Sert Sakalın Serüveni
merhaba Smile

uzun zamandır sert sakallarım ve hassas cildimden dertliydim,sakallarım biraz inceldi biraz yumuşadı ve cildim daha iyi durumda ,batıcı sivri ve kalın sakallarım inceldi,elle hissedilir yumuşaklık oldu,sertliğine 7 yada 8 puan veren berberim en son dokunuşunda 5 puan verdi Smile

limonkolonyas.jpg

herkes gibi tıraşdan sonra şöyle limon kolonyası sürdüm yandım yandım hatta ertesi günde yandım.tabi o zamanlar acemilikte vardı ,kartuşlu aletler modaydı tenimizi bol bol kazırdık,alkol pek iyi gelmedi kızarttı,cildi gerdi ve inceltti

arkoklasikkrem.jpg

bizde o zamanın kült ve köklü kremini kullandık hatta Müzeyyen Senar Hanımefendi güneşlenirken dahi bunu sürermiş
arko kremde iyi gelmedi yağlıydı cildi tıkıyor nefes aldırmıyor ah birde yoğun kokusu Dodgy cilt emmiyor sanki sıcakta geri tükürüyordu,ellerime sürsem gene emmiyordu ,tenim reddi arko yaptı Cool

arkokrem.jpg

biraz daha rafine bir ürün deneyelim dedik yok naturel de uygun değil cilt emmiyor sanki tıraş sonrası gerekli tamiratı yapmıyordu öyle cilt üzerinde duruyor birazı sakal köklerine nüfuz ediyor ama benim işime yaramadı bu arada artık kolonya sadece misafirlikte ellerime dökülüyordu Smile

apta.jpg

sonra şap taşıyla tanıştım tam acemilere göre küçük kesikleri tahrişleri hokus pokusla yok ediyordu ama gene yakıyordu ama sanki iyi geliyordu

bu arada sakallardan 10 tanesiyle bir ip yapılsa 80 kg garanti taşırdı o kıvama geldi,yeni kartuşlu aletler suratta takılıyordu Sleepy

niveakrem.jpg

tıraş sonrasını alman işi yapalım dedim ,şap artı nivea doğu batı sentezi bir süre işe yaradı yetersiz kaldı.niveayıda yüzüm tam emmiyor cildi yağlı bırakıyor gerekli tamiratı yapmıyordu,bütün nivea ürünleri hatta bebek ürünleride tıraş sonrası yüzümü ısırır biraz tahriş eder,bebek sabunu şampuanı kremi tıraş sonrası yüzümü acıtan bir marka ilginç Angel

niveabalsam.jpg

işi profesyoneline bırakalım dedik bu arkadaşda sınıfta kaldı.hassas ciltler için olanı alkolsüz olanı gümüşlüsü altınlısı vs vs sadece kozmetik ...benim sakallarıma yüzüme bir faydası yok ,hepsi minik minik tahriş etti tıraşdan sonra küçük küçük kabarttılar sakal köklerimi...
o zamanlar geltir.com yok olsa internet yok domain yok 90 lı yıllar ilk bilgisayarım 8086 işlemcili sonra 386 sx aldım çok havalıydıSmile

bepak.jpg

arayış devam ediyordu.acıbadem sütüyle tanıştım isteklerimin çoğunu karşıladı fena değildi flört etmeye başladık ama yağlıydı cildim fazla emmiyordu yine de beni tahriş etmedi tıraş sonrası cildime gerekli tamiratı bir miktar yapan ilk ürün kokusu ve yağlı olması sebebiyle ayrıldık Confused

rebulkolonya.jpg

bu ayrılık bana zor geldi tekrar alkole başladımSleepy rebul fena değildi hatta iyiydi bile bu kadar alkollü olmasına karşın cildimi sakinleştiriyordu,kolonya kadar tahriş etmiyordu.cildim hassas olmasa sürekli kullanırdım.sonuçta alkollüydü hergün kullanamıyordum,bitene kadar kullandım

rebulbalsam.jpg

rebulun takım arkadaşınıda aldım.balsamda fena değil nivea kadar balsam formu yok ama sanki niveadan daha iyi geliyordu.balsamları karışık formüllerinden,sıcakta emilmediği için ve hangi formül olursa olsun hafif tahriş hissi verdiği için kullanamıyordum

arkotrakolonyas.jpg

şöyle tıraşdan sonra yüzüme ferah kokulu bol alkollü erkeksi kolonya sürmek istiyordum arko serisinin hepsini kullandım,artık alkolden şüphelerim iyice arttı sakallarım iyice sert olmuştu,sert sakal cildide yoruyor tıraşı zor oluyor cıkarken bazen sivilce yapıyordu

dovekrem.jpg

daha sofistike şeyler denedim yada öyle sandım.yağsız,kokusu baskın değil,sakalları yumuşatmıyor,cilt tarafımdan çok emilmiyordu,sadece çok soğuklarda yüzünüz için yağsız ama çabuk emilmeyen sıcağı görünce suratta rahat durmayan sıradan krem,sakal yumuşatmaya pek faydasıda yok

arkosabun.jpg

sinek kaydı merakım yüzünden deri altında kalan sakallar çıkarken kaşınıyordu.çaresi arko efsane sabunu fırçayla sakal köklerinde köpürtmek ve masaj yapmak,her derde deva birde nemlendirsen Undecided

aveneystheal.jpg

artık karşı cinsden yardım almaya karar verdim,çok zor bir karardı Big Grin
bu ürün fena değil hassas ciltler için denenebilir

rebullavanta.jpg

tekrar alkole başladım ev şişelerle doldu limon portakal çiçeği mandalina tütün 150 bayram el dökmelik kolonya stoğu var Smile
alkol sakallarımı sertleştiriyordu ,cildi tahriş ediyordu şüphem yoktu.rebul kolonyada sakallarımın sertliği tavan yaptı.perma sharp ancak 2 tıraş dayanıyordu,durum vahim batıcı sert sakallar kalın kalın görünüyordu

bepanthen.jpg

bu ürün gayet iyi geldi.harika bir hafta kullanımdan sonra cildim tıraşlardan sonra kendine geldi,şap taşınıda bıraktım .yazın şap kullandığımda sakal bölgem terlemiyordu
aynı tıraş aletleri aynı tıraş sabunu fakat artık cildim daha iyi sakallarım biraz daha ince ve yumuşak tıraşdan sonraki ertesi gün kolonya sürüyorum tahriş acıma yok ,daha önceki tıraşlarımda ertesi gün sürdüğüm kolonya tahriş ederdi ve yakardı

evet bepanthen işe yaradı bir gecede cilde gerekli bakımı yapıyor,ilaç ve kozmetik arası bir şey sürekli kullanan hanımlar var,zararı yok diyorlar
bepanthen küründen sonra shark la tıraş oldum fena değildi gillette goalle 2 defa inanılmaz Cool astrayla 3 defa
evet kesinlikle sakallar yumuşadı Smile
güzel bir yaz olmuş elinize sağlık
uzun ince bir yol Smile

hiç kolonya kullanmadım, hatta berbere de sürdürmem, ancak şu sertlikten kurtulamadım birtürlü, amma sanırım tekniğimi çözmüş olacağım ki tahriş, kızarıklık olmuyor çok şükür. bir ara "stendhal bio program gentle tonic lotion" kullandım. çok güzel bir kokusu var ve hakikaten yüze iyi davrandığını hissettiriyor bu dostumuz.

bapanthene' i dövmemden sonra kullanmam önerilmişti, kabuğu epey yumuşatıyor. tıraştan sonra denemedim hiç, bir denemekte fayda var. elinizie sağlık.

selamlar.
sakal yumuşamaz yada sertleşmez
başa çıkmayı öğrenmişsiniz
tebrikler Smile
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Çok keyifli bir yazı olmuş, elinize sağlık.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
İhtilaf komşum senden bir ricam var, eczaneden "Hametan" krem alıp bir de onu dener misin?
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
hametanı unuttum oğlanın pişik döneminde kullanıştık.2006 2007 yıllarıydı bende sık sık yüzüme sürmüştüm brezilya kökenli tamamen doğal bir krem hatırlattığınız iyi oldu lakin biraz yağlıydı galiba

(09/07/2012, Saat: 16:09)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İhtilaf komşum senden bir ricam var, eczaneden "Hametan" krem alıp bir de onu dener misin?
(09/07/2012, Saat: 16:34)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hametanı unuttum oğlanın pişik döneminde kullanıştık.2006 2007 yıllarıydı bende sık sık yüzüme sürmüştüm brezilya kökenli tamamen doğal bir krem hatırlattığınız iyi oldu lakin biraz yağlıydı galiba

(09/07/2012, Saat: 16:09)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İhtilaf komşum senden bir ricam var, eczaneden "Hametan" krem alıp bir de onu dener misin?

İki versiyonu var pomad(merhem) versiyonu dediğiniz gibi yağlı ve kalındır. Ciltte asılı kalır. Krem versiyonu incedir ve çabuk emilir bir de onu dememenizi tavsiye ederim. İçindeki hamamelis'in bepanthen gibi cilt yenileyici ve tahriş giderici etkisi vardır.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
bu krem pişikler için zaten, tahriş giderici özellikleri var, fakat şunu belirteceğim, içeriği sebebiyle her zaman kullanmak ilerde sağlık sorunları açabilir. O yüzden haftada 1, 10 günde 1 kullanmanız daha iyi olur gibi geliyor
(09/07/2012, Saat: 18:17)bjk1903fc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu krem pişikler için zaten, tahriş giderici özellikleri var, fakat şunu belirteceğim, içeriği sebebiyle her zaman kullanmak ilerde sağlık sorunları açabilir. O yüzden haftada 1, 10 günde 1 kullanmanız daha iyi olur gibi geliyor

Bepantenmi hocam ?

Ne gibi zararı olabilir ?

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: