Kendi Saçını Kesme Sistemi.
Detaylı bilgilendirme için çok teşekkürler. Pleksi ayna görüntü açısından yeterli görüntüyü sağlıyor mu acaba? Pek çok alternatif düşündüm bende, pleksi ayna da onlardan biri. Pleksiyi ahşaba oturtmak iyi fikir. Pleksi aynayı pleksi menteşelerle tutturmayı düşündüm ama menteşeyi bulmak onları birbirine yapıştırmak kolay değil. Hala arayıştayım.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Komşum pleksi ayna yeterli görüntüyü sağlıyor.Ama her halikularda, oda ışığına ek ayna önüne bir ışık şart.
1. Versiyonda seyyar ampul ile çözdüm. Bana yeterli geldi.
LED yapılabilir.
Bir komşum neden ikili çerçeve kullandığımı sormuş.
1.iç çerçeve aynayı sabit tutup, iç gerilimi azaltıyor.
2.dış çerveve menteşeleri ve askı sistemini sabit tutup iç kısımda kasma vs yapmıyor.
3.Bunun Aksine 4x2cm tek çerçeveli bir sistem kullansaydım.Ağırlık artacaktı.
4.Ağırlığın artması ile en ufak bi kasma veya yük sonucu pleksi ayna kırılır.Pleksi ayna görüntüsünden ve eldeki hissiyatından çok daha hassas ve kırılgan.
Ben bitane kırdım Smile
(26/04/2020, Saat: 22:17)Fermanbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum pleksi ayna yeterli görüntüyü sağlıyor.Ama her halikularda, oda ışığına ek ayna önüne bir ışık şart.
1. Versiyonda seyyar ampul ile çözdüm. Bana yeterli geldi.
LED yapılabilir.
Bir komşum neden ikili çerçeve kullandığımı sormuş.
1.iç çerçeve aynayı sabit tutup, iç gerilimi azaltıyor.
2.dış çerveve menteşeleri ve askı sistemini sabit tutup iç kısımda kasma vs yapmıyor.
3.Bunun Aksine 4x2cm tek çerçeveli bir sistem kullansaydım.Ağırlık artacaktı.
4.Ağırlığın artması ile en ufak bi kasma veya yük sonucu pleksi ayna kırılır.Pleksi ayna görüntüsünden ve eldeki hissiyatından çok daha hassas ve kırılgan.
Ben bitane kırdım Smile
Komşum ayna sisteminiz çok güzel olmuş elinize sağlık. DIY lerinizin devamını bekliyoruz.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@aersin @fermanbey
Çok güzel olmuş her ikiside .
Ellerinize sağlık
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
(26/04/2020, Saat: 23:22)MetsGo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @aersin @fermanbey
Çok güzel olmuş her ikiside .
Ellerinize sağlık

Benimkisi hazır ürünSad

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Olayı bir adım ileri taşıdım, bugün bir iki marangozla konuştuktan sonra daha iyi olacağını düşünüp yakınlardaki bir aliminyumcuya uğrayıp 20*30 3 adet çerçeve yaptırdım. Sonra hırdavatçıdan çelik menteşe alıp çerçeveleri birbirlerine bağlattım. Görsel olarak harika oldu lakin fotoğraflarda da göreceğiniz üzere 3.aynayı tam üste katlayacak menteşe sistemini ne ben ne hırdavatcı ne de marangoz çözebildik. Bunun dışında bir eksik daha kaldı oda askı sistemi. Sistemin toplam ağırlığı 2.3kg civarı. Sorunun çözümü için fikirlerinizi bekliyorum.

162a56387ba627c6ddb1bbf6310ad430.jpg7d1f25dcd44cc0d3a6620cf9c7a7c26a.jpg5cedce75bbffb9121b37e0754f2ac7a3.jpg7c3bba488a1122a6dc5d44fd103e3e0b.jpg

Hayırlı olsun güzel olmuş. Yine aynı alümünyum doğramacıdan düz bir sac edinin kalınlılığı iki çerçevenin üst üste konulduğundaki kadar olsun, takıldıği zaman aynalardan sağ veya soldaki çok az geride durur fakat kullanıma engel teşkil etmez. Aynalardan bir kanadını sökün diğer ikisi katlı üst üste dursun. Kesdirdiğiniz sacı 3ncü kanadı diğer 2 katlı aynanların üstüne koyarak menteşeleri monte edin.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(27/04/2020, Saat: 20:02)oozturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Olayı bir adım ileri taşıdım, bugün bir iki marangozla konuştuktan sonra daha iyi olacağını düşünüp yakınlardaki bir aliminyumcuya uğrayıp 20*30 3 adet çerçeve yaptırdım. Sonra hırdavatçıdan çelik menteşe alıp çerçeveleri birbirlerine bağlattım. Görsel olarak harika oldu lakin fotoğraflarda da göreceğiniz üzere 3.aynayı tam üste katlayacak menteşe sistemini ne ben ne hırdavatcı ne de marangoz çözebildik. Bunun dışında bir eksik daha kaldı oda askı sistemi.  Sistemin toplam ağırlığı 2.3kg civarı. Sorunun çözümü için fikirlerinizi bekliyorum.

Komşum görsel olarak harika olmuş. Sol ayna'nın çıkarılabilir olması şart gibi.
Askı sistemi için, orta aynanın çerçeve iç ölçülerinde boşluk var ise 1 delikli en küçük boy L köşebent kullanılabilir. Cıvata başlığı içte kalıcak şekilde somun ile bağlantı yapılabilir.
@oozturk eklediğim linkte üçüncü aynanın katlanabilmesi için basit bir yöntem mevcut. Uzun menteşe kullanılarak katlanması mümkün.

Konuya cok dahil olmak istemiyorum ama, sadece o tam katlanmayan taraf icin fikir vermek istedim;

O tek tarafında kapababilmesi icin yabancının overlay hinge dedigi mentese turu lazım dostlar.
https://www.aliexpress.com/i/32839861005.html

Turkiyede hangi markalarda vardır bilemiyorum ama bildigim hafele markası bu tarz kaliteli mentese vs. olarak ulkemizde tercih edilmekte.
https://www.hafele.com.tr/tr/info/ueruen...leri/9579/

Ayrıca aluminyum pimapen sistemlerinde kullanılan sistem mentese gurubu arkadan montaj sekliyle belki uydurulabilinir.
https://temaaluminyum.com.tr/urunler/sistem-mentese/

Saygılar.
Tişikkirlir Sipirmin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi Tıraş Sabunumu Yaptım klasik63 17 7,926 15/10/2021, Saat: 01:33
Son Yorum: SertAdam
  Kendi kendine tıraş kolonyası yapımı Cesko 17 13,399 14/06/2020, Saat: 14:32
Son Yorum: smltrpn
  Kendi tıraş losyonunu yap sudüşleri 6 3,651 06/06/2020, Saat: 12:54
Son Yorum: sudüşleri
  Kendi-sori kokopelli 14 7,028 21/01/2019, Saat: 02:24
Son Yorum: Southwestern
  Kendi yaptığım çelik usturalar ve bıçaklar... damascus 28 24,029 16/10/2016, Saat: 11:57
Son Yorum: kral arthur
Star 15 dakikada kendi sabunumu yaptım Kea.aksoy 6 7,486 17/12/2015, Saat: 23:00
Son Yorum: Kea.aksoy

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: