Tatara
İnceleme ve katkılarınız için teşekkürler komşum. Fotoğraflar ayrı güzel.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(10/05/2020, Saat: 12:11)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şu başlığı bir canlandıralım hele

Bu konudaki ikinci husus, jileti son derece tok tutuyor. Bunu sağlamaktaki faktörlerden birisi de şu; alt ve üst plakalar arasındaki boşluklu kısım Start'a göre daha dar. Bu da şunu sağlıyor, plakaların kenarları jileti bükerken jiletin yukarı doğru kavislenen orta kısmına üst plaka tekrar aşağı doğru bastırıyor. Böylece jileti esneyemeyecek şekilde sıkı tutuyor. Çok mantıklı düşünülmüş bir şey bu bence.

Jileti rigid tok tutma aciklamasi.

https://tatararazors.com/masamune-specifications
Untitled.jpg
(10/05/2020, Saat: 12:11)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kullanım olarak Nodachi bence günlük kullanıma da uygun.

Burada bahsettiğim günlük kullanıma uygun kısmına üçüncü tıraştan sonra bir ekleme yapmak istiyorum:
Alet agresif, agresifliği Start 1.18 ile çok yakın (agresiflikten kastettiğim konfor seviyesi değil, sunduğu yakın tıraş). Ancak Start 1.18'e göre özellikle yüzün bazı bölgelerinde belirgin daha konforlu. (Homelike Start konusuna da bakınız Smile )
Ama R41 kadar agresif değil kesinlikle.

Bu aletin ilk tıraşta günlük tıraşa uygun olabileceğini ön görmüştüm. Günlük tıraşta severek kullanan komşularımız vardır mutlaka. Ancak benim gibi cilt ve sakal yapısı nedeniyle tahrişe meyilli olan komşular her gün günlük tıraşta kullanırsa cildini yorabileceğini düşünüyorum. 2 günde bir kullanımda çok daha rahat olacağını düşünüyorum.

Bu güncelleme ile önceki günlük ifadesini şöyle detaylandırmak isterim:
1 günlük uzunluktaki sakalda da rahatlıkla kullanılabilir bence. Yani her gün tıraş olmuyorsunuz mesela, 3-4 günde bir olurken bir de keyfi olarak 1 günlük sakalda tıraş olayım dediniz Tatara'yı denemek istediniz, sizi yormadan keyifli bir tıraş sunacaktır. Ama her gün kullanılırsa yorabilir. Bunu herkesin kendi tecrübe etmesi lazım

Listemde duruyor, alınması gerekli Big Grin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: