Clubman Pinaud Virgin Island Bay Rum
Öncelikle bir inceleme yazısından çok kullanıcı deneyimi olacak. Bahsedeceğim ürün konu başlığından da anlaşılacağı üzere Clubman Pinaud Virgin Island Bay Rum. Ürünü bonherre.com'dan 54.90₺'ye aldım. Bu almış olduğum ürünün 50ml olan seyahat boyu. Forumda konusu bulunmayan bir ürünü alırken normal boy olan (177ml 103.50₺) versiyonunu almak istemedim. Ürünün boyutunun daha iyi anlaşılabilmesi için hemen hemen hepimiz de bulunan veya sıradan bir markette bile bulabileceğiniz Nivea Tıraş Sonrası Balsam ile olan karşılaştırmalı resmini ekliyorum:

8e5aacbbac8012556801d18e881f1bd9.jpg

Kokusu: Fragrantica'ya göre: Defne Yaprağı, Baharatlı Notalar, Rom. Bana göre: Hiçbirisi diğerinden ağır olmayacak şekilde tarçın, karanfil, elma, kayısı. Yani toplamda bu ürün bildiğimiz komposto kokuyor. Ben bu üründen sadece komposto kokusu alıyorum. Smile Kalıcılık olarak ilk onbeş dakika burnunuza sürekli kokusu geliyor, daha sonra bir saat kadar süren ara ara koku, 3-5 saat aralığında da komple kayboluyor.

Besleyicilik ve yatıştırıcılık: Tıraş sonrası kolonyalar bana göre besleyiciliği neredeyse hiç olmayan ürünlerdir. Şöyle düşünürüm: Alkol yapısı gereği yapacağını yapıyor geriye sadece parfümü kalıyor. Ancak bu ürün öyle değil. Mucizeler yaratmasa da besleyicilik kısmen var. Kokusu gittikten sonra da yüzde nemli bir tabaka bırakıyor. Tabaka dediysem emilmemiş veya yüzde rahatsızlık bırakacak cinsten değil.

Genel olarak toparlarsam ürün bana çok hitap etmese de hitap edebileceği burunlar muhakkak vardır. Smile Bu nedenle hazır seyahat boyu stoklardan varken değerlendirilebilir. Performans olarak kötü tıraştan sonra kullanmak pek faydalı olmaz ama iyi geçen tıraştan sonra meyve ve baharat karışık kokuları sevenleri mutlu eder.

3c019faca1a11f483e6c3ab3a2a4c3f6.jpg
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Komşum inceleme için teşekkürler. BayRum'a karşı benim zaafım var desem yeridir. Sizin koku tarifiniz biraz farklı olmuş ancak alışınca seversiniz diye düşünüyorum. Clubman'ın bayrum'ını hiç koklamadım ancak bir kaç şişe TOBS bayrum bitirdim. Defne ve karanfil (biraz da narenciye kokusu belki) ana kokularıdır bayrum'ların ve uzaktan kokusu hoş gelir. Çevrenizdeki insanlar belki daha farklı yorumlar yapar, bir de onların yorumunu alın Smile
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Teşekkürler inceleme için
Pinaud ü genel olarak başarılı buluyorum
Kokular uç noktada oluyor
Bayrum u denememiştim
Sağlıklı günlerde kullanın
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
Elinize saglik komsum. Bonherre keske Gent's Gin ve Whiskey Woods da getirseydi.
Bay Rum kokukusu ilk defa Karayiplerde korsanlarin Rom fıçılarında defne yaprağını dinlendirdikten sonra buldukları bir koku. Ben de çok merak edip Phoenix Artisan'dan Atomic Age Bay Rum sabunu sipariş ettim. Aftershave jel ile birlikte. Benim koku olarak izlenim çocukluğumda bakallarda satılan kola şekerleri vardı (AVM şekercilerinde satılanlarla alakası yok maalesef) aynı koku. Çeşitli forumlarda Virgin Island'ın en ideal ve orijinal Bay Rum olduğuna dair bir çok görüş var.
Komşum incelme için teşekkür ederim .

Benim açısından en hazzetmediğim midemin hiç bir şekilde kaldırmadığı ürün oldu . Bildiğin karanfil çok yoğun ve ağır bir kokusu var çevremdeki herkesin burun kıvırmasına ve kaçmasına sebep verdi . Kokuyu sabahtan akşama hissediyorsunuz hele kıyafetine de sindimi kaldırmak cidden zor .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(18/04/2020, Saat: 19:31)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum inceleme için teşekkürler. BayRum'a karşı benim zaafım var desem yeridir. Sizin koku tarifiniz biraz farklı olmuş ancak alışınca seversiniz diye düşünüyorum. Clubman'ın bayrum'ını hiç koklamadım ancak bir kaç şişe TOBS bayrum bitirdim. Defne ve karanfil (biraz da narenciye kokusu belki) ana kokularıdır bayrum'ların ve uzaktan kokusu hoş gelir. Çevrenizdeki insanlar belki daha farklı yorumlar yapar, bir de onların yorumunu alın Smile

TOBS ile aynı koku karakteristiği mi var tam bilmiyorum kullanmadığım için. Ama dediğim gibi meyve ve baharat hepsi çok dengeli koku olarak. Belki meyve kokusu, baharat kokusundan bir tık daha ileride olsaydı elimden düşmezdi. Yine fena değil ama işte bu aradığım koku diyemedim. Smile

(18/04/2020, Saat: 19:47)MetsGo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler inceleme için
Pinaud ü genel olarak başarılı buluyorum
Kokular uç noktada oluyor
Bayrum u denememiştim
Sağlıklı günlerde kullanın

Onur Çakmak üstadın da belirttiği gibi bu koku bir çok firma tarafından kullanılıyor. Sanki bizim toprakların kokusu gibi de değil gibi de Smile

(18/04/2020, Saat: 20:06)kiwi21 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize saglik komsum. Bonherre keske Gent's Gin ve Whiskey Woods da getirseydi.

Onda da meşe kokusu mu var acaba?

(18/04/2020, Saat: 20:10)FatihAhmet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bay Rum kokukusu ilk defa Karayiplerde korsanlarin Rom fıçılarında defne yaprağını dinlendirdikten sonra buldukları bir koku. Ben de çok merak edip Phoenix Artisan'dan Atomic Age Bay Rum sabunu sipariş ettim. Aftershave jel ile birlikte. Benim koku olarak izlenim çocukluğumda bakallarda satılan kola şekerleri vardı (AVM şekercilerinde satılanlarla alakası yok maalesef) aynı koku. Çeşitli forumlarda Virgin Island'ın en ideal ve orijinal Bay Rum olduğuna dair bir çok görüş var.

Koku tam oturmuş bir halde. Bir gelenekten geldiği belli. Ama bu mevzuyu hiç bilmiyordum. Katkılarınız için teşekkürler komşum.

(18/04/2020, Saat: 21:35)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum incelme için teşekkür ederim .

Benim açısından en hazzetmediğim midemin hiç bir şekilde kaldırmadığı ürün oldu . Bildiğin karanfil çok yoğun ve ağır bir kokusu var çevremdeki herkesin burun kıvırmasına ve kaçmasına sebep verdi . Kokuyu sabahtan akşama hissediyorsunuz hele kıyafetine de sindimi kaldırmak cidden zor .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İnatçı bir kalıcılığı oldu doğru komşum. Yukarıda da belirttiğim gibi kokusu herkesin beğenebileceği türden değil. Şu anlık nötrden biraz daha aşağıda -2 -1 de gibiyim. Zamanla değişir mi göreceğiz. Smile
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Clubman Pinaud Aftershave ohtararan 146 145,201 07/08/2020, Saat: 00:58
Son Yorum: ahraz
  old spice - aqua velva - clubman - skin bracer ynspektas 23 27,534 14/05/2016, Saat: 04:23
Son Yorum: ustaci
  BODY SHOP VIRGIN MOJITO martin 2 4,847 28/07/2015, Saat: 10:12
Son Yorum: DelikanliTiras
  Clubman Pinaud Syptic Pencil ckeskin 9 9,974 01/04/2015, Saat: 08:05
Son Yorum: Mehmet Kiraz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: