ToptanTr.com
Ben siparişimi 30 Mart'ta verdim 2 Nisan'da teslim aldım. Kargolamada veya teslimatta herhangi bir gecikme yaşanmadı, paketleme gayet düzgün @izbe komşumun koyduğu görselin aynısı, ürünler de sorunsuz ve eksiksiz. Gayet memnunum. Bir sonraki siparişimde bu kadar memnun da kalmayabilirim. Memnuniyetsizliğim kabul edilemez seviyede olursa firmaya iletir ihtiyacımın aciliyetine göre bir süre beklerim, uzlaşılabilecek bir çözüm üretilmezse, haksızlığa uğradığımı düşünürsem alışverişi keserim. Her problem, yaşayanı için önemlidir elbet fakat bakıyorum ki hep çok erken ve orantısız reaksiyon veriyoruz. Hele ki protesto, alışverişi kesme vs. gibi çağrıları hayretle izliyorum. Örgütlü toplum hareketleri, feminist kadın toplulukları gibi.
Bunları neden diyorum;
Öncelikle problem yaşayan arkadaşlarımızın sorunları çözülmeli; düzgün iş yapan bir firma, müşteriye bunal(t)madan makul, uzlaşılabilir bir çözüm sunabilmeli. Bu iade olur, değişim olur, bir sonraki alışverişe ilave ürün olur vs. taraflar anlaşabiliyorsa sorun var mı?
Fakat hayattaki her sorunu bu kadar hızlı, yoğun kovalamaya çalışmanın da kimseye bir faydası olmasa gerek. Şurada hobi için toplandığımız ortamda kaliteli zaman geçirecekken sayfa sayfa gerginlikle karşılaşıyoruz.
Bakın bir virüs çıktı neredeyse herkesi eve kapattı. Ama Biz halen iade mi, değişim mi; bunlar henüz telefonu kapatırken mi yoksa işte en fazla iki-üç günde mi gerçekleşmeli diyerek strese giriyoruz. Bu panik niye?
İmpa, Razorus, MuhleTürkiye gibi tedarikçilerimiz müşteri hizmetlerindeki standart ve beklentilerimizi yukarı taşımış olabilirler fakat kabul edelim ki bu firmalar piyasada farklı rollerin aktörleri.
ToptanTr belki de internetten sattığından fazlasını işyerinde veya telefonla satıyordur. Yoğunluğu daha fazla, paketlemede dikkatsizce yapılan iş oranı daha yüksek de olabilir. Veya her şey iyiyken ürün kargoda kötü taşınmıştır. Bunlar olağan dışı durumlar mı?  Belki bu firmanın iletilen problemlere dönüş hızı aşina olduklarımıza göre daha yavaş olabilir ama okuduklarıma göre henüz bu firma sorunlarımızı umursamıyor diyebileceğimiz bir durumla karşılaşmış değiliz. Firmayı müdafaaya çabalıyor değilim, kendimiz ne yapıyoruz onu işaret etme derdindeyim. Gündelik hayatımızdaki tecrübelerimiz her meselede hemen yüksek ses çıkarmaya, sürekli konumuzu takibe, muhatabımızı markaja almaya itiyor bizi evet ama hobimizin peşindeyiz burada, hobi hayatı yavaşlatır bizim hobimiz bizzat ikâmesi yöntemlere göre zaten daha yavaş bir süreç izletiyor bize. Sorun yaşayan arkadaşlarımızdan birinin paketi teslim aldığı tarih ile değişim yapalım paketi gönderin diye dönüş yapılan tarih arasında 2 gün var. Bu süre, işinizi takip etmezseniz belki 3-4 gün olur. Ya da değişim değil sadece iade işlemi yapılır. Bunların hangisi çok önemli? Bakın bunlar çok önemli ise o zaman paketi teslim alırken kargocuyu iki dakika bekletip kapıda kontrol işini yapmak lazım. Ben kendi adıma cep telefonu alırken dahi yapmıyorum bunu. Çünkü önce kendimce güvenilir olduğuna kanaat ettiğim bir firma seçiyorum sonra da sorun yaşarsam firmayla anlaşabileceğimi düşünüyorum. Ama kutudan telefon değil terlik çıksa firmanın ahlakına teslim durumdayım. Dahil olduğumuz kültür böyle, Akdeniz coğrafyasında hayat bu şekilde işliyor. Kapıda kontrol etmek, sorun varsa orada tutanağa bağlayıp paketi geri çevirmek sanki düşük bir hareket tarzıymış gibi hepimize itici geliyor.
Kameraya bakalım demek bize dolandırıcı muamelesi çekmek değil arkadaşlar. Ya da yönetime bildirelim sonucuna göre size haber veririz demek de bizi oyalayıp tokatlamaya çalışmak değil. "Abi sıkıntı yok kullan işte" diye firmanın biraz naza çekmesi itici hakikaten fakat yine de öyle hayati bir sorun olmaması gerekir diye zannediyorum. Çünkü elektronik ticaretin kurallarına göre alışveriş yapmıyoruz. Ve çünkü bunlar gerçekten büyütülecek meseleler değiller. Herkesin problemi kendisi için büyük evet fakat bu tarz problemler ne kendimiz için ne muhatabımız için hayatı durduracak işler.
Başıma gelmesinden hoşlanmıyorum, façası düzgün kartela istiyorum ve çoğu zaman da öyle geliyor. Ama bir defa G&C'dan buradaki görüntülere yakın SuperPlatinum geldi, kafam attı biraz ama dünyanın sonu mu? En bozuk üç-dört paketi ayırıp bir kenara onlardan açıp tıraşa başladım... sonrası ne gam.
Sayfalar dolusu gerginlik, korku filmi gibi. Çözüleceğini bildiğimiz işlere bu kadar yorulmaya lüzum yok.
@Toptantr de bizi üzmesin.
Herkesin beklenti, dusunce, kirmizi cizgisinin
olaylara bakis acisinin farkli oldugunu hepimiz biliyoruz.
Benim basima gelen olayda isteyen diledigi tepkiyi verebilir, kimi insan kabul edebilir kimisi iade edebilir.
Sizin cok sinirlendiginiz bir olay bana gayet masum gebilir.
Bende 4 kartelanin her birinde 3-5 kutu zaiye razi olabilirdim belki ama neredeyse hepsi hasarliydi.

Ben kargonun gecikmesine,hasarli gelmesine itiraz etmiyorum, olabilir, bunlar duzeltilebilecek sorunlar ve sonucta duzeltildi. 20 yildir toplamda binlerce kez kargo aldim, gonderdim hepsi 4/4 luk olmadi, aralarinda aksayan oldu, geciken oldu, eksik gelen oldu, yanlis gelen oldu ama
sorun en kisa surede cozuldu. Sorun olduktan sonra onemli olan, sorunu nasil cozdugunuz ve magdur ettigniz kisinin cozume onay vermesidir. Birini magdur eden taraf telafi icin daha cok caba sarf etmeli, hatayi gidermeye calismali.Hele hele magdur olan kisi degisim yada iade icin acik ve net beyanda bulunduysa..

Belirtiginiz gibi her firmanin davranis bicimi ve tepki suresi, yogunluk ve kapasitesine gore degiskenlik gosterebilir. Bu degiskenlik ise bizim tercihizimi sekillendirir. ilgili firmanin ticaret aliskanliklari benim sınırlarıma uygun degil, o yuzden muhtemelen birdaha tercih etmeyecegim tercih etmeme nedenimde kargo gec geldi yada hasarli geldi diye degil.Sanki yonetim onaylamazsa urunu iade edemiyecegim gibi bir algi olustu bende. Ben firmanin yonetim seklini, musteri temsilcisine verilen yetkiyi,musteri memnuniyetine verilen önemi begenmedim ama bir cok komsumuz mennun.
Ben 4 kartela aldim, cope atsam sorun degil, sahsi kullanicam ama 25, 30 kartela almaktan bahseden yeniden satmak uzere satin alip zamanin cok onemli oldugu komsularin basina gelse yonetimin keyfini beklemek cook daha sıkıci olmazmiydı.

Kargo kontrol meselesine gelince, yillardir tanistigim, bana urunleri getiren,birbirimize cay corba ismarladigimiz aramizin gayet samimi oldugu kargo gorevlisine rica etsem olaydan 2 gun sonra dahi urunlerin ezik ciktigina dair gecmis gün tarihli tutanak tutturabilme imkanim ve avantajim var. Bana gelen kargo subesi muduru lise sinif arkadasim zaten. Ayrica kargo gorevlisi gonderi ezik yirtik deforme olmussa tutanak tutmak zorundadir. Kargonun icinden cikan urunle, urunun durumuyla ilgilenmez. Rica ederseniz tutanak tutabilir ama mecbur degildir. Kargocu nakliyecidir noter degil.Kargocu teslim ettigi her urunu kontrol etmeye kalksa teslimatlarini yetistiremrz. Tv aldim acip bakalim demez desenizde kabul etmez. Kutuda ezik kirik catlak varsa tutanak tutar,kargocuyu baglayan kisim buraya kadardir.,kutuda ezik yoksa gerisi servis ve aliciyi baglar.
Ben bir urun aliyorsam, paket bana ulasana kadar endise icinde beklemek, firmanin yasattigi kotu tecrubeleri duyarak acaba aynisi benim de basima gelecek mi diye dusunmek istemem. Firma da ezilip, hasar gorebilecek urunleri ona gore paketlemek zorundadir. Bu jilet olur, dis macunu olur, sivi bir urun olur. Urune gore paketleme yapilir. Amazon'dan hasar gorebilecek urunler almisligim var, tum alisverislerim Amerika'dan Istanbul'a abartmiyorum sifir hasarla geldi.

Hadi insanlik hali urun bir sekilde eksik geldi veya zarar gordu ve ben firmaya durumu bildirdim. Kameradan inceleyelim demek, sen yalan soyluyorsun, koyup koymadigimiza bakalim demektir. Cok buyuk bir depolari oldugunu varsayarak, her paketleyen elemani net goren bir kamera sistemleri mi var veya elemanlar her urunu kutuya koyarken once kameraya mi gosteriyor? Bu bana cok inandirici gelmedi.

Ust yonetime soralim denildi. Iki gun kafamda sorular, yoksa urunu almayacaklar mi, isi yokusa mi surecekler, yoksa baska seyler mi.

Aldigimiz kucucuk bir jilet ama kucuk sinek mide bulandirir. Herkes ucretini odeyip aldigi urunun eline hasarsiz, guzel bir sekilde gecmesini ve onu severek kullanmak ister. Tiras bicagi da alsaniz, araba da alsaniz bu boyledir.

Bakin farkli bir hikaye anlatayim. Dun sehrin cok meshur pastanesinden corek siparisi verdim. Bugun teslim edilecekti. Geldiginde once instaya bi story koyar, adamlari mentionlar soyle yazarim falan diyorum. Saat 18.00 oldu gelen giden yok. Aradik, yogunuz 10a kadar birakicaz dediler, eyvallah dedik. 22.30da mesaj yazdim, dagitimdayiz geliyoruz dediler, peki dedim. Gece yarisi oldu, yine yazdim. Yarina kaldi dediler. Kusura bakma falan diyen de yok. Evet alt tarafi boktan bir corek, heves falan kalmadi artik. Halbuki vakitli gelse, cayimizi koysak, mutlu olsak. Karantina sonrasi da tekrar dukkanlarina gitsek fena mi olurdu?

Her neyse konuyu dagitmayalim. Musteriyi memnun etmek onemlidir. Yapilmasi gerekenden fazlasini yapmayin ama yuvarlak laflarla insanlari oyalamayin. Hele arkadasa sorduk o jiletler kullanilirmis yea hic demeyin, manyagin birine denk gelirsiniz, gelip sizi tiras eder egik jiletle Smile

Iyi geceler
????? :@
(08/04/2020, Saat: 13:05)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha güzel yazılamazdi üstad

Konuşmanıza dikkat edin çok boş yazmışsın ne demek!!!! Görüşümü bildirdim ben!!!!
(08/04/2020, Saat: 12:12)Alfred Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok boş yazmışsınız. Herşeyi geçtim; evet adı üzerinde toptancı yani alanlar da bakkal market gibi perakende satanlar çoğunlukla. Bunlar yırtık ezik kutu jileti tekrar  kime, nasıl satacaklar a benim zeki kardeşim?
Benim jiletler de geldi. 2 günde hızlı teslimat çok iyi ve güzel ce paketlemişler bi ezilme eksik veya yırtık yok. 8a54b5920ba1be01b4bd010eaa45264e.jpg

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
https://hizliresim.com/cemXM6]cemXM6.jpg[/url]

Siparişlerim 1 haftada ancak gelebildi.

Çok şükür ki ürünler geç geldi fakat sapa sağlam geldi. Jiletler yanında tıraş dışı ürünlerde sipariş vermiştim. Paketleme güzel yapılmıştı. Bu siteyi foruma tanıştıran komşum başta olmak üzere Toptantr ye teşekkür ederim. İş güzel özenli yapılınca teşekkür etmesinide biliriz.

mBs9CO.jpg
...King Of The North SAMSUNSPOR...
Benim sipariş ettiğim birer adet GSB , GP,Nacet kartelalar zamanında ve sorunsuz ulaştı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
The Riddle of Steel
Benim kargoda bugün geldi.( 1 hafta kargo şirketin de bekledi) Gayet özenli paketlenmişti. Toptantr ye çok teşekkürler. Vefa olarak artık bazı şeyleri oradan alarım. Diğer satıcıların (artık 4 oldu sanirim) Türkiye üstü bı hizmet kalitesi var. Toptantr nin hizmet kalitesi in Türkiye şartlarında makul olduğunu düşüyorum. Ezik jilet gelen arkadaşlar için ise virüs ortadan kalktiktan sonra benimle iletişime geçebilirler. Bir kısmını değişim yapabiliriz.
Önce 4 kartela GSB siparişi verdim. Sonra da tüm yorumları okudum...
Ekonomik ama bedava değil... İnşallah orjinal üründür.

Daha önceden yorumlarım oldu GSB hakkında. Biraz tanıdığımı düşünüyorum.
GSB'ye cumartesi günü ulaşabilirsem Pazar tıraşımda kullanmak istiyorum...
Siparişim bir hafta gecikmeli geldi fakat herhangi bir ezilme büzülme vs yoktu. Güzel bir karton koliye koymuşlar öyle getirdiler. Tıraş ürünleri dışında bir kaç ürün daha almıştım onlarda özenle paketlenmiş hatta şampuanın ağzı bile bantlı şekilde geldi.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: