Korona Günlerinde Önceden Gittiğimiz Berberlere Yorum Yapalım
Normal ikametgahı dışındaki illerde çok zaman geçirenler ne demek istediğimi iyi anlarlar. Bir iş için Uşak'a gitmiştim ve yaklaşık 40 gün kalmam gerekiyordu. Bir yandan da saç tıraşı zamanı geldi. Evinde kaldığım akrabamın evinin hemen karşısında bir berber vardı ama bilemedim, iyi mi keser kötü mü keser. Öyle büyük bir berber olmadığı için de haliyle Google'da falan hakkında bir yorum yoktu. İşte o zaman dedim: Şöyle bir site olsa, sadece büyük mekanlar değil de mahallenin en küçük bakkalı ile ilgili bile yorumları görebilsem, ona göre alışveriş yapsam diye. Her seferinde böyle ikilemde kalmak iyi değil çünkü.

Dün internette gezinirken şöyle bir site buldum: https://www.kenthavasi.net/kategori?adi=kuafor-erkek

Şehirlerdeki tüm mekanlar hakkında yorum yapabiliyorsun ve işin iyi tarafı erkek kuaförü sayfası bomboş. Yani mahalledeki en küçük berber hakkında bile girip yorum yapma şansımız var. Şehir / ilçe seçip berberin adı ile giriyorsun hemen yorumunu (sanırım berberin fotoğrafını da koyabiliyorsun). Bence evden dışarı adım atamadığımız şu günlerde can sıkıntısını atmak, birbirimizle berberler hakkında (şehrine göre) bilgi alışverişi yapmak ve mahalle berberlerimize şu zor korona günlerinde bir nebze olsun vefa göstermek adına güzel bir hareket olabilir. Birazdan kayıt olup yorum yapmaya başlayacağım. İlk taşı ben koyuyorum, tüm komşuları beklerim Blush
Bence çoğu insanın evde olduğu, berberlerin iş yapamadığı bu günlerde gayet mantıklı bir kampanya başlattım ama nedense pek rağbet görmedi. Bence herkes mahalle berberine yardım maksatlı, hakkında üç beş cümle bir şeyler karalayabilir. Ben yazdım:

https://www.kenthavasi.net/mekan?il=usak...ek-kuaforu
Komsum berberlere genelde kendi yakın cevresinden musteriler gittigi icin berberlerin online yorum veya takip işlemi o yuzden ilgi çekmemis olabilir. Hani restorana, cafeye netten bakıyorsun yakınlarda bilmedigim guzel mekan varmı diye ama berber icin aklımıza gelmiyor demek ki genel olarak.
Konular belki cok ilgi cekmiyor gibi durabilir bazen ama gun gelir o bilgi birinin isine yarar merak etme.
Tişikkirlir Sipirmin.
(08/04/2020, Saat: 14:40)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum berberlere genelde kendi yakın cevresinden musteriler gittigi icin berberlerin online yorum veya takip işlemi o yuzden ilgi çekmemis olabilir. Hani restorana, cafeye netten bakıyorsun yakınlarda bilmedigim guzel mekan varmı diye ama berber icin aklımıza gelmiyor demek ki genel olarak.
Konular belki cok ilgi cekmiyor gibi durabilir bazen ama gun gelir o bilgi birinin isine yarar merak etme.

Komşu doğru söylüyorsun, herkes kendi tanıdığı berbere gidiyor zaten de benim de anlatmaya çalıştığım ve örnek verdiğim olay, her zaman oturduğum yer dışında bir şehre gittiğimde berbere gitmek zorunda kaldığımda nereye gideceğimi bilememekten kaynaklanıyordu. Herkes tanıdığı berberi anlatabilir mesela.

O değil de, bugün bir berber sanayi deposunda gizlice tıraş yaparken baskın yemiş. Valla gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Hele tıraş olan çocuğun yerinde olmayı hiç istemezdim.

https://www.youtube.com/watch?v=rEvsXMND...e=youtu.be
Bir arkadas daha baska konuda paylasmıs videoyu sanırsam. O garibimin oturdugu sandalyede önlukle o cevresine bakışı yok mu Smile
Tişikkirlir Sipirmin.
Biri Instagram'da yorum yapmış: "Tıraş Pınarı Harekatı" diye Big Grin
Bugünleri de gördük, merdiven altı berber Big Grin
"A Samurai always wears two swords."
Geçen seneden birisi çıkıp böyle günler yaşayacaksınız deseydi hiçbirimiz inanmazdık asla...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Geltirdeki güldüren yorum ve nitelendirmeler:) Eskiuyebyr 5 6,778 13/02/2015, Saat: 01:36
Son Yorum: mancho
  2014 Dünya Kupası Takip Yorum Başlığı inceptum 278 210,447 14/07/2014, Saat: 01:56
Son Yorum: ihtilaf

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: