Phoenix Dapper Doc's Sabun İncelemesi
Bu sabunu dün ilk defa kullandım.
Muhteşem bir Leylak ve İncir kokusu. Hem de kokusu hemen uçmuyor.
Tıraş fırçasını 5 dk tıraş kasesinde bekletip, hafif silkeleyerek emdiği suyun fazlasını boşalttım ve ıslak durumda iken phoenix kutusunu ters çevirerek "tıraş fırçası kılları" yukarı gelecek şekilde sabuna bir iki dakika iyice sürttüm.
Bunu yapmamın sebebi tıraş fırçasındaki kalan suyun sabun içine akmasını önlemek.
Tıraş kasesine parmaklarımdan çeşme gibi su damlatarak fırçadaki sabunu sürterek iyice köpürttüm. Baktım yetmedi biraz daha su damlattım.
Ta ki iyice kıvamlı köpük elde edene kadar.
Köpük kalıcı. Üst segment bir tıraş sabunu. Kayganlık çok iyi. Yüzüm tahriş de olmadı.
Köpük hiç sönmeden 3 perde tıraşı, rahatlıkla gerçekleştirdim.

Benim bir sınıflamam vardır: Şampiyonlar Ligi Sabunları (Üst segment Sabunlar) ve UEFA Avrupa Ligi Sabunları (Alt segment sabunlar) olmak üzere... Big Grin

Bu sabun, üst seviye bir sabun.
show.php?id=1a8285b49f2d8bc82343c8f3f9028231
Komşum inceleme için teşekkürler. Bende de aynı markanın Atomic Bay Rum sabunu var CK6 versiyonu. Krem kıvamında bir sabun. Bu gibi sabunları tanımlamak için bir ibare var ama şimdi aklıma gelmedi. Ben her tıraş öncesi küçük bir miktarı tıraş kabına basıp orada köpürtüyorum. Her defasında harika köpük çıkıyor. Kayganlığı ve koruması çok iyi. Bir de sahibi Douglas Smythe , işini gerçekten ciddiyetle ve büyük titizlikle yapması ,işine olağanüstü saygısı da takdire değer gerçekten.
(08/03/2020, Saat: 14:59)FatihAhmet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum inceleme için teşekkürler. Bende de aynı markanın Atomic Bay Rum sabunu var CK6 versiyonu. Krem kıvamında bir sabun. Bu gibi sabunları tanımlamak için bir ibare var ama şimdi aklıma gelmedi. Ben her tıraş öncesi küçük bir miktarı tıraş kabına basıp orada köpürtüyorum. Her defasında harika köpük çıkıyor. Kayganlığı ve koruması çok iyi. Bir de sahibi Douglas Smythe , işini gerçekten ciddiyetle ve büyük titizlikle yapması ,işine olağanüstü saygısı da takdire değer gerçekten.

Birşey değil Komşum. Şampiyonlar Ligi Sabunları Big Grin
(08/03/2020, Saat: 14:59)FatihAhmet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Krem kıvamında bir sabun. Bu gibi sabunları tanımlamak için bir ibare var ama şimdi aklıma gelmedi.

kıvamı , krem ile sabun arası ; cream + soap = croap deniyor komşum
İmpada almış olduğum Phonix CAD sabunum gelmiş bulunmaktadır.Tıraş fırsatım olmadı dış kase Razorock kutulama sisteminden çok daha iyi kalitede . Asıl bomba parfümü 10 üzerinde 12 eder müthiş bir şey. Bakalım tıraş nasıl geçecek komşularım.
Artizan sabunlar çabuk bozuluyorlar.Komşularım dikkatli kullanın.Mümkünse stok yapmayın.
(19/03/2020, Saat: 15:51)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Artizan sabunlar çabuk bozuluyorlar.Komşularım dikkatli kullanın.Mümkünse stok yapmayın.

Komsum , saklama koşullarına dikkat etsek bile yine de bu durum geçerli mi?
Ya da dikkat edilmesi gereken ekstra durumlar var mı?
Benim aklıma sabunu ıslak bırakmamak ,dışında bir şey gelmiyor.
(19/03/2020, Saat: 16:40)dbkan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum , saklama koşullarına dikkat etsek bile yine de bu durum geçerli mi?
Ya da dikkat edilmesi gereken ekstra durumlar var mı?
Benim aklıma sabunu ıslak bırakmamak ,dışında bir şey gelmiyor.

Komşum mümkünse sabunu kabında köpürtmeyin ve çabuk tüketmeye çalışın.Diğer sabunlarla rotasyona sokmayın.Kendi kabında kuru bile kalsa sararıp özelliğini kaybetmeye başlıyorlar.
Benim 1 yıldır ara ara kullandığım cad sabunda böyle olumsuz durum olmadı. Ben kapağı kuruyana kadar açık bıraktım, kapatsam da ters çevirdim kapattım. Ama CAD kokusunu beğenmedim ben. Baharatlı bebek şampuanı kokusu gibi geldi bana. Koku olayının kişiselliği işte siz çok sevmişsiniz.
Kainatın aynasıyım, mademki ben bir insanım.
Rotasyon olmayınca da bir süre sonra aynı sabun , aynı koku insan sıkılıyor. O zaman en azından rotasyondaki sabun sayısını düşük tutmak lazım.
Cevap için teşekkürler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 58,916 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 257,201 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 113,944 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 101,110 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Mitchells Wool Fat Sabun bossyje 473 417,052 12/12/2022, Saat: 14:14
Son Yorum: marv
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 71,522 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,531 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,312 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
  Pearl Shaver's Spirit Artisan Tıraş Sabunu İncelemesi Oldstyle 2 1,681 26/11/2021, Saat: 09:42
Son Yorum: Oldstyle
Information İNCELEME:Artizanları Masaya Yatırdık:Uncle Martin'den Mike's'a,Faena'dan Phoenix'e ahraz 114 45,744 05/11/2021, Saat: 20:23
Son Yorum: XauPau

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: