AliExpress Haward DE
(09/04/2020, Saat: 22:16)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum beraber mi versek siparişi Smile
Biraz daha geçsin de olabilir komşum Smile

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
arkadaşlar merhaba, az önce aliexpress'e baktım, yintal ve haward firmaları türkiyeye gönderim yapmıyor, sebebi ne olabilir ? suistimal yada haksız dispute açıp ürünü bedavaya getirmeye çalışmak mı? yintal tto yu çok sevmiştim bir adet daha alamayacağım sanırım.
(17/10/2021, Saat: 21:26)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar merhaba, az önce aliexpress'e baktım, yintal ve haward firmaları türkiyeye gönderim yapmıyor, sebebi ne olabilir ? suistimal yada haksız dispute açıp ürünü bedavaya getirmeye çalışmak mı? yintal tto yu çok sevmiştim bir adet daha alamayacağım sanırım.

Aliexpress kategori olarak yasakladı komşum tıraş aletlerini. Kesici ürünler listesine giriyor içinde jilet olmasa dahi. Aynı satıcının tıraş fırçalarını inceleyin gönderimi açıktır mesela.
(17/10/2021, Saat: 23:25)hasanandnexus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aliexpress kategori olarak yasakladı komşum tıraş aletlerini. Kesici ürünler listesine giriyor içinde jilet olmasa dahi. Aynı satıcının tıraş fırçalarını inceleyin gönderimi açıktır mesela.

Öbür ülkelere niye gönderiyor o zaman? Aliexpresin kabahati yok, kabahat bizim başımızdakilerde. Kozmetik yasağı.
@"hasanandnexus" fırça gönderimi açık, haklısınız

@"SertAdam" evet kozmetik yasağından dolayı olsa gerek, saçmalıktan başka bir şey değil
Kanuna göre sadece kozmetik ürünlerin girişi yasak. Buna sabun aftershave krem vb ürünler giriyor. Tıraş aleti ustura tıraş bıçağı vb kozmetik olmayan ürünlere gümrük yasak koymuyor tabi iş güzar bir memur kendi kendine yorum yapmadığı sürece.

Geçenlerde ustura başlığında konusu geçmişti. Sanırım kargo şirketleri ile alakalı bir durum söz konusu. Birkaç gün önce @habaz Haldun Bey Türkiyeye gönderim yapan Gold Dollar çelik ustura linki atmıştı. Ustura geldiği durumda tıraş aleti her türlü gelir ama göndereni bulmak lazım.
Aliexpressten tıraş aleti almak mümkün değil , ama bu alet amazon türkiye'de (yurtdışı satıcısı) mevcut. bu kanaldan alabilirsiniz (ben almadım)

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B09...54PT&psc=1
(17/10/2021, Saat: 23:25)hasanandnexus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aliexpress kategori olarak yasakladı komşum tıraş aletlerini. Kesici ürünler listesine giriyor içinde jilet olmasa dahi. Aynı satıcının tıraş fırçalarını inceleyin gönderimi açıktır mesela.

Aliexpress'le mi yoksa bizimle mi alakalı konu? Yani gümrükle ilişkili bir kararsa hangi siteden sipariş verildiği fark etmez, diğer ülkelerden online siparişlerde de DE aletlerin girişi kesici ürün olduğu gerekçesiyle kısıtlanacak gibi bir durum mu söz konusu?
(10/12/2021, Saat: 20:56)Emre D. Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aliexpress'le mi yoksa bizimle mi alakalı konu? Yani gümrükle ilişkili bir kararsa hangi siteden sipariş verildiği fark etmez, diğer ülkelerden online siparişlerde de DE aletlerin girişi kesici ürün olduğu gerekçesiyle kısıtlanacak gibi bir durum mu söz konusu?

Aliexpress ile ilgili. Aliexpresste tıraş fırçası olarak kategorize edilen 3 5 alet satışa devam ediyor bulması biraz zor ve no name aletler. Aliexpress satıcılar tarafından tıraş aleti olarak kategorilenen ürünleri bize engelliyor. Engellemese %99,99 o alrtler gümrüğe takılmadan gelecektir diye tahmin ediyorum
(10/12/2021, Saat: 22:17)B.C. Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aliexpress ile ilgili. Aliexpresste tıraş fırçası olarak kategorize edilen 3 5 alet satışa devam ediyor bulması biraz zor ve no name aletler.  Aliexpress satıcılar tarafından tıraş aleti olarak kategorilenen ürünleri bize engelliyor. Engellemese %99,99 o alrtler gümrüğe takılmadan gelecektir diye tahmin ediyorum

Yersiz bir kısıtlama olmuş o zaman gümrükle ilgili değilse.

Bu durumda satıcılarla iletişime geçsek, farklı kategoriden ilan açsalar olmaz mı peki? Bana denk gelmişti daha önce özel ilan açma gibi bir şey çünkü.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  HAWARD D657 // 3 Parçalı Tıraş Makinası ekindgn 7 3,841 23/07/2020, Saat: 11:21
Son Yorum: 3RD1

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: