Mühle R89 ve Timor 1322 ilk izlenimler
Merhabalar,

Sınırlı tecrübemle Timor 1322 ve Mühle R89 ile ilgili ilk intibalarımı paylaşmak isterim.

Aslında konu başlığını açarken "çok parçalı tıraş aletleri" altında mı yoksa "tek parçalı tıraş aletleri" başlığı altında mı açmam gerektiğini düşündüm. En sonunda tek parçalılarda karar kıldım, zira en son edindiğim Mühle R89 idi. Aslında yarın tıraş olmam gerekirken (2 günde bir oluyorum) dayanamadım bugün tıraş oluverdim. Tabi Mühle R89 ile ilgili ilk intibamı paylaşmakla yetineceğim (şimdilik). İlerleyen zamanlarda farklı jiletler ile ilgili intibalarımı da paylaşacağım.

Öncelikle Mühle R89'un 3 parçalı olmasını çok sevdim. 3 Parçalılar daha yatay bir düzlemde taşınabiliyor. Diyeceksiniz bunun ne önemi var. Efendim kendime bir tıraş makinesi seyahat kutusu oluşturmaya çalışıyorum. Bu kutunun içine kendi keseceğim süngerler ile bir tür "yuva" oluşturup zaten evde var olan bir kutuyu değerlendirmek gibi bir projem (zihni sinir procem) var. İster DIY diye tabir edin isterseniz Zihni Sinir Procem diye niteleyin, var olan kutunun içine iki parçalı bir tıraş aleti girmiyordu. R89'un gireceğini tahmin ediyorum.

Neyse, neden R89'u tercih ettiğimin tek sebebi "tek parçalı" olması değil elbette. Benim gibi bir acemi için "mild" bir alet arayışım beni R89 ile tanıştırdı. Geltir ve bir çok youtube kanalı ve de yurtdışı forumlar R89'un iyi bir başlangıç aleti olabileceği konusunda beni ikna etti.

Mühle'den verdiğim sipariş, Yurtiçi Kargo'nun teslimat sürecini geciktirmesi, önce keyifsiz bir bekleyiş ile sürdü ancak şükürler olsun az önce ulaştı. Bendeniz de tıraşım biter bitmez klavyenin başına geçtim.

R89'u açıp kullanım öncesi temizlerken 3 parçalıların ne kadar kolay ve derinden temizlendiğini görmemi sağladı. Bir TTO olan Timor 1322 böyle her tarafını içini dışını derinden temizlemeye el vermiyor.

Tıraştan sonra Timor'u açıp kurulayıp havalandırıp iyice kurumasını bekleyip kaldırırken, R89'u 3 parçaya dağıttıktan sonra havlu ile iyice iç dış kuruladığınızda gereken kuruluğa kolayca erişiyorunuz.

Tüm tıraş aletlerini aynı jilet ile denemenin (yabancı bir youtube kanalında izledim) tutarlılık anlamında önemli olduğunu düşündüğümden, Derby Extra ile tıraş oldum.

Kısacası çok sınırlı intibam, her iki makinede Derby Extra ile edinilmiştir.

Timor ile R89'un agresiflik karakterleri çok benzer.

En zorlandığım/özendiğim bıyık bölgemde ise başlığı ince bir aleti tercih ediyorum. Timorun yandan bakıldığında başlığı kalın gibi gözükse de, jiletin konumu yukarıda kaldığından R89 ile aynı yükseklikte bir jilet kesimi sağlıyor. Yani bıyık bölgesi özellikle burnun hemen altını oldukça yukarıdan tıraş edebiliyorsunuz.

R89'un tutuşu gayet iyi (elde kaydırma yapmıyor), Timor ise tırtıklı sapından dolayı 2 tık daha iyi iş çıkartıyor.

Başkaca jiletlerle izlenimlerim devam edecek.

Sürçü lisan ettiysem affola.

İyi tıraşlar...
Elinize sağlık komşum, teşekkürler.
Elinize sağlık. Teşekkürler.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Teşekkürler komşum güzel detaylana yaptınız . Araya bir Merkür de sıkıştıralım dimi @Serjames @Kacak @Cem.O44 @hlkkzn
Emeğinize sağlık komşum, teşekkürler.
(28/05/2020, Saat: 17:29)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler komşum güzel detaylana yaptınız . Araya bir Merkür de sıkıştıralım dimi @Serjames @Kacak @Cem.O44 @hlkkzn
Abi şimdi can damarımdan vurdunSmile Smile olmazsa olmazdi.Aksiyon filmlerinde ki imha timi bizim forumda ikna timi.Ben onu uzaktan sevdim Smile

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(28/05/2020, Saat: 17:29)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler komşum güzel detaylana yaptınız . Araya bir Merkür de sıkıştıralım dimi @Serjames @Kacak @Cem.O44 @hlkkzn
Timoru hiç kullanmadım komşum ama ben de özellikle merkür konusunda biraz fanatizme doğru kayma başladı. Şuana kadar merkürden kullandığım hiçbir makine pişman etmedi Wink

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İnceleme için teşekkürler komşum.

@Nani Kuş, sıkıştıralım abi sen yeter ki iste. Merkür olur Subaru olur Big Grin
(28/05/2020, Saat: 17:29)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler komşum güzel detaylana yaptınız . Araya bir Merkür de sıkıştıralım dimi @Serjames @Kacak @Cem.O44 @hlkkzn

Hiç merak etmeyiniz, siz yukarıdaki satırları yazarken Merkur Adjustable ve Merkur 933c (seyahat boyu katlanır) elime ulaştı Cool
En kısa zamanda onlarıda devreye alarak sınırlı intibalarımı paylaşacağım Angel

(28/05/2020, Saat: 17:47)Kacak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Timoru hiç kullanmadım komşum ama ben de özellikle merkür konusunda biraz fanatizme doğru kayma başladı. Şuana kadar merkürden kullandığım hiçbir makine pişman etmedi Wink

Merkurlerim az önce elime ulaştı. Ben de Merkur ile Timor'u mukayese etmeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Mutlaka paylaşacağım.
(28/05/2020, Saat: 18:09)Timor1322 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merkurlerim az önce elime ulaştı. Ben de Merkur ile Timor'u mukayese etmeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Mutlaka paylaşacağım.
Memnun oluruz komşum. Özellikle 933 benim de çok merak ettiğim bir model.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 806 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Muhle r41 linguist 1,259 1,104,148 15/09/2023, Saat: 19:41
Son Yorum: layken
  Mühle Rocca rocnel 344 162,629 10/07/2023, Saat: 22:24
Son Yorum: Men-Sup
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,508 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 743 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 6,028 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,913 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Muhle R89 Prometheus 524 508,070 03/02/2022, Saat: 16:12
Son Yorum: crsm
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,426 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,160 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: