güzel bir tıraş veriyor.

Kısacası kaplamasına kanmamak gerekiyor. Yine de deneyip tam benlik bir alet diyenler çıkabilecektir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rimei tıraş aleti BigHillMe 701 812,407 09/04/2024, Saat: 16:29
Son Yorum: Märzen
  YUMA traş makinesi papazerigi 481 397,081 28/04/2023, Saat: 03:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  tima tıraş makinası srwann 19 27,772 19/07/2022, Saat: 16:33
Son Yorum: muhendisbey
  ORAK Lüks tıraş makinesi retrojunkie 95 148,515 14/07/2022, Saat: 16:32
Son Yorum: Murat62
  Kartuşlu Tıraş Bıçaklarının Tutulma Nedenleri erdoganzi 36 27,912 11/11/2021, Saat: 20:21
Son Yorum: taka
  (YENİ)YUMA Tıraş Makinesi jegal 33 25,582 06/02/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: saintdumas
  QSHAVE Ayarlanabilir tıraş aleti Devil67 178 115,388 04/02/2021, Saat: 14:20
Son Yorum: hasanandnexus
  Shark Long Handle Tıraş Aleti edward 2 3,726 10/01/2021, Saat: 15:13
Son Yorum: hasanandnexus
  Şıkbay plastik tıraş aleti BigHillMe 19 41,415 23/12/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: saintdumas
  Weishi 9306 TTO Tıraş Aleti ulkerhan 35 43,230 17/09/2020, Saat: 20:31
Son Yorum: marv

Hızlı Menü: