5-4-3-2-1
(10/03/2020, Saat: 21:36)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Etiketleme sart ise ben @corpus36 baskanimi ve @onurcakmak hocami etiketliyorum. Bir de onlardan dinleyelim. Smile

Üstadım ben sıramı savdım, 3. sayfada listemi yaptım Smile

@ckeskin üstadı çağırmıştım ancak kullanıcı adını yanlış yazmışım.

Bir de tekrar hatırlatmak istedim, etkinlik şu şekilde ilerliyor;

En çok sevdiğiniz 5 sabun
En çok sevdiğiniz 4 AS/PS
En çok sevdiğiniz 3 fırça
En çok sevdiğiniz 2 alet
En çok sevdiğiniz 1 jileti yazacaksınız.

daha sonra başka bir komşumuzu etiketleyeceksiniz.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(10/03/2020, Saat: 17:28)SKYBRAVE Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 5) MdC Fougere, SV Stella Alpina, Phoenix Artisan Accoutrements Cad, Stirling Executive Man ve TOBS Jermyn Street (krem)
+ OSS-MAN Artistry tıraş sabunu
4) Thayers Witch Hazel tonik, Sebamed balsam, Nivea balsam, Osma şap
3) Elite Razor Manchurian Knot + Özel yapım sap, M&F 2 band finest, Yaqi Moka 2 band finest
2) Tatara Masamune Nodachi, Game Changer 0.84
+ Fine Marvel
1) Polsilver (kahverengi)

@hlkkzn Haluk Bey, konu için teşekkürler. Benim açmayı düşündüğüm bir konuydu ama siz benden önce davranmışsınız. Elinize sağlık.
@ArdıçKatranı Nida kardeşimi ve etiketleme yapmayan arkadaşlar için @DenizKSK hocamı ve @izbe Murat Abiyi de etiketliyorum.
Arkadaşlar etiketleme yapmayı unutmayın...

Ben de sıramı devralmış bulunuyorum @SKYBRAVE hocamdan Smile

5 sabun: Wholly Kaw king of oud, Tallow&Steel Boreal, Arran Sense of Scotland, Eufros Zanzibar, MWF
4 tıraş sonrası: 4711, Loccitane Cade balsam, Efrasyab balsam, Loreal Aloe Vera suyu
3 fırça: Semogue 830, FS Mançuryan 24mm, Semogue Geltir LE
2 DE alet: Rocca R96, Parker 64S
1 jilet: Astra Yeşil

Ve doktorumuz Selman hocamızı davet ediyorum --> @dr_green
"A Samurai always wears two swords."
(11/03/2020, Saat: 12:29)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ve doktorumuz Selman hocamızı davet ediyorum --> @dr_green

Teşekkürler komşum, bayrağı devraldım ve geleneksel tıraşta yeni yeni oturan ve hâlâ denemelerimin devam ettiği ekipman tercihlerimi yazıyorum Smile :

5- Sabun/Krem: MdC Rose sabun, ToBS Aloe Vera krem, Haslinger koyun sütlü sabun, Haslinger aynısafa sabun, VIP sandal sabun

4- PS/AS: Tıraş öncesi için pek bir şey kullanmıyorum, ılık su ve tıraş sabunu ile bir kez yıkamayı tercih ediyorum. Tıraş sonrası için de Hametol (2 farklı çeşidinin ikisi de), Penaten krem. Sanırım kabaca 4 oldu Günlük kullanımda yer edecek boyutta daha fazla ürün deneyimim olmadı, ihtiyaç da olmayacak gibi. Birkaç denediğim ürün oldu ama rotasyona giremedi.

3- Fırça: Morris & Forndran Blonde Badger porsuk, Mühle 25 mm sentetik, Yaqi Sagrada sentetik. (Ama üçü arasında önü şu günlerde Mühle çekiyor, Morris Forndran da peşinden geliyor Yaqiyi bir süredir kullanmadım)

2- Alet: Start 1.18, Gamechanger 0.84 (onun dışında Gillette Fatboy da rotasyonumda ama başı Start çekiyor şu günlerde )

1- Jilet: Gillette Platinum

Ben de topu @KAYHAN Ayhan abiye paslayayım buradan

BLA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bende @dr_green hocamdan aldığım pasla devam edeyim,

5 Tabac,MWF,Cella,Arko,Nivea
4 Pitralon classic,Irisch Moos,Oldspice,Nivea Balsam
3 Rubberset(Silvertip dügüm sonradan takıldı),@Osaka23 Onur hocamın yaptığı sentetik fırça,Jaguar 1071, eger yeni dügüm takbilirsem  ilk sıraya girecek fırçam da bu Big Grin  20200311-180833.jpg
2 Schick E Type(Jilet yatağı açılan),Gibbs ayarlı
1 Gillette Platinium
vede sözü @GriffinV8 Cem kardeşime bırakıyorum
@KAYHAN Ayhan ağabeyime teşekkür ederek ben de şu ana kadar deneyebildiklerimden (şimdilik) en beğendiklerimin listesini paylaşayım:

5 Sabun:  MDC Fougere, SV Stella Alpina, MWF, Tabac, TOBS Sandal krem
4 AS: Pitralon Classic, Lucky Tiger, Irisch Moos, Floid Mentolado Vigoroso
3 Fırça: SOC Mistura, SOC 2 Band Porsuk, Omega 11047
2 Alet: Gillette Slim, Rex
1 Jilet: Gillette Nacet

diyorum ve bayrağı @Gkarinca Görkem komşuma devrediyorum.  Smile
[mention]GriffinV8 [/mention] Cem abime tesekkur ederek bayragi devraliyorum. Harika dusunce, harika baslik, harika paylasimlar gelmis

5 Sabun: Arko, Proraso Yesil, SV Felce Aromatica, MDC Fougere, Pannacrema Nuavia Rosa

4 Tras Sonrasi: Proraso yesil cay yulaf ozu balsam, Proraso okaliptus balsam, Tabac Losyon, Oldspice

3 Firca: Soc Mistura, Soc domuz, Yaqi silvertip 24mm

2 Alet: Rex, İkon X3

Veee bayragi [mention]Kiwi21 [/mention] Kivanc komsuma devrediyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(11/03/2020, Saat: 23:25)Gkarinca Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [mention]GriffinV8 [/mention] Cem abime tesekkur ederek bayragi devraliyorum. Harika dusunce, harika baslik, harika paylasimlar gelmis

5 Sabun: Arko, Proraso Yesil, SV Felce Aromatica, MDC Fougere, Pannacrema Nuavia Rosa

4 Tras Sonrasi: Proraso yesil cay yulaf ozu balsam, Proraso okaliptus balsam, Tabac Losyon,  Oldspice

3 Firca: Soc Mistura, Soc domuz, Yaqi silvertip 24mm

2 Alet: Rex, İkon X3

Veee bayragi [mention]Kiwi21 [/mention] Kivanc komsuma devrediyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teşekkürler @Gkarinca komşum.

Bende bu iş elimdekilerin kısıtlı olmasından dolayı çok işe yaramayacak ama yine de sıralayayım Smile ;

5 : Chiseled Face Ghost Town Barber, Razarock XXX, Declaration Grooming After the Rain, Catie's Bubbles, Cyril R. Salter Essential Lime

4 : Old Spice, Proraso Sandalwood, Gillette Coolwave, L'oreal Hydra Energetic

3 : Zaten 3 adet fırçam var. Üçünü de yazayım Smile Semogue 820, Dalvey 2 band porsuk, Yaqi sagrada familia

2 : Parker 111, iKon x3

1 : Gillette Platinum

@ekindgn komşuma sözü bırakayım Fırça Tıraş aleti Jilet Aftershave
(13/03/2020, Saat: 13:56)kiwi21 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler @Gkarinca komşum.

Bende bu iş elimdekilerin kısıtlı olmasından dolayı çok işe yaramayacak ama yine de sıralayayım Smile ;

5 : Chiseled Face Ghost Town Barber, Razarock XXX, Declaration Grooming After the Rain, Catie's Bubbles, Cyril R. Salter Essential Lime

4 : Old Spice, Proraso Sandalwood, Gillette Coolwave, L'oreal Hydra Energetic

3 : Zaten 3 adet fırçam var. Üçünü de yazayım Smile Semogue 820, Dalvey 2 band porsuk, Yaqi sagrada familia

2 : Parker 111, iKon x3

1 : Gillette Platinum

@ekindgn komşuma sözü bırakayım  Fırça  Tıraş aleti  Jilet  Aftershave

@kiwi21 komşuma teşekkür ederim, benim listem sınırlı olacak ama hastası olduklarım olacak Smile

5. Sabun/Krem : Arko Berber Sabunu (takıntılıyım/bağımlıyım), The BodyShop Maca Root & Aloe Tıraş Kremi, Derby Limon, Efrasyab Tatlı Badem Tıraş Sabunu

4. Tıraş Sonrası:  Pitralon Klasik AS, Eser Tütün Kolonyası, Proraso Sandal AS, Marmara Berber Kolonyası No.03 // Krem: The BodyShop Hawaiian Kukuki Krem

3. Fırça:  Yaqi 30' Barber Sentetik, Teknik Fırça Geltir Özel Üretim, Jaguar 338

2. Alet: Haward-1 (Timor 1353 Replikası, çok daha iyi), Haward-2 (DE89 Replikası, çok daha iyi),

1. Jilet Perma-Sharp (her zaman güvenli, her zaman en iyi iş, sorunsuz)

Pek çok komşuma göre bu ekipmanlar çok basit gelebilir belki ama beni mutluluktan uçuruyor. Örnek olarak Eser Tütün kolonyası (kamyoncu lokantasında keşfettim, şu ana kadar böyle bir tütün kolonyası koklamadım) muhteşem bir kokuya sahip. Haward'lar ise orjinallerine göre bir üst seviye agresif ve muhteşem bir etki yaratıyor. Arko ise benim için geleneksel tıraşın en iyi anlamı. TheBodyShop'tan aldığım, ilk başta pahalı gibi gözüken tüm ürünler ise en az 1 sene ve daha fazla gidiyor, bitsin, tekrardan ömür boyu yenilerim. Yaqi sentetiği kullanmayı öğrendikçe harika sonuçlar veriyor, her şekilde isteğinizi karşılıyor.
Şimdiden tüm komşularıma sıhhatler olsun, sabah olsun da şöyle keyifle bir tıraş olsam..

Vardiya sırası Ankara Geltir ekibinden @ATEGO06 komşumda; "gardaşım"da...
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Sabun/Krem: Stirling ,faena

AS/PS: Floid, Efrasyab Bal Balsam

Fırça:Yaqi mokka

Alet: RR-Gamechanger 84 P

Jilet: Gillette silver blue

@Creator Kardeşim top sen
Birsen Değil Herkes Hasta Ustura
5- OSS-MAN Artistry tıraş sabunu
4- Rebul balsam
3- Vig shaving silvertip
2- Muehle R41