Çatır Çatır Kesme Sesli Traş Aleti
(12/05/2020, Saat: 01:37)mimaras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet qshave'in aleti. Aliexpress'ten almıştım. Orjinalini kullanmadım ama bundan memnunum Smile
Siparis verdim ben de komsum, gelince bakalim nasil olucak merak ediyorumSmile)
(15/05/2020, Saat: 11:08)3.Perde Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Siparis verdim ben de komsum, gelince bakalim nasil olucak merak ediyorumSmile)

Şimdiden hayırlı olsun komşum, kullanınca yorum yazarsınız Wink
(15/05/2020, Saat: 22:04)mimaras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şimdiden hayırlı olsun komşum, kullanınca yorum yazarsınız Wink
Yazicam komsum, aynenSmile
(06/05/2020, Saat: 18:45)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaqi mellon acik tarak, çat çat çat...

Yaqi mellon yeni elime geçti. Gerçekten sesi süpermiş komşum, şahane. Selman komşumunda youtube da dediği gibi geri bildirim çok iyi.
Kesimini de iyi gibi Yaqi Mellon'un ama çene altında beklemediğim çok az kalıntılar oldu ama nedeni jilet uyumundan(aslında silver blue iyidir ama) veya oralardan özenmeden geçmemden kaynaklanmış olabilir.

Ama kesin bişey var, sesi çat çat çat Smile
Bu konuda fetişi olanlara extra hollow singing taşlama ustura öneriyorum. Bizim videolardak gibi inler banyonuz. Big Grin
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(28/05/2020, Saat: 13:17)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu konuda fetişi olanlara extra hollow singing taşlama ustura öneriyorum. Bizim videolardak gibi inler banyonuz. Big Grin
Lord komsum sizin vidyolardaki ses halen kulaklarimda yankilaniyorSmile
Ses olayi icin banyo kapisini bile kapadigim oluyor dis pencereden ses gelmesin yalniz kesim sesi gelsin diyeSmile
Zaten Yaqi mellon hakkinda sizin tavsiye yorumunuza da hatirliyorum. O da aklimdaydi.
Su siralar yapmam gereken cok baska isler var ama ustura konusuna tekrar ve yogun olarak geri donucem mutlaka. Sizin ustura mesajlarini tekrar okumaya basliycamSmile
(28/05/2020, Saat: 13:17)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu konuda fetişi olanlara extra hollow singing taşlama ustura öneriyorum. Bizim videolardak gibi inler banyonuz. Big Grin

hocam ben yine duyamam o sesi bacak titremesi ve artan nabiz, yukselen tansiyon derken zaten sakali kesemem. Big Grin
(06/05/2020, Saat: 16:51)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Parker Variant ve diğer Parker'lar. Kesinlikle yüksek sesli. Derby Premium ile çatur çutur.

Şu kombini sonraki tıraşımda deneyeceğim.
Gülmesini bilmeyen dükkan açmasın Tıraş aleti
(28/05/2020, Saat: 20:17)3.Perde Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lord komsum sizin vidyolardaki ses halen kulaklarimda yankilaniyorSmile
Ses olayi icin banyo kapisini bile kapadigim oluyor dis pencereden ses gelmesin yalniz kesim sesi gelsin diyeSmile
Zaten Yaqi mellon hakkinda sizin tavsiye yorumunuza da hatirliyorum. O da aklimdaydi.
Su siralar yapmam gereken cok baska isler var ama ustura konusuna tekrar ve yogun olarak geri donucem mutlaka. Sizin ustura mesajlarini tekrar okumaya basliycamSmile

Komşum tabi ustura tıraşında da gerçekte o kadar yüksek çıkmıyor ses, siz seviyorsunuz o sesi diye mikrofonun hassasiyetini öyle ayarlıyoruz biz. Gerçi kimisine çok gelebilr torna tezgahında ahşap çekiyormuş gibi ama. Smile

Usturada taşlama inceldikçe geriye dönüş, esneme, titreşim ve haliyle ses de artıyor. Yarım üç bükey ve altında fazla ses çıkmıyor, keza kamisori ve kama tipi usturalar kütük gibi ama onların tıraş hissiyatı çok keyifli. Tam yeri dğeil ama belirteyim bu sesi ve ince taşlanmış usturalarını sevenler eski solingen usturalara yönelsinler, bunların ince taşlamaları eski dönemlerden beri meşhurdur, çelik çınlar. Bunlara singing razor yani şakıyan ustura denir. çok ince yapılıdrlar ve yüzde tıraş olurken esnediklerini hissedebilirsiniz o yüzden hem çok büyük ölçek hem de çok ince taşlama tavisye edilmez. 6/8'i pek geçmeyin derim. Hatta en güzeli 4/8 veya 3/8 ekstra ince taşlanmış usturalardır bulabilirseniz. Ufak yapılı olduklarından hem kıvrak olurlar kullanımları rahattır bileği yormazlar, hem de ince taşlanmış olduklarından kolayc yakın tıraş verirler ve iyi se sçıkarırlar. Küçük oldukları için de kayışlanmaları çok daha kolay olur. Esasında 4/8 ve özelikle 3/8 usturalar favori, ense şekillendirme işleri için tercih edilirdi ama bunlarla tek başına tıraş olmak da bir başka keyif. Neyse bu kadar ustura muhabbeti yeter. Smile
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
ORAK Lüks tıraş makinesi keserken bayağı bir ses çıkarıyor. Hem ucuz hem de çatır çatır kesme sesli olsun isteyenler için denemeye değer bir alet.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  En sevdiğiniz 5 DE tıraş aleti habaz 38 18,610 23/03/2022, Saat: 22:21
Son Yorum: Dumanus
Question Rimei a2002 ile ilk traş deneyimlerim ve bir takım sorunlar dougles 4 2,662 14/01/2022, Saat: 21:21
Son Yorum: marv
  Tıraş aleti tavsiyesi Batu 3 2,027 11/06/2021, Saat: 23:57
Son Yorum: Batu
  traş kremi karışımı error... 16 21,520 19/07/2020, Saat: 16:23
Son Yorum: Timor1322
  Tıraş aleti açılmaması - Yardım dearlord 8 4,063 22/06/2020, Saat: 03:58
Son Yorum: dikdik_s
  Traş ve Bilinçli Farkındalık utkb 6 3,151 08/05/2020, Saat: 20:29
Son Yorum: sfiber
  Bu aleti bilen var mı ? best 77 37,737 09/03/2020, Saat: 22:50
Son Yorum: bnmoxs
  Gillette eski jiletli traş makinası burakergun 4 3,178 09/08/2019, Saat: 16:19
Son Yorum: kral arthur
  Kaç tıraş aleti olmalı? cerdinc 50 17,927 27/06/2019, Saat: 15:24
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: