ToptanTr.com
@impaticaret Mustafa Bey en saglikli bilgiyi verir belki
Ben de araştırdım enkay grup diye bir ithalat şirketine ait site. Enplusın falan distüribitörlüğünü yapıyorlar. Sitelerinde resmi ithalatını yaptığı markalar arasında gillette ve nivea da görünüyor. Sanki ucuz sattıkları için satıcıyı suçlamış gibi mi oluyoruz diye düşünüyorum. Fiyatlar o kadar uygun ki çünkü insan inanamıyor. Aslına bakarsanız maliyet olarak perma sharpla bi farkı yok bu ürünlerin yurtdışında 20 euroya satılan permasharp burda 40-45 liraya satılabiliyorsa bu ürünler de satılabilir. Bilemiyorum yine de sipariş vermedim ama peşin hükümlü olmamakta fayda var diyorum. Uygun fiyatlı ürün satan tedarikçiyi karalamamak küstürmemek lazım sırf uygun fiyatta satıyor diye.
(25/03/2020, Saat: 16:16)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de araştırdım enkay grup diye bir ithalat şirketine ait site. Enplusın falan distüribitörlüğünü yapıyorlar. Sitelerinde resmi ithalatını yaptığı markalar arasında gillette ve nivea da görünüyor. Sanki ucuz sattıkları için satıcıyı suçlamış gibi mi oluyoruz diye düşünüyorum. Fiyatlar o kadar uygun ki çünkü insan inanamıyor. Aslına bakarsanız maliyet olarak perma sharpla bi farkı yok bu ürünlerin yurtdışında 20 euroya satılan permasharp burda 40-45 liraya satılabiliyorsa bu ürünler de satılabilir. Bilemiyorum yine de sipariş vermedim ama peşin hükümlü olmamakta fayda var diyorum. Uygun fiyatlı ürün satan tedarikçiyi karalamamak küstürmemek lazım sırf uygun fiyatta satıyor diye.

Katiliyorum fakat bugun bir bayi yari fiyata BMW satiyorum dese ayni tepkiyi alacaktir

Her magazanin altinda fiyat verilince insan ister istemez altinda birsey ariyor
Ucuza satıyorlar diye diye, fiyatı yukarı çektireceksiniz helal olsun Big Grin Firma düşünüp, harbi çokmu ucuzdan satıyoruz, bunlar yüksek fiyata alışkın nasıl olsa, biraz yükseltsekte alırlar yine diye düşündüreceksiniz.

Şimdi firmanın savunucusu gibi görünmek istemem. Firma yeni bir firma değil. Daha önce trasmarketim.com sitesi üzerinden satış yapıyordu. O dönemde fiyatlar uygundu. Neden kapandı derseniz o site sadece tıraş ürünleri satıyordu, daha kapsamlı ürünler barındıran ve çeşitliliğe sahip bu site kurulmuş.

https://www.instagram.com/trasmarketim/
https://enkayticaret.com/urunler.asp

bqzmQ0.jpg
0DYTh0.jpg
BjKE2U.jpg
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(25/03/2020, Saat: 16:02)mehmets Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @impaticaret Mustafa Bey en saglikli bilgiyi verir belki

Merhabalar önce satıcı firma ve ürün ayırımını doğru yapmalıyız. Enkay(toptantr) sorunlu bir firma değildir. Sattığı ürünün tamamen orijinal olup olmadığını onlarda bilemez , çünkü kıyas yapılacak muadili yok. Gillette ile anlaşmaları olduğunu sanmıyorum,P&G ye sordum, ithal etmemişler.

Sadece silver blue yi inceleme fırsatım oldu ,bizdeki ile yan yana koydum, jilet üzerindeki mürekkep dağılmıştı , içime sinmedi , almadım.

İnşallah paralel ithalat ile bir şekilde elde edilmiştir ve orijinaldir de jilete servet ödemeyiz Smile
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com
(25/03/2020, Saat: 16:19)mehmets Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Katiliyorum fakat bugun bir bayi yari fiyata BMW satiyorum dese ayni tepkiyi alacaktir

Her magazanin altinda fiyat verilince insan ister istemez altinda birsey ariyor

Haklısınız komşum ama bu ürünlerin fiyat skalası çok geniş. Silver blue kartelayı impa 400 liraya satarken amazon 12 dolara satıyor mesela. Ya da 40 liraya da 70 liraya da permasharp var. Yüksek kar marjı olan ürünler bunlar. Arabayla ya da sigara gibi örnekler pek uyuşmuyor bunlarda. Benim demek istediğim şüphelenelim temkinli yaklaşalım ama hemen sahte damgası vurmayalım. Koli bazında da satış yapan bi firma çünkü bu. Bizim şehrimizdeki esnaflardan aldığımız permasharplar astralar bu adamlardan geliyor olabilir. Çünkü bu sitenin hedef kitlesi zaten esnaf. 20 bin lira üzeri alışveriş yapanlar var siteden.
Biraz önce beni de aradılar geçmiş olduğum sipariş ile ilgili. Bizi nereden duydunuz, site üzerinden online alışverişte sıkıntı oldu mu? vb. sorular sordular. İlgi-alaka şimdilik iyi, bir de kartelalara kavuşalım bakalım. Big Grin
"A Samurai always wears two swords."
Bence jiletler maliyet açısından çok farklı değiller diye düşünüyorum. Mesela perma sharp 100 TL 60 lira. 7 o'clock sharp edge 180 TL. Üç katı fiyatı. Yani üç kat fiyat farkı bence müşteri beğenisine göre yapılan bir uygulama gibi. O yüzden gilette premium 60 TL olması beni şaşırtmıyor.
Dusununce bu firma toptanci, yani perakende ile ayni fiyatta olmasini zaten beklememek lazim

Aklimda deli sorular

Bilemiyorum Altan
En kötü 65 lira gider nolucak diyorum sonra içimden bi ses bekle diyor Smile)

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: