Kendi Saçını Kesme Sistemi.
(20/04/2020, Saat: 20:55)turkoglum13 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Guzel bir DIY calismasi buldum.
Dusunen komsularima ornek olur diye dusunuyorum.

https://m.youtube.com/watch?v=HxNgn1bkOKc
Komşum sulu ortamda (banyo) kullanımı çok pratik olmayacak gibi geldi bana. Aynaların arkası zamanla su aldıkça sır atarak kararma yapar.
Makyaj masasında hanımların kullanımı için güzel ama Wink

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(20/04/2020, Saat: 20:55)turkoglum13 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Guzel bir DIY calismasi buldum.
Dusunen komsularima ornek olur diye dusunuyorum.

https://m.youtube.com/watch?v=HxNgn1bkOKc
Bunu biliyorum komşum 1 2 tane daha var başarılı örnek lakin ben daha hafif pratik bir şey olsun istedim duşakabine asıp duş öncesi etrafı pisletmeden tıraş olabilmek için.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(20/04/2020, Saat: 21:06)oozturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunu biliyorum komşum 1 2 tane daha var başarılı örnek lakin ben daha hafif pratik bir şey olsun istedim duşakabine asıp duş öncesi etrafı pisletmeden tıraş olabilmek için.

Ben sadece ornek olsun diye paylastim komsum.
Onun disinda sizinle hemfikirim. Bende Hafif ve portatif olmasini istiyorum.
(20/04/2020, Saat: 20:23)Aersin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında bu fiyatları hakeden bir mamül değil ama işte ekabirliğime geldi. ( ön görüp,patentleyip üreten veya ürettirene saygım sonsuz)kolayca imal edilebilir.

Bu arada; bu saç kesme işi ,malum şartlar sebebiyle çığrıdan çıktıSmile Gün içerisinde, evinde mediamarkt ürünü amatör aletle “benim ne eksiğim var ulan berberden” diyip akabinde işi beceremeyip “0” kafayla gezen çok adam görmeye başladımSmile Şayet çok gür veya huzursuz saçınız yok ise pek bulaşmayın, yoksa ciddi yatırım istiyor bu işSmile.
Şu an; Wahl Legend ( sıfırdan fade ihtiyacı olan eşe dosta) Andis Envy Li( taper işler ve kişisel kullanım için) Andis Slimline Pro Detailer( kişisel detay işler için T blade, “zero gap” denen ayarı tutturuncaya kadar çok adam çizip medicasol+sudocream peşine düştüm)
Wahl Detailer ( Gene detay işler için daha “ insaflı ayar” lı T bıçak) Moser 1400 mini, Moser 1400 edition, Jaguar Cm 2000, Codos ,Panasonic bilmemne vs vs derken gene iş cığrıdan çıktı ve ciddi alet ekipman ve makina birikimi oluştu. ( her zamanki gibi)
Saygılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hocam bende şimdilik remington hc 9100 var tarak, makas ve birde ucuz bir t blade peşindeyim natürel ense için. Zahmet olmazsa biraz daha detaylı fotograf gönderebilir misiniz tam olarak nasıl bir malzemesi var ürünün.?

Forumda çok fazla mühendis var herkesten fikir bekliyorum Smile

@habaz @dikdik_s @tarkaner abiler şu projeye bi el atın lütfen Smile

(22/04/2020, Saat: 00:55)oozturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @habaz @dikdik_s @tarkaner abiler şu projeye bi el atın lütfen Smile

Benim banyomdaki aynam üç parça ve farklı açılarda yerşeltirilmiş durumda. Hiç zorluk çekmiyorum. Smile
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
Bir cam cercevecide bunu yaptırabilirsiniz. Aynaları cerceveye oturtup arkasına 2 tane mentese koyacak.
Ama ne farkı olur, yabancı 2 farklı mentese kullanmıstır biri hareketli. O tam katlanıp kapanır. Bizim camcı 2 tane aynı menteseden koyacagı icin ust uste binip tam kapanmayacaktır gerci duvarda kullanacaksanız cokta gerek yok.
Tişikkirlir Sipirmin.
Fikir ve çalışmalar çok güzel, ellerinize sağlık. Şu tarzda kapı menteşesi kullanılırsa çerçeveler tam kapanabilir ancak aynalardan birisi dışarı bakacak şekilde konumlandırılmalı.
i-34-01-soguk-oda-mentese.jpg
b94248efee63185aae8155575bf80bc1.jpg
2b9bfaf396ad81a90ed680647b37334b.jpg
966a7d60ca0a4b6ec884f912e80961df.jpg
226f91b4852f4f8b5893a443f9d34737.jpg
a6cf77f1da09292f9d2239f8caa44351.jpg
24e7fe9d3365de3639d22d861d3e0f88.jpg
1.
f7FA0Q.jpg

2.
TxEgB4.jpg

3.
lEP0Ms.jpg

4.
dRgbgo.jpg

Merhaba komşularım.Daha önce bu sistemin kartondan halini paylaşmıştım.
1.Versiyon : http://www.geltir.com/showthread.php?tid=4020&page=35
Merak edenler linke bakabilir. Oradaki amacım işe yarayıp yaramadığını görmek ve eksiklikleri tespit ekmekti.
Sistem düşünce olarak güzel ama tespit ettiğim eksiklikler ;
1.Ağır olmamalı
2.Açılıp kapanması pratik olmalı
3.Ayarlanan açıda sabit durmalı (1.versiyonda istediğim açılarda durması için eşim yardımcı oldu)
4.Askı sistemi sağlam olmalı

Yaptığım iyileştirmeler ;
1.Hafif olması için pleksi ayna kullandım.Fotoğraf 3'te görüldüğü üzere (İÇ ÇERÇEVE İÇİN) marangozdan 2x2cm çıtaya kanal açtırdım.Ayrıca dış çerçeve içi 3x2cm çıta aldım.Bu şekilde yaptığım montaj ile aynalar kanal sistemine oturduğu için, aynalar kapandığında birbirini çizme şansı yok.İnce çıta aynı zamanda sistemin hafif kalmasını sağladı.Sistemin bitmiş hali 2.8 KG.
2.Pratik açılıp kapanması ve bir(SAĞ AYNA fotoğraf 4) tarafın tam kapanması için normal kapı menteşesi kullandım.Sol aynayı yerinden çıkarıp diğer iki aynanın üstüne koyup katlanmış şekilde dolaba koyuyorum.Çok pratik oldu.
3.Ayarlanan açıda sabit ve dengeli durması bu sistemin kilit noktası.Bunun için kapı menteşesi kullandım.Normal yaprak menteşelerinden sert.Fotoğraf 1'de dengeli ve açılı durduğunu görebilirsiniz.
4.Askı sistemi için Fotoğraf 2 ve 3 göz atabilirsiniz.

Kullandığım Malzemeler ;
Ucuzluk Pazarından Ayna : 3 adet --- 26x36cm
2x2cm çıta : 5 metre ortalama (siz ölçünüze göre ince hesap yapabilirsiniz)
3x2cm çıta : 5 metre ortalama
Kapı Menteşesi : 2 adet
L köşebent : 2 adet
Kısa vida
Uzun Vida
İnce Tel

Maliyet :
Ayna : 3 x 15 tl = 45 tl
Marangoz Toplam : 40 tl
Kapı Menteşesi : 2 x 5 tl = 10 tl
L köşebent : 2 x 1 tl = 2 tl
Diğer malzemeler elimde vardı.
Toplam Maliyet : 97 tl

Aslında verniklemeyi yada boya yapmayı düşündüm ama bu hali de hoşuma gittiği için bu şekilde dolabıma kaldırdım.

Bu arada işimi bitirir bitirmez sistemi test ettim.Tam istediğim gibi oldu.Ve ikinci saç tıraşımı tam anlamıyla tek başıma (eşimin yardımı olmadan) yaptım. Ve ilk tıraşıma göre elim daha yatkın idi.Elde ettiğim sonuç %50 fark etti.

İnşallah bundan sonra kuaför benim için tarih oldu.

Not : Montaj işlemlerini 4-5 günde ara ara yaptığım için montaj fotoğrafları yok maalesef.

Biraz uzun yazdım kusuruma bakmayın.Ama birine faydası dokunabilir diye paylaşmak istedim komşularım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi Tıraş Sabunumu Yaptım klasik63 17 7,828 15/10/2021, Saat: 01:33
Son Yorum: SertAdam
  Kendi kendine tıraş kolonyası yapımı Cesko 17 13,295 14/06/2020, Saat: 14:32
Son Yorum: smltrpn
  Kendi tıraş losyonunu yap sudüşleri 6 3,621 06/06/2020, Saat: 12:54
Son Yorum: sudüşleri
  Kendi-sori kokopelli 14 6,998 21/01/2019, Saat: 02:24
Son Yorum: Southwestern
  Kendi yaptığım çelik usturalar ve bıçaklar... damascus 28 23,945 16/10/2016, Saat: 11:57
Son Yorum: kral arthur
Star 15 dakikada kendi sabunumu yaptım Kea.aksoy 6 7,429 17/12/2015, Saat: 23:00
Son Yorum: Kea.aksoy

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: