Tarih ve Ornekleri.
(29/05/2020, Saat: 15:36)GecayS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Killigil Tabancasını duymuşluğum vardı.
Ama arkasında yatan kişiyi hele Enver Paşanın Kardeşi olduğu yeni öğrendim.
Tek şaşırmadığım şey suikaste kurban gitmesi. Sad

Osmanlı sonrası tarihe baktığın zaman kişilerden projelere hepsi bir şekilde bertaraf edilmiş.

Bu konuya gidecek başlık "Tarihten seçmeler " olmalı.

Zamanında bir yazıda en büyük rakibi olan,ortadoğu'da çıkar sağlayarak,hakimiyeti elinde tutmak isteyen SSCB'nin yaptığı yönünde komplo teorisi ithamı vardı.Tabi doğruluk payı hala ispatlanamadı,gerçek şu ki bir şekilde engellendiği ve kaza olmadığı.Umarım ilerisinde daha büyük girişimlerimiz olur Smile
şafak abi siyaset degil toplusal hafizamizi diri tutma cabasi yoksa hangi donem olursa olsun, yonetenler ve siyasiler icin tek sozum vardir, hayirlisi olsun.
cem kardesim killigil konusu ile polis okulu doneminden sonra fazlaca karsilastim uzucu başkada bisey diyemiyorum. iste tamda kasit bu bu ve bunlara benzer konularimiz olmsin bundan sonra.
Erdi hocam tekrar sagol guzel bir konuda az da olsa icimizdeki tekrar okuma, arastirma istegini tetikledigin icin.
@nani kus abi, bunlara cevabini merakla bekliyorum. Big Grin
@tarkaner abi kayipsin bak adini aniyoruz, ben seni java tayfasindandir diye dusunuyodum, bisiklet mazinda mi var abi. Big Grin
(29/05/2020, Saat: 15:48)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: şafak abi siyaset degil toplusal hafizamizi diri tutma cabasi yoksa hangi donem olursa olsun, yonetenler ve siyasiler icin tek sozum vardir, hayirlisi olsun.
cem kardesim killigil konusu ile polis okulu doneminden sonra fazlaca karsilastim uzucu başkada bisey diyemiyorum. iste tamda kasit bu bu ve bunlara benzer konularimiz olmsin bundan sonra.
Erdi hocam tekrar sagol guzel bir konuda az da olsa icimizdeki tekrar okuma, arastirma istegini tetikledigin icin.
@nani kus abi, bunlara cevabini merakla bekliyorum. Big Grin
@tarkaner abi kayipsin bak adini aniyoruz, ben seni java tayfasindandir diye dusunuyodum, bisiklet mazinda mi var abi. Big Grin
Mazi kalbimde bir yaradır.

Geçmişimizde böyle çok dramlar var. Hürkuş mesela.

İsmet ben Java bilmem ama, modifiyeli mobylet lere çok bindim. Tabi dedemiz @Nani Kuş Anadolları falan iyi bilir tahmin ediyorum.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(29/05/2020, Saat: 15:55)tarkaner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mazi kalbimde bir yaradır.

Geçmişimizde böyle çok dramlar var. Hürkuş mesela.

İsmet ben Java bilmem ama, modifiyeli mobylet lere çok bindim. Tabi dedemiz @Nani Kuş Anadolları falan iyi bilir tahmin ediyorum.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@3RD1 Güzel görüşleriniiz mutlu etti.Asıl böyle bir konuyu başlatığınız için ben teşekkürederim.

@Tarkaner komşum Ben @nani kuş arkadaşımızın Bırak anadolu hatırlamayı Devrim aracının üretiminde dahi bulunduğunu düşünüyorum.

Devrim'de adından ötürü sabote edilen bir süreçti.Bunu da tarafsız bir inceleme bulursam bu konuda paylaşılması gereken mesajlardan olur.Bulan paylaşırsa da sevinirim.
@tarkaner abi, o mobiletlere 1996 yilindan sonra bol bol bindim ama modifiyeli degildi abi, flipper vardi ev sahibizin onu bile kacirmisligim var gece saat 3 den sonra planlayip firesiz 6 mobilet gezerdik saf saf ama ne mutlu olurduk abi simdi o keyifleri bulamadim abi ne yapsam.
@GecayS abi, @nani kus abinin devrim arabasi surecinde uydurna kanitlar toplayabilirim abi Big Grin anadol larda ne arabaymis abi hele o tek kapili "anadol stc 16 modeli" hic kullanmadim ama kukreyen anadolu parsi desem yeridir.
(29/05/2020, Saat: 17:25)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @tarkaner abi, o mobiletlere 1996 yilindan sonra bol bol bindim ama modifiyeli degildi abi, flipper vardi ev sahibizin onu bile kacirmisligim var gece saat 3 den sonra planlayip firesiz 6 mobilet gezerdik saf saf ama ne mutlu olurduk abi simdi o keyifleri bulamadim abi ne yapsam.
@GecayS abi, @nani kus abinin devrim arabasi surecinde uydurna kanitlar toplayabilirim abi Big Grin anadol larda ne arabaymis abi hele o tek kapili "anadol stc 16 modeli" hic kullanmadim ama kukreyen anadolu parsi desem yeridir.

@ismetaltan
Eşeklerin samandan yapıldığı için yediği diye tabir ettiği Anadolu PArs'ı mı ?

Cidden samandan mı yapılıyordu ? @nani kuş
@GecayS abi o sehir efsanesi araba fiber glas yani cam yunu sen bari etme rally modeli bile cikmis abi o arabanin ve aslinda baya da iyiymis. Big Grin
Selam kardeşler 20 km lik bir bisiklet turu yapınca dünya ile bağımızı kopardık . Birazda zorladı uzun zamandır velespite binmeyince .

Paylaşımlar harika her paylaşımın hikayesi
Bende acı hatıratları ortaya çıkardı . Ulaştığımız bilginin diğerlerinden farklı ve özgün olması için tek bir kaynak yerine birden fazla kaynak ile çapraz tarama yaparak sunum yapardık ( bildiğiniz saman kağıdı ile ) o dönemlerde bilgiyi karışmamış saf hali ile değerlendirebiliyorduk şimdi teknoloji dünyasında yaşıyoruz olumlu yönleri kadar olumsuz yönleri ile de boğuşuyoruz .

Şafak beyin ifade ettiği gibi bir Tarih Başlığı konusu olmalı burada paylaşılan değerli bilğilerin kaybolmaması için ilk paylaşımı yapan arkadaşın konu başlığı açmasını yada mod beylerimizin açması çok yerinde olacak .

Dostlar herbirinizi ayrı ayır selamlıyorum bugün bisiklet kullanırken epey kulaklarım çınladı
(30/05/2020, Saat: 00:42)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam kardeşler 20 km lik bir bisiklet turu yapınca dünya ile bağımızı kopardık . Birazda zorladı uzun zamandır velespite binmeyince .
Ağabey koruma pedli taytlar var daha az yorulursun Big Grin

Bu arada çok zengin güzel bir konu ve mesajlar , daha önce görmemiştim .
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tarih üzerine Yazılar, Savlar, Sorular SumNauta 187 82,180 27/06/2017, Saat: 00:56
Son Yorum: Tahir

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: