Tarafını Seç 3one6 mı? Rocca v4 mü? (Neden)
R89 ve R41 makinelerimle mutluyken denemek icin bu hafta icinde almayi dusunuyordum ben de. Bu olayi gordukten sonra basligi her siktigimda aklima gelir bu durum. Kararsiz kaldim simdi
Tüm yorumlara saygı duymakla beraber Rocca biraz gömülmüş gibi geldi bana. Smile 316 yok bende ama GC .84 ile Rocca kıyaslaması yaparsam. GC .84'ün kafa kısmının bana daha ağır geldiğini söyleyebilirim. Bu ağırlık yüzde bence biraz fazla oturma yapıyor. Ben bastırmasam da alet sanki yüzüme bastırıyormuş gibi geliyor. Bu nedenle aleti arada bir kaldırıp baskı kuvvetimi ayarlamam gerekiyormuş gibi hissediyorum. Rocca daha az baskı yaptığı için bana daha konforlu geliyor. R41'e yakın tıraş çıkarması da cabası. Rocca 94'ün mat kaplaması ve şekli bence çok yakışıklı ve premium duruyor. R95'de çok tatlı. GC .84'ün de çıkarttığı sesi seviyorum. Silah mekanizması gibi çat çut ediyor. Smile
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
ben de ikisi arasında kalmıştım. Rocca'nın tek tük de olsa tutuş açısı sıkıntısı ile ilgili okuduklarım ve nispeten daha agresif yapıda olması nedeniyle seçimimi ilk önce 3one6'den yana yaptım. muhtemelen bu ilerleyen zamanlarda bir tane de Rocca alacağım merakıma yenilip...
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
(01/04/2020, Saat: 08:57)Dumanus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R89 ve R41 makinelerimle mutluyken denemek icin  bu hafta icinde almayi dusunuyordum ben de. Bu olayi gordukten sonra basligi her siktigimda aklima gelir bu durum. Kararsiz kaldim simdi

Bende R41 ve R89u satıp 3one6 almaya karar vermiştim ki, böyle bir durum gördüm komşum. Ama R89 ve R41 i artık satmayı düşünmüyorum. Alırsam da ayrıca ek olarak 3one6 alacağım yada Rocca.
(01/04/2020, Saat: 14:02)Fenotip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende R41 ve R89u satıp 3one6 almaya karar vermiştim ki, böyle bir durum gördüm komşum. Ama R89 ve R41 i artık satmayı düşünmüyorum. Alırsam da ayrıca ek olarak 3one6 alacağım yada Rocca.

Bence o iki güzelliğe de kıymayın kıymetli komşum Smile
Tıraş ol, huzur bul...
(01/04/2020, Saat: 14:37)Shavette Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence o iki güzelliğe de kıymayın kıymetli komşum Smile

Komşum aslında ben ikisinden de memnunum fakat 3one6 ikisi arasında bir agresifliğe sahip olduğu için tek başına yeterli olacağını düşündüm fakat satmaya kıyamadım. Son olarak ya 3one6 ya da Rocca alıp tamamlamak istiyorum. Dediğim gibi 3one6 hoşuma gitti fakat sap döndürürken ayrıldığını okuyunca soğudum biraz.
GC .84 OC'de cok guzel alet.
Ikisine cok iyi bir alternatif.
Acik tarak, standardan daha etkin.
Ben cok begenmistim.
Gamechanger Agresiflik:
SB < OC < Jaws
(31/03/2020, Saat: 23:48)Fenotip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tg1Ckk.jpg

3one6 çok hoşuma gitmişti, aletlerimi satıp almaya karar vermiştim ki böyle bir durumla karşılaştım. Parçaları ayrılmış bir çok olumsuz yorum almış. Birden soğudum aletten.
İmpa ile konustum bu partinin turkiye ye gelmedigini soylediler ve aldim insallah ilerde boyle bir sorunla karsilasmam

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Mühle R89 ile EJ DE89 aynı kafaya sahip. Görüntü olarak olmasa da Mühle Rocca ile Edwin Jagger 3one6 de aynı karaktere sahip midir? Eğer değilse ikisini de kullanan varsa hangisini önerir ve neden?
(03/11/2020, Saat: 22:21)timdr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mühle R89 ile EJ DE89 aynı kafaya sahip. Görüntü olarak olmasa da Mühle Rocca ile Edwin Jagger 3one6 de aynı karaktere sahip midir? Eğer değilse ikisini de kullanan varsa hangisini önerir ve neden?

Rocca, 3one6'ya göre daha agresif. Şöyle de söyleyeyim; Rocca R41'den biraz daha uysal, 3one6 89'lardan biraz daha agresif. Tercih size kalmış zira kaç günde bir tıraş olacaksınız, sakal yapınız, agresif alet mi seviyorsunuz yoksa mild'mı, bunlar sizin zevkinize göre kıyaslayıp karar vermeniz gereken noktalar.

Her iki aletin de doyurucu başlığı mevcut. Her iki alet de epey fiyatlı aletler. Baştan sona okuyup öyle karar vermelisiniz bence.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  her tıraşım neden aynı değil senbisöyle 32 11,394 08/06/2020, Saat: 16:32
Son Yorum: MetsGo
Question Neden Geleneksel Tıraş? okan y. 38 41,899 01/04/2019, Saat: 15:15
Son Yorum: manuple
  Neden geleneksel traş Berkesan 4 3,071 04/03/2019, Saat: 11:24
Son Yorum: BigHillMe
  Bugün Neden Tıraş Olmadın ? ihtilaf 197 210,223 26/02/2019, Saat: 12:44
Son Yorum: jegal
  Kelebek vs Parçalı Aletler - Sizce hangisi ve neden ? hakan88 6 3,614 26/01/2019, Saat: 23:32
Son Yorum: batmanforever
  Fırçalar Neden kıl döker? jegal 6 3,437 12/01/2019, Saat: 01:46
Son Yorum: FearOfATG

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: