Kuru Cilt için Öneriler
Komşularım herkese merhabalar,

Geleneksel tıraşa başlayalı neredeyse 8-9 ay oldu. İlk başta merak edip aldığım yuma ve derby ile başladım, tıraşını beğenince Rimei ve denemek için bir sürü jilet aldım, aynı zamanda fırça ve sabun da edindim. Bu süreçte cildimi de tanıma fırsatı buldum, daha önce kuru bir cilde sahip olduğuma hiç dikkat etmemiştim.

Fakat kuru cildim olduğu için köpük yapma konusunda bir türlü tam randıman alamadım, hep ya kuru olarak kaldı ya da fazla su verdiğim için köpüklü halde kaldı. Fırçam sentetik Yaqi Butterscotch Tuxedo Sentetik 24mm, kullandığım krem ve sabunlar ise Derby Limon, Arko Cool, Wilkinson Kase ve Arko. Bunların hepsi yüzümde hızlı kurudu ve bu yüzden de jilet hep takıldığı için genel bir kızarma durumu oldu.

Bu durumda şunu sormak istiyorum, yüzde daha hızlı kuramaması için ne yapabilirim veya hangi marka sabun/kremlere yönelebilirim. Aynı zamanda köpürtme kasesi olarak çorba kasesi gibi olan cam bir kase kullanıyorum, bu da köpüğün randımansız olmasına yol açabiliyor olabilir mi ?

Son olarak tıraş sonrasında şap, kolonya, losyon ve balsam kullanımında hangilerinden uzak durmalıyım ?

Yaşı genç birisi olarak bu işleri öğrenmeye çalışıyorum ve sürekli forumu okuyorum, daha deneyimli abilerim tavsiyede bulunursa çok mutlu olurum  Tıraş aleti  Fırça  Jilet
Merhabalar komşum. Tıraş öncesinde bunun için üretilen yağlardan kullanmanızı tevsiye ederim. Hem sakalınızı tıraşa güzel hazırlar hemde üstüne süreceğiniz köpüğün kalitesi artar. Çünkü cildiniz yağ nedeniyle neme doyduğundan köpüğü kurutmayacaktır.

Köpürtme için kullandığınız kap pek uygun değil. İçinde tırtıklı yüzeyi olan bir kap kullanmanız daha uygun olur. Bunun en ekonomik yolu saç boyası hazırlama kaseleri var. Migrosta satılıyor. Yakın zamanda da A101 veya BİM'e gelmişti. Ama sebebi buna bağlamak doğru değil çünkü; bir çok komşumuz köpürtme işini yüzünde veya elinde yapıyor. Kap olmazsa olmaz değil.

Alkol içerikli tıraş sonrası ürünler ciltte kurumu yapabilir. Ama bu kullanmayacağınız anlamına gelmiyor. Benim da yaptığım şekilde kullanırsanız sıkıntı yaşamazsınız. Benim de cildim kuru olduğundan önce balsam sürüyorum bu arada tıraş malzemelerimi yıkayıp temizliyorum derken cildim çekmiş oluyor. Daha sonra tıraş sonrası kolonya vs. sürüyorum.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Değerli komşum öncelikle elinizdeki sabun ve kremlerden kurtulun. Bir üst seviye ürünlerden edinin. Tuxedo sentetik iyi bir seçim olmuş, zira cildiniz doğal kıllara alerjik reaksiyon verebilirdi. Öncelikle tüm yüzünüzde sadece sakal bölgesi değil güzelce köpürtme yapın ve yıkayın. Daha sonra tasta oluşturduğunuz köpüğü badana fırça tekniği ile yüzünüze uygulayın. Tek perdede SAS tıraşı olunuz ve yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Ardından Hametol benzeri eczanelerde satılan dermatolojik bir krem sürün. Alkollü tıraş sonrası ürünlerden uzak durun. Komşum birde bol bol su için. Sıhhatler olsun.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Komşum ben de ufak bir öneride bulunayım. Yaqi’nin sentetikleri (bana göre) köpüğü çok hızlı kurutma özelliğine sahip köpüğün içindeki su bir anda kayboluyor ve çok kıvamlı köpük haline geliyor. Siz de kıvamlı köpüğü oldu sanıp tıraşa başlıyor olabilirsiniz ama köpük içeriği çok kuru kalmış oluyor. Benim tavsiyem bütçenize uygun olarak doğal bir kıl türüyle fırçanızı değiştirmeniz yönünde.
Merhaba, tıraşınızda baştan sona soğuk su, ekonomik bir tercih olarakta mevcut kremlerinizin yerine nivea tıraş kremi kullanmanızı tavsiye edebilirim. Tıraş sonrası için ise hindistan cevizi yağı cildi nemlendirme konusunda çok başarılı. Yukarıda korgunv komşumuzunda dediği gibi bol su içmeyi ihmal etmeyin
(07/04/2020, Saat: 12:33)Bilge_Kagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ben de ufak bir öneride bulunayım. Yaqi’nin sentetikleri (bana göre) köpüğü çok hızlı kurutma özelliğine sahip köpüğün içindeki su bir anda kayboluyor ve çok kıvamlı köpük haline geliyor. Siz de kıvamlı köpüğü oldu sanıp tıraşa başlıyor olabilirsiniz ama köpük içeriği çok kuru kalmış oluyor. Benim tavsiyem bütçenize uygun olarak doğal bir kıl türüyle fırçanızı değiştirmeniz yönünde.

Komşum doğal kıllı fırçaları hayvanlardan elde etme şekillerinden dolayı karşıyım. Sadece sentetik fırça kullanıyorum o yüzden. Fakat artık bu sorunu ya yeni sabun/krem ile ya da modifiye ile bir şekilde halledicem  Fırça

(07/04/2020, Saat: 12:07)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli komşum öncelikle elinizdeki sabun ve kremlerden kurtulun. Bir üst seviye ürünlerden edinin. Tuxedo sentetik iyi bir seçim olmuş, zira cildiniz doğal kıllara alerjik reaksiyon verebilirdi. Öncelikle tüm yüzünüzde sadece sakal bölgesi değil güzelce köpürtme yapın ve yıkayın. Daha sonra tasta oluşturduğunuz köpüğü badana fırça tekniği ile yüzünüze uygulayın. Tek perdede SAS tıraşı olunuz ve yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Ardından Hametol benzeri eczanelerde satılan dermatolojik bir krem sürün. Alkollü tıraş sonrası ürünlerden uzak durun. Komşum birde bol bol su için. Sıhhatler olsun.

Bunu da deneyeceğim komşum zaten nivea balsam kullanıyorum tıraş öncesi ve sonrası, soğuk suyun da sıcağa göre daha çok etkili olduğunu farketttim. Normalde günde max 500 ml su içerdim, şu aralar hep evde olduğum için 2-3 litreye yakın içmeye başladım umarım cildime katkısını da görürüm Big Grin
Öneri olarak bir konu linki ekleyeyim.

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=8137
Tişikkirlir Sipirmin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Hassas/Egzemalı cilt üzerinde Sert sakal var. Sert sabun kullanmak istiyorum Hexciter 20 8,661 14/05/2021, Saat: 12:55
Son Yorum: habaz
  Köpüğünüzün olduğunu anlamak için kriterleriniz nedir? kantona 16 6,053 16/06/2020, Saat: 01:52
Son Yorum: kantona
  sinekkaydı tıraş için çorluya :) muratti 4 9,930 09/04/2020, Saat: 11:08
Son Yorum: mustbe
  Yeni Ürünler İçin Tavsiye coldbeer 17 9,105 19/09/2018, Saat: 18:19
Son Yorum: coldbeer
Thumbs Up Yeni baslayan icin tiras seti tavsiyesi volkanslim 18 10,010 04/08/2018, Saat: 16:18
Son Yorum: Niko
  jiletin uzun süre kullanılması için ne yapmalı? Mıknatıs vs. fidelio1969 32 39,679 13/02/2018, Saat: 16:20
Son Yorum: Razorlazer
  Cilt yorgunluğu hakkında Krypton 3 3,372 17/06/2017, Saat: 20:29
Son Yorum: kral arthur
  Kuru Köpük de Nedir? Hakann 9 8,518 11/12/2016, Saat: 23:56
Son Yorum: Niko
  Farklı jiletler-cilt kuruluğu cirzini62 3 3,673 30/08/2016, Saat: 14:57
Son Yorum: rewolwer_

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: