Kendi Saçını Kesme Sistemi.
@Kacak komşum öncelikle ellerinize sağlık çok güzel de yapmışsınız .
1.Konu başlığı açmalısınız burada araya kaynayıp gider
Modlar bir el atıp konu da açabilir sizin için

Ek not : başlık açmanıza gerek kalmadı konu başlığına dikkat etmemişim

2. Vakit ve zaman yaratabilirseniz forum için böyle bir ayna organizasyonu yapabilirsiniz aynanın arkasına Gelitr falan yazılır vs vs

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Biraz önce tabelacıya uğradım 20*30 şeffaf 3 adet 5mm pleksi için 100tl dedi. Aynı ölçüde 3 adet ayna için de 25tl istediler. Sonrasında menteşeler ve askı nasıl monte edilir bilmiyorum fikir alabilirsem hayata geçirmeye çalışacağım.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(20/04/2020, Saat: 16:47)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Kacak komşum öncelikle ellerinize sağlık çok güzel de yapmışsınız .
1.Konu başlığı açmalısınız burada araya kaynayıp gider
Modlar bir el atıp konu da açabilir sizin için

Ek not : başlık açmanıza gerek kalmadı konu başlığına dikkat etmemişim

2. Vakit ve zaman yaratabilirseniz forum için böyle bir ayna organizasyonu yapabilirsiniz aynanın arkasına Gelitr falan yazılır vs vs

Komşum ilginiz için teşekkürler fakat evde boş vakitte yaptığım bir projeydi. Malesef fazla üretim yapmak için zaman ve malzemem yok. Marangoz bağlantısı olan bir komşumuz varsa çok kısa sürede çok daha şık bir üretim yapabilir, benimki biraz acemi işi oldu. Mdf leri kesip şekillendirecek ekipmanım olmadığı için özellikle ince aldım. Maket bıçağı ile kesip kat kat ağaç tutkalıyla yapıştırmak, kurumasını bekleyip, ev ortamında zımpara yapmak çok mümkün değil şuan oturduğum evde. Projeyi yaptığımda ev biraz daha uygundu bu iş için. Elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

(20/04/2020, Saat: 16:54)oozturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biraz önce tabelacıya uğradım 20*30 şeffaf 3 adet 5mm pleksi için 100tl dedi. Aynı ölçüde 3 adet ayna için de 25tl istediler. Sonrasında menteşeler ve askı nasıl monte edilir bilmiyorum fikir alabilirsem hayata geçirmeye çalışacağım.

Komşum ham mdf levhaların fiyatlarını bir inceleyin bence hem menteşe montajı da daha kolay olur.

(20/04/2020, Saat: 17:10)Kacak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ham mdf levhaların fiyatlarını bir inceleyin bence hem menteşe montajı da daha kolay olur.

Şimdi konuştum bir marangozla menteşe takmak için min. 16 17mm mdf levha gerekir dedi oda biraz kalın ve ağır oluyor benim aklındakinden. 5mm mdf levha için sordum anca yapıştırmalı bir çözüm üretirsin ama sağlıklı olmaz dedi. Araştırmaya devam Smile

(20/04/2020, Saat: 17:26)oozturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şimdi konuştum bir marangozla menteşe takmak için min. 16 17mm mdf levha gerekir dedi oda biraz kalın ve ağır oluyor benim aklındakinden. 5mm mdf levha için sordum anca yapıştırmalı bir çözüm üretirsin ama sağlıklı olmaz dedi. Araştırmaya devam Smile

Valla komşum benimkinin kalınlığı resimlerde mevcut ve menteşede bir sıkıntı yok. Uzun olan kanata iki değil üç menteşe taktım. Ben yaprak menteşe kullandım, siz boy menteşe de deneyebilirsiniz.

Vakitsizlik ve genel olarak cam esnafıyla aramın olmayışından şunu almıştım, memnunum ama evet çok pahalıya geldi aslında5af95a2e444f468bd2c9e3ff4abce431.jpg
6e79779f9e7d6d8d0768f6080ac56212.jpg

(20/04/2020, Saat: 19:27)Aersin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vakitsizlik ve genel olarak cam esnafıyla aramın olmayışından şunu almıştım, memnunum ama evet çok pahalıya geldi aslında

Hocam işin zirvesi, referans noktası bu zaten Smile) Ferrari'yi kapıya çektiniz resmen Smile şu dönemde hem döviz hem de kargo sebebi ile pek ulaşılabilir değil o nedenle yakın bir ürün olabilir mi diye arayıştayım.

(20/04/2020, Saat: 19:27)Aersin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vakitsizlik ve genel olarak cam esnafıyla aramın olmayışından şunu almıştım, memnunum ama evet çok pahalıya geldi aslında

Güle güle kullanın komşum, 3-4 sene önce 99$ fiyat görmüştüm yanında kesim örnekleri gösteren eğitim cd si ile beraber. Ama bu fiyat direk site fiyatıydı kargo, gümrük vs. bakmamıştım o zaman. Şuanki fiyatları daha da artmıştır tabi.

Aslında bu fiyatları hakeden bir mamül değil ama işte ekabirliğime geldi. ( ön görüp,patentleyip üreten veya ürettirene saygım sonsuz)kolayca imal edilebilir.

Bu arada; bu saç kesme işi ,malum şartlar sebebiyle çığrıdan çıktıSmile Gün içerisinde, evinde mediamarkt ürünü amatör aletle “benim ne eksiğim var ulan berberden” diyip akabinde işi beceremeyip “0” kafayla gezen çok adam görmeye başladımSmile Şayet çok gür veya huzursuz saçınız yok ise pek bulaşmayın, yoksa ciddi yatırım istiyor bu işSmile.
Şu an; Wahl Legend ( sıfırdan fade ihtiyacı olan eşe dosta) Andis Envy Li( taper işler ve kişisel kullanım için) Andis Slimline Pro Detailer( kişisel detay işler için T blade, “zero gap” denen ayarı tutturuncaya kadar çok adam çizip medicasol+sudocream peşine düştüm)
Wahl Detailer ( Gene detay işler için daha “ insaflı ayar” lı T bıçak) Moser 1400 mini, Moser 1400 edition, Jaguar Cm 2000, Codos ,Panasonic bilmemne vs vs derken gene iş cığrıdan çıktı ve ciddi alet ekipman ve makina birikimi oluştu. ( her zamanki gibi)
Saygılar

Guzel bir DIY calismasi buldum.
Dusunen komsularima ornek olur diye dusunuyorum.

https://m.youtube.com/watch?v=HxNgn1bkOKc

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi Tıraş Sabunumu Yaptım klasik63 17 7,887 15/10/2021, Saat: 01:33
Son Yorum: SertAdam
  Kendi kendine tıraş kolonyası yapımı Cesko 17 13,390 14/06/2020, Saat: 14:32
Son Yorum: smltrpn
  Kendi tıraş losyonunu yap sudüşleri 6 3,649 06/06/2020, Saat: 12:54
Son Yorum: sudüşleri
  Kendi-sori kokopelli 14 7,025 21/01/2019, Saat: 02:24
Son Yorum: Southwestern
  Kendi yaptığım çelik usturalar ve bıçaklar... damascus 28 24,017 16/10/2016, Saat: 11:57
Son Yorum: kral arthur
Star 15 dakikada kendi sabunumu yaptım Kea.aksoy 6 7,479 17/12/2015, Saat: 23:00
Son Yorum: Kea.aksoy

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: