Jack Jarvis Tıraş Sabunu
Merhabalar dostlar.

Sizlere tıraş dünyasında pek bilinmeyen, fakat bilenlerin bağımlısı olduğu bir sabundan bahsedeceğim.

Sabunumuz uzak, uzak diyarlardan, taa uzak doğudan yani Tayland'tan geliyor. Jack Jarvis.

P-20200526-154801-1.jpg

Markanın ürettiği iki sabun var, Cadwgawn ve Thai Ginger Zest.
Harika köpük, harika kokular ve mükemmel bir tıraş sonrası hissiyatı.
Bu sabunlar yüksek kalite ve çok iyi denilen yüksek fiyatlı sabunlarla kapışabilecek kalitededirler.

P-20200526-154818-1.jpg

Sabunlarda çok güzel kokular yayan uçucu yağlar kullanılmış.
Cadwgawn modelinde; Fransız Lavantası, Biberiye, Karanfil kullanılmış.

P-20200526-154834-1.jpg

Diğer üretilen sabun modeli Thai Ginger Zest.
İsminden anlaşılacağı gibi zencefil aromalı.
Kokular birbirine yakın gibi dursada ikiside farklı.
Sabunları kokladığınızda,Tayland'ın tropikal çiçek kokularını içinize çekiyor gibi hissediyorsunuz. Gözlerininizi kapattığınızda kendinizi Tayland'ta okyanus kıyısında buluyorsunuz.

P-20200526-154852-1.jpg

Tayland'da, birinci kalite bir tıraş sabunu üretileceği, inanın kimsenin aklına gelmezdi.
Firma ürünleri 100gr, 125gr, 240gr orta kalitede vidalı kapağa sahip plastik kablarda sunuyor.
Genelde 240gr lık versiyonu satışta oluyor, ve ürünler çabuk tükeniyor.
240gr sabun fiyatı 595 Tayland bahtı fiyatla satılıyor.
Kendi sitesi üzerinden alımlarda Tayland içi ücretsiz kargo. Lazada (oranın N11,hepsiburada,gittigidiyor una benzer pazar yeri) üzerinden alırsanız ufak bir kargo ücreti ekleniyor.

Ben önce firmanın kendi sitesine üye oldum, ödeme aşamasına geldiğimde şaşkınlığa uğradım çünkü kredi kartı kabul etmiyordu. Paypal veya banka hesabına havale kabul ediyordu. Bu aşamalarda sağolsun firma sahibi Nittaya ile hep eposta ile, iletişim halinde idim. Her soruma kibar ve açıklayıcı bir şekilde cevap veriyor ve yönlendiriyordu.
Sonra tekrar Lazada üzerinden almaya karar verdim koskoca firma kredi kartı kabul ediyordur heralde dedim. Biraz zorda olsa Lazada üzerinden siparişi verdim, ödememi yaptım.
Tabi bu işlemleri Türkiye'den arkadaşımın adına üye olarak yapıyorum ve onun kaldığı otele gönderiyorum kargoyu.

P-20191121-140241.jpg

Öncelikle belirteyimki bu sabunların peşinde 1 buçuk yıl koştum. Koştuğuma değdi doğrusu. Çok memnun kaldım.
Herşey Haziran 2018 de, ev arkadaşımın kardeşinin, Tayland'a tatile gidecek olması ile başladı. Hemen foruma, Tayland başlığı açıp sordum, buradan neler alınabilir diye.
Sağolsun @pundoe Emre kardeşim bu firmanın linkini verdi. Kendisine birkez daha teşekkür ederim.
İyikide vermiş kaydetmiştim, sonra link başlıktan silinmişti (sanırım yöneticiler böyle uygun gördü)
Benim bu yurt dışından alışverişinde, özellikle tayca olan sitelerde zorlanmam nedeni ile bu fırsatı kaçırdım. İkinci denemem işyeri arkadaşımın yine bu ülkeye seyahati ile oldu. Oradan birşeyler istesem alabilirmisin diye sorduğumda, klasik tabi alırım yanıtı ile karşılaştım. Sonuç tabikide koskoca bir fooos Big Grin yani işler öyle alırım, ederim demeyle olmuyor işin içine başkası girince.

P-20191121-140330.jpg

Üçüncü ve son denemem, müşterilerimizden birinin, şuanda o ülkede olduğunu öğrenmem ile oldu.
Hemen Whatsapp üzerinden iletişim kurduk. Lazada üzerinden sipariş geçtik kaldığı otele. Kasım 2019 da sabunlar ülkeye geldi ve bana ulaştı.

P-20191121-140548.jpg

Sabunlar üst kapağı kaplayan, kapalı bir jelatinle geliyor. Yani ürünü ilk siz açıyorsunuz.
Sabun her türlü su ile başalırılı köpük üretiyor, sert sularda bile özelliğinden birşey kaybetmiyor.

Tüm dostlara keyifli tıraşlar diliyorum.

Saygılar, sevgiler...
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Eline sağlık abi çok güzel bir inceleme olmuş. Zahmetli olmuş ama güzel tamamlanmış süreç Smile
Eline sağlık güzel bir inceleme olmuş hatta çok güzel tam bir macera olmuş. Eline emeğine sağlık

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Güzel inceleme için teşekkürler komşum. Elinize, emeğinize sağlık.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Eline sağlık komşum, çok güzel bir inceleme olmuş, keyifle kullanın

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim dostlar, sağolun. Uzun zamandır açmayı düşündüğüm bir başlıktı, bu zamana kısmetmiş. Bu sabunun çok ilginç birde hikayesi var. Firmanın mobil uyumlu sitesi şuan bakımda olduğu için ekleyemedim. Açıldığı zaman eklerim
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
İnceleme için teşekkürler, keyifle okudum. Elinize sağlık Soner komşum.
Saglikla kullanin. Keyifli ve bilgilendirici bi baslik olmus.
Soner inceleme icin tesekkurler , bekledigne ugrastigna deydi . Eline yuregine saglik .
Soner bir sabun peşinde bu kadar emek, sabır ve ilgi... Bravo, tebrik ediyorum.

İyi tarafı da buna değmiş olması.

Her kullanımda bunların anıları ile Tayland havası ala ala, yüzüne Tai kızlarının masaj yapıyormuşcasına hissederek keyifli tıraşlar dilerim.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 260 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,063,132 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 98,457 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 855 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,002 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 502,371 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,470 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,576 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,478 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,883 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: